Karekök İşareti Nasıl Yapılır? Kök İçinde Yazma

0

Karekök İşareti Nasıl Yapılır? Kök İçinde Yazma √

Matematik hayatımızın her alanında var.Matematik sembolleri de bunların bir parçası.Matematik sembollerinden karekök üstüne duracağız.Elle yapılması ne kadar kolay olsa da bilgisayardan karekök nasıl yapılır? Sorusu çok geldiği için bu yazıyı hazırladık.Bu yazı sayesinde karekök nasıl yapılır? Kök içinde yazma nasıl yapılır? Kök yazma nasıl yapılır? Kök içinde nasıl yapılır? sorularının cevaplarını bulacaksınız.Hazırsak yazımıza geçelim.

Karekök İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda Karekök İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda karekök işareti yapmak için bazı tuş kombinasyonları mevcut.Fakat bu tuşlar her sistemde ver her fontta geçerli olmadığı için size daha kesin bir çözüm yolu sunuyoruz.Hazırsak başlayalım.

  • Başlat > ara kısmından “Karakter Eşlem” yazarak aratma yapıyoruz.

karekok isareti nasil yapilir

  • Ardından Karakter Eşlem uygulamasını açıyoruz.
  • Karşımıza böyle bir ekran gelecek.Burada Unicode’a git kutusuna “221A” yazıyoruz.Bunun nedeni karekök sembolünün Unicode’u U+221A ‘dır.Kodu yazdıktan hemen sonra karekök sembolünü otomatik seçecektir.Alt kısmından tekrar seç butonuna basıp ardından hemen ardından kopyala butonuna da basıyoruz ve istediğimiz yere yapıştırıyoruz.
  • karekök işareti nasıl yapılırBöylece karekök işaretini yapmış oluyoruz.

Kök İçinde Nasıl Yazılır?

Kopyaladığımız karekökü boş bir yere yapıştırıp yanına rakam yazmamız yeterli görünüm şu şekilde olacaktır.”2″

Karekök İşareti Kopyala

Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanuz direkt buradan “karekök işaretini kopyalayabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.Telefonlar içinde yine buradan karekök işaretini kopyalayıp telefonunuza yapıştırabilirsiniz.Karekök işareti nasıl yapılır? yazımızın sonuna geldik umarız faydalı olmuştur.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.