Kefir Diyeti Nedir? Kefir Diyeti Nasıl Yapılır?

0

Kefir diyeti bir çok kadın için en popüler diyet alternatiflerden biridir. Diğer birçok diyet planları ve günlük beslenme rejimleri durumunda olduğu gibi kefir diyeti de vücudunuz için faydalı bir içecektir. Ancak gastrit yada ülseriniz varsa yan etkiler görebilirsiniz. Bu durumda hafif kısıtlamalarla diyetinize devam edebilirsiniz. Yazımızda kefir diyeti hakkında tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Kefir Diyeti Nedir? Kefir Diyeti Nasıl Yapılır?

kefir diyeti nedir kefir diyeti nasıl yapılır
kefirin faydaları neler?

Kefirin Faydaları

Kefir insan organizması için çok gerekli olan, kalsiyum, potasyum ve fosfor kaynağı olarak hizmet edebilir genel bir üründür. Buna ek olarak, vitaminleri bakımından cilde faydalıdır. Saç ve yüz maskesi olarak kullanılmaktadır.

Kefir diyeti hızlı ve kolay kilo vermenizi sağlayabilmektedir. Buna ek olarak bu diyet toksinlerden organizmayı temizler ve kilonuzu düzenler. Bu diyetin avantajı günlük beslenmede çok sıkı ve sınırlı bir rejim olmayışıdır.

Ayrıca düşük maliyetlidir. Hatta ilk günden itibaren sonuçlarını görmek mümkün olabilir, diyet sırasında düşük yağ türevlerini kullanarak hızlı ve etkili kilo kaybını görebilirsiniz. Ayrıca kefir günlük yaşamda strese ve depresyona iyi gelmektedir. Kefir diyetleri sıkı ve hafif tip olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır.

9 Günlük Kefir Diyeti

Uzun süren seçeneği ile başlayarak, sadece 9 gün boyunca% 1 yağlı kefir içebilirsiniz, bu diyetin ilk üç günü dikkat etmelisiniz. Günlük kefir en az 1,5 litre içmeniz önerilir, ama daha çok istiyorsanız, fazlasını da içebilirsiniz. İstediğiniz zaman oranlarını artırabilirsiniz.
Aslında kefir diyetine tek eklemeniz gereken kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği desenlerini takip etmekte dikkatli olmanızdır.

Önümüzdeki üç gün boyunca günde 1 kg kefirle birlikte elma ya da taze sebze meyve ekleyebilirsiniz. Ayrıca, yeşil elma yemenizi tavsiye ederiz. meyve ile kefir diyet kombinasyonu uygulandığında kilo vermeniz kolaylaşır. en önemli şey diyet içine herhangi bir şeker veya tuz eklememenizdir.

Kalan 3 güne gelince kefir yine sadece ve eşsiz bir madde olduğunu unutmadan günde en az 1.5-2 litre su ile içmek gerekir.

Ayrıca 9 günlük kefir diyeti için aşağıdaki diyet programını uygulayabilirsiniz.

kefir diyeti nedir kefir diyeti nasıl yapılır
kefirin yararları neler

1. İlk gün ekmek ile birlikte diyet yağ ve yağlı ürünler ile undan yapılan ürünler hariç başlamak gerekir. Ve ayrıca 2-3 bardak kefir içmeye başlamak gerekir.
2. İkinci gün için, 5 adet haşlanmış patates ve 1.5 litre kefir içebilirsiniz.
3.Üçüncü gün 100 gr haşlanmış tavuk eti ve 1.5 litre kefir yeterlidir.
4. Dördüncü güne gelince, 100 gram haşlanmış et ve yine 1.5 litre kefir yemek gerekir.
5.beşinci gün 100 gram haşlanmış balık ve kefir tüketebilirsiniz.
6. Meyve veya sebze (onlar çok fazla kalori içerdiğinden, muz ve üzüm hariç) artı kefir aynı miktarda altıncı gününde içindir.
7. yedinci günde sadece kefir içilir.
8. Sekizinci gün Maden suyu olabilir.
9. Son olarak, dokuzuncu gün sorunsuz diyetinizi bitirebilirsiniz. Su ve haşlanmış tavuk, kefir ve tahıllar olabilir.
Aynı zamanda vücut temizliği ile birlikte 8 kg’a kadar kaybetmiş olacaksınız.
3 ayda bir bu diyeti uygulayabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.