Kendin Yap! Dekorasyon Fikirleri

0

Hemen hemen hepimiz için en önemli yer evimiz olmuştur. Evimizin kapıdan girdiğimiz andan itibaren her şeyi dışarıda bırakma imkanı bulduğumuz tek yerdir. Bu nedenle her şeyin en iyisini evimize yapar ve evimizin şık görünmesini isteriz.

Şık ve ruh halimizi çok daha canlı hale getirmek amacı ile evimizde bir çok dekorasyon ürünleri kullanırız. Öyle ki evimiz için alacağımız küçük bir mum veya kaktüs fiyatları bile çoğu zaman bizlere fazla gelebilir çünkü dekor ürünlerinin fiyatları oldukça fazla.

Evimizi güzelleştirmek ve almak istediğimiz bir çok dekor ürününe para vermeden ulaşabileceğimizi biliyor muydunuz? Nasıl mı?

Mağazada beğendiğimiz veya bir başkasının evinde gördüğümüz ürünlerin hepsini olmasa da bir çoğunu elimizle yapabilir, kolay ve kısa zamanda evimizin bir köşesine koyabiliriz. Elimizle yapabileceğimiz dekor ürünü oldukça fazladır. Mobilya ürünleri dışında ayakkabılık, küçük bir giysi dolabı, vazo, mum, tablo gibi bir çok şeyi yapabilir, üretebiliriz.

Bu durum sizlerin boş zamanlarında yapmak isteyeceği bir hobi tarzına bile dönüşebilir. Küçük maliyete tüm malzemeleri toplayıp, kısa zamanda yapabileceğimiz dekor ürünleri işte bunlar…

Masanızı ve Orta Sehpanızı Kendiniz Yaratın!

Oturma odanızın düzeni için masa ve sehpalarınızı kendinizin yapabileceğini biliyor muydunuz?

Yapmanız gereken şeyler ise öncelik olarak istediğiniz sehpa modeline uygun bir şey bulmak. Bu eski bir kapı, dolap, palet veya vintage bir valiz olabilir. Seçecek olduğunuz ürünü istediğiniz renge boyayabilir ve dilerseniz ayak bile takabilirsiniz. Bu şekilde üzerine istediğiniz şeyi koyabilecek bir sehpa elde edebilirsiniz.

sehpa masa tasarlama kednin yap

Eskiyi Getir, Yeniyi Götür!

Nasıl mı?

bir çoğumuzun evinde eskidiğini düşündüğü sandalyeler vs. bir çok eşya olacaktır. Onların bir çoğunu genel olarak çöpe atar, bir depoda iyice çürümesi için bekletir ya da bir hurdacıya veririz. Artık böyle yapmanıza gerek yok. Eskidiğini düşündüğünüz şeyleri istediğiniz renge boyayabilir hem evinize hem de bütçenize kazandırabilirsiniz.

sandalye boyama kendin yap

Çıkarılabilir Duvar Kağıdı!

Kendi evinde oturan kişilere kıyasla bir çok kişi de kirada oturuyor olabilir. Bu nedenle genelde evin duvarlarını istediğimiz renge boyamak isteyebilir fakat boyayamayabiliriz. Hem duvarını boyamak veya renklendirmek isteyip hem de yapmaya cesaret edemeyenler varsa birbirinden farklı duvar kağıtlarını kullanabilirler.

duvar kagidi onerileri

Dev Tablolar

Evde belki de canımızı en çok sıkan kocaman duvarlarımızın boş görünmesi olabilir. Tabloların boyutlarının büyüdükçe fiyatlarında ki o büyük artışı da fark etmemek mümkün değil. Bu nedenle sizlere çok şık ve çok uygun fiyatlı bir teklifimiz var. Kendinize büyük bir tuval alıp üzerine istediğinizi çizebilir, ruhunuzu yansıtacak sprey boyalar ile boyayabilir veya tuvalin üzerine hoşunuza gidecek bir duvar kağıdı yapıştırarak duvara asabilirsiniz.

tablo yapimi

Halı Yapımı

Halı nasıl yapabilirim? diye düşünmeyin. Bu yazıyı okuduktan sonra sizlere de oldukça kolay geleceğinden eminiz. Öyle ki en küçük ebattaki bir halının bile çok cüzi rakamlarda olduğunu düşünecek olur isek bu haber sizi çok mutlu edecek.

Halı yapımı için gereken bir çok malzeme şuan da evlerimizde bulunuyor. farklı renk ve desenlerdeki kot kumaşı, kilim, el örgüsü, döşemelik kumaş gibi parçaları birbirine dikerek ve sağlam bir kumaşla astarlayarak patchwork bir halı yapabilirsiniz.

evde hali yapimi

Aydınlatmaları Değiştiriyoruz!

cam kavanozları, seramik kaseleri, teneke kutuları, renkli şişeleri, ağaç dallarını, hasır ipleri, dantelleri ve aklınıza gelebilecek her türlü malzemeyi kullanarak tüm yaratıcılığınızla evinizi aydınlatabilirsiniz.

aydinlatma yapimi sus


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.