Kaybolan / Çalınan iPhone Nasıl Bulunur ?

0

Kaybolan / Çalınan iPhone Nasıl Bulunur?

Akıllı telefonlar yükte hafif ancak pahada oldukça değerli eşyalar. Bu nedenle hırsızların yeni gözdesi akıllı telefonlar olmaya başladı. Özellikle, piyasa değeri yüksek olan iPhone akıllı telefonlarında çok sık hırsızlık haberleri gündeme gelebiliyor. Hırsızlık olaylarına karşı önlem olması açısından ise Apple’ın sunduğu bazı sistemler var. iPhone kullanıcılarının cihazlarına her koşulda ulaşmalarını sağlayacak olan sistemlerin başında iPhone’umu Bul uygulaması geliyor. “Çalınan iPhone Nasıl Bulunur?”Kaybolan iPhone Nasıl Bulunur?”sorularının en net cevabı olarak gösterebileceğimiz iPhone’umu Bul uygulaması, cihazınızın GPS üzerinde tespit edilmesini sağlıyor.

Ayrıca telefonunuzu uzaktan kilitleme gibi ayrıcalıklara da erişebiliyorsunuz. Şimdi bu sistemi nasıl kullanacağımızdan söz edelim.

iPhone’umu Bul Aktif Etme

Sistemi kullanarak Çalınan iPhone Nasıl Bulunur sorusuna cevap aramadan önce, yapmamız gereken iPhone’umu Bul uygulamasını açmak olacaktır. Uygulamayı açmadan, yer tespiti ve uzaktan kilitleme gibi işlemleri yapamıyorsunuz. Uygulamayı açmak için yapmanız gereken işlemlere geçelim.

  • Ana ekrana gelin ve ardından “ayarlar” kısmına gidin.
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra adınız>iCloud yolunu izleyerek iCloud alanına girin.
  • Ekranın alt kısmında yer alan “iPhone’umu Bul” sekmesine giriş yapın.
  • Buradan iPhone’umu Bul ve Son konumu göster özelliğini açık hale getirin.
  • Tüm bu işlemlerden sonra uygulama açılacaktır.

Çalınan iPhone Nasıl Bulunur? Çalınan iPhone Nasıl Bulunur?

Şimdi gelelim ana noktaya. Söz konusu uygulamayı açık hale getirdikten sonra “Çalınan iPhone Nasıl Bulunur?” sorusuna cevap arayabiliriz. Bu uygulama ile 5 farklı işlem yapabiliyorsunuz. Cihazınızın konumunu bulabiliyorsunuz.

Bunun yanında çalınma değil de kaybolma gibi bir durum söz konusuysa, bu kez ses çalma özelliğini kullanabiliyoruz. Telefonunuzu uzaktan kilitleyebiliyorsunuz. Uzaktan bilgileri silebiliyorsunuz ve etkinleştirme korumasını kullanabiliyorsunuz. Biz burada konum bulma özelliğinden söz edeceğiz.

  • Bunun için başka bir Mac ya da iPhone cihazından iPhone’umu Bul uygulamasına girmeniz ya da iCloud/find sitesine girmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra Apple kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.
  • Sonrasında ise “tüm aygıtlar” bölümüne tıklayarak cihazınıza bakabilirsiniz. Eğer cihazın yanında yer alan yeşil bir buton varsa, cihaz hala çevrimiçi olabilir. Ancak gri ise cihaz çevrimdışıdır.
  • Konumu belirlemek istediğiniz cihaza tıkladığınız zaman, yaklaşık konum haritada gösterilecektir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.