Kendini Gizli Numaraya Kapatma – Özel Numara Kapatma

0

En çok kullanılan iletişim araçlarından biri olan telefon hayatımıza kolaylık sağladığı gibi hoşumuza gitmeyecek sorunlarda yaratabiliyor.Özellike tanımadığımız gizli numaradan gelen çağrılar insanın bir hayli canını sıkıyor.Biz de bu yazımızda bu soruna bir çözüm getirmek istedik ve bu ara çok sık rastlanılan gizli numaralardan gelen çağrıları engellemeyi , özel numara kapatma işlemini (Kendini Gizli Numaraya Kapatma İşlemini)göstereceğiz.Bu operatörler arasında farklılıklar gösteriyor o yüzden tek tek 3 operatörüde inceleyeceğiz.Aşağıdaki adımları uygularsanız gizli çağrıları engelleyebilirsiniz.Umarız faydalı olur.

Kendini Gizli Numaraya Kapatma

Turkcell Özel Numara Kapatma :

Turkcell hattına sahipseniz özel numaraları engellemek için telefonunuzun arama tuşlarından *253# ‘yi tuşlayarak özel numaralardan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz.

Avea-Türk  Telekom Özel Numara Kapatma:

Eğer Avea veya Türk Telekom hattı kullanıyorsanız ve özel numaraları engellemk istiyorsanız yine telefonunuzun arama tuşlarından *253#’yi tuşlayarak engel olabilirsiniz.

Vodafone Özel Numara Kapatma :

Vodafone hattı sahibi iseniz kod değil sms atmanız gerekiyor mesaj kısmına Vodafone Şifreniz’i yazıp boşluk bırakıp GİZLİ KAPA yazıp 7048’e göndermeniz gerekiyor.

Eğer işlemleri gizli çağrılarını iptal etme serverisini iptal edip gizli numaralara izin vermek istiyorsanız buraya tıklayın.

[affiliate_news id=”669″]


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.