Kampta Yapılabilecek Aktiviteler

Kampta Yapılabilecek Aktiviteler

Kamp ruhumuzu dinginleştirmemiz için yapabileceğimiz en iyi aktivitelerden biridir. Doğa tutkusu olup şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve yeşile maviye doymak isteyenler soluğu kamp alanlarında alırlar. Peki kampı sadece gündüz çimlere uzanıp gece açık havada uyumak mıdır? Asla.

Kampta Yapılabilecek Aktiviteler

Kamp Etkinliğimizi nasıl güzel hale getirebiliriz?

Öncelikle gece için çalı çırpı odun toplayarak kulağa en kötü gelen aktivitenin bile aslında ne kadar keyifli olduğunun farkına varabilirsiniz. Açık havada rota çizmeden canınız hangi yöne isterse o tarafa giderek varış noktası belirlemeksizin yürüyüş yapın. Akadaşlarınıza şakalar yapmaktan çekinmeyin :).Yanınıza top, ip, oyun kartları gibi sizi topluca eğlendirecek şeyler alın. Grup halinde bir oyun bulup kurallarını kendinize göre belirleyin. Etrafınızda sizden başka kampçılar varsa onlarla yemeğinizi paylaşın, sohbet edin, oyununuza davet edin. Ayakkabılarınızı çıkarıp çıplak ayak toprağa basın. Gün batımı ve doğuşuna çıkabildiğiniz en tepe noktadan şahitlik edin.

 Sıra geldi en zevkli kısma. AKŞAM ATEŞ BAŞI MUHABBETLERİ. Genellikle bu ortam ateşi yakan o şanslı kişinin sesi güzel olan arkadaşı çağırıp şarkı söyletmeye başlamasıyla başlıyor. Kötü sesinize aldırmadan o şarkılara hissederek eşlik edin. Marshmellow’u, sucuğu şişlere dizip kızartıp afiyetle yiyin. Ateşin kenardaki köz kısmına patates gömün. Başınızdan geçen en ilginç anınızı anlatmaya başlayın ki herkes sıra sıra bir şeyler anlatsın. Ateş başı sohbetinin keyfini bir sonraki kampınızı kadar başka hiçbir yerde bulamayacağınızın farkına varıp anın tadını çıkarın. Belki pazardan x aldım gibi ev oyunları oynayarak gecenize bir renk bile getirebilirsiniz. Hatta belki çocukluğunuza dönüp mendil kapmaca oynamayı bile tercih edebilirsiniz. İnanın çocuk yanımızın da sahne almaya hakkı var.

Veeee artık saatler geç oldu. Yıldızların altında uyumak için can atarken bir yandan da gün doğumunu kaçırmamak için çabalayın. Bu yüzden kendinize 2-3 saat uyku hakkı tanıyın derim ben. Alarmlarınızı kurun ve mis gibi açık havada sayısız yıldızın altında uykuya dalın.

Kampta Yapılabilecek Aktiviteler sadece örnek için yazılmıştır.Umarım iyi vakit geçirirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here