Karadeniz Teknik Üniversitesi Nasıl? Öğrenci Gözünden KTÜ ve Trabzon

0

KTÜ Nasıl – Öğrenci Gözünden KTÜ ve Trabzon

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda KTÜ öğrencisi Mehmet ile Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon hakkında görüşlerini alacağız.Merak eden arkadaşların işine yarar umarız.Mehmet’e vakit ayırdığı için teşekkür ediyoruz.

KTÜ Nasıl ?

Öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin?

Adım Mehmet 18 yaşındayım KTÜ Şehir ve Bölge Planlama bölümünde okuyorum.

KTÜ Eğitim Olarak Nasıl?

Ktü eğitim olarak iyi. Kadrosunda birçok Prof.  Doç. Dr. var özellikle mimarlık mühendislik fakülteleri çok iyidir. Okul uluslararası mavi diploma veriyor bunun detaylarını tam olarak bilmesemde bayagi yararlı bir şey.
Erasmus konusunda da anlaşmalı olduğu bir sürü okul var. Teknik uni olmasına rağmen Tıp Fakültesi Hukuk gibi bölümlerde var bu bölümlerin eğitim düzeyini çok bilmiyorum ama üniversite hastanesi falan var onların staj derdi falan çok olmuyor diye biliyorum.

KTÜ Sosyal Faaliyetler Açısından Nasıl?

KTÜ sosyal faaliyetler bakımından okul olarak olmasada okulun içinde bir sürü öğrenci organizasyonları var kulüp bakımından bayagi aktif kulüpleri var(dağcılık bisiklet v) kendinize uygun bir kulüp bulabilirsiniz.

KTÜ tek kampüsten mi oluşuyor?Hayır ise neredeler ve sen hangi kampüstesin?

Ktü 2 ana kampüsten oluşuyor birisi Trabzon Havalimanı’nin hemen üstü ismi Kanuni Kampüsü’dür birisi Fâtih Eğitim o da Söğütlü Akçaabat taraflarında. MYO, Teknoloji Fakultesi, İlahiyat falan ayrı yerlerde ben Kanuni Kampüsündeyim deniz kıyısı uçakların kalkiş inislerini seyretmek mümkün bol yeşil alanı var ve en önemlisi de havalimanınin dibinde.

KTÜ için senin genel düşencelerin nedir?

KTÜ benim açımdan çok güzel okulun içi üniversite hayali olan biri için kampüs bakımından mekan bakımından yeterli yeşil alanı bol manzarası harika olan bir okul.

Şehir olarak düşünürsek Trabzon’da iklim,sosyal faaliyetler nasıl?

Trabzonda iklim sosyal medyada döndüğü gibi sabah yaz akşam kış yaşadığımız oluyor ama havası temiz.

Trabzon’da ekonomi ve ulaşım nasıl?

Trabzonda ulaşım genel olarak minubus ile sağlanıyor otobüs hattı biraz geri kalmış minubus okuldan meydana 2 tl ben Yomra’da Kyk’da kaliyodum Yomra-okul arası 1.75 tl otobüs beklersin okuldan meydana 75 krs ama 25-30 dk bir kalkıyor.
Ekonomi olarak okulun içi öğrenci için uygun fakat okulun dışında meydan ve öğrenci evlerinin çok bulunduğu konaklar kalkınma mahallesi falan normal hayat standartlarında oralarda ki oturma yerleri falan biraz pahalı olabiliyor Karadeniz’de diye çayın ucuz olduğunu düşünüyosunuz başta ama İstanbul’daki kafelerden farkı yok 🙂

Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin başka bir şey var mı?

Ktü tercih edecekler için ben ana Kampüs teyim ve bayağı güzel.


Bu soru cevap 2017 yılında yapılmıştır.

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.