Kırmızı Koltuklara Yakışan Halı Renkleri

0

Kırmızı, oturma odasında enerjik ve davetkar bir stil oluşturmak için ideal bir renk seçimidir. Özellikle kırmızı koltuk takımları bu noktada kırmızının çekiciliğini ve yüksek enerjisini dekorasyona yansıtmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Mekanda ortaya çıkacak yüksek enerjiyi dengelemenin sırrı ise kırmızıya yakışan bir halı modeli tercih etmektir. Yazımızın devamında kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri size bu konuda ilham kaynağı olabilir.

Kırmızı koltuk dekorasyonu
Kırmızı koltuk dekorasyonu

Kırmızı Koltuklara Yakışan Halı Renkleri

Söz konusu bir iç mekan dekorasyonu olunca kırmızı oldukça iddialı ve baskın bir renk seçimi gelebilir. Çoğu zaman oturma takımı gibi, salonun tarzını ve kalitesini belirleyen bir tasarım için kırmızının riskli bir renk olduğu düşünülebilir. Fakat sanılanın aksine kırmızı doğru renkler ile eşleştiğinde ortaya son derece dengeli, rahat ve davetkar bir dekorasyon örneği çıkacaktır. Bu noktada kırmızıya yakışan renkler ve etkileri konusunda biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Kırmızı koltuk dekorasyon fikirleri
Kırmızı koltuk dekorasyon fikirleri

Dekorasyonda kırmızıya yakışan renkler

Bir iç mekanda kırmızı ile eşleşebilen bir çok farklı renk seçeneği bulunuyor. Bunlar arasında etkisi garanti olan, beyaz, gri, bej ve krem gibi nötr renkler öne çıkıyor. Bunun yanında çeşitli renk kombinasyonları denenebilir, örneğin siyah beyaz, kırmızı beyaz, kırmızı siyah gibi. Önemli olan nokta, kırmızıya hangi renklerin yakıştığını bilmektir. Halı seçimi yaparken bu listedeki renklerden dekorasyon tarzına uygun olan tonlar rahatlıkla kullanılabilir.

Kırmızı koltuk siyah beyaz halı dekorasyonu
Kırmızı koltuk siyah beyaz halı dekorasyonu

Kırmızı koltuklara ne renk halı seçmeli?

Hiç riske girmeden garanti şıklık peşindeyseniz kırmızı koltukları tamamlamak için beyaz halıları tercih edebilirsiniz. Beyaz bir halı hem kırmızının baskın karakterini dengeler, hemde mekanı olduğundan daha geniş ve ferah gösterir. Temizlik konusunda zorlanabilirsiniz, fakat ortaya çıkacak şık ve davetkar görünüm için kesinlikle buna değecektir.

Kırmızıya yakışan renkler neler
Kırmızıya yakışan renkler neler

Kırmızı koltukların yanında mekan içinde koyu renk ahşap mobilyalar yer alıyorsa zemini açık renklerde tutarak daha aydınlık ve ferah bir hava kazandırılmalıdır. Bu noktada beyaz dışında, açık krem rengi tonunda halılar tercih ederek mekanın ihtiyacı olan ferahlığı rahatça sağlayabilirsiniz. Düz krem rengi bir halının çok sade olacağını düşünüyorsanız, koltuk takımız ile uyumlu renklere sahip desenli halıları da kullanabileceğini unutmamalısınız.

Kırmızı koltuk siyah beyaz halı dekorasyonu
Kırmızı koltuk siyah beyaz halı dekorasyonu

Kırmızı koltuk dekorasyonu için halı renkleri

Kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri arasında en garanti ve şık seçenekler arasında kesinlikle bej renkleri seçenekler arasında tutmak gerekir. Bej tonlarının en büyük avantajı, sadece kırmızı ile değil, diğer tüm canlı ve baskın renklerle uyumlu olmasıdır. Mekanın ferah görünmesi için halı seçiminizde tercih ettiğiniz bejin çok daha açık tonlarını perdelerde kullanabilirsiniz. Daha dengeli ve huzurlu bir atmosfer kaçınılmaz olacaktır.

Siyah beyaz kombinasyonu kırmızı koltuk dekorasyonu için biçilmiş kaftandır. Özellikle modern dekorasyon stilleri için siyah beyaz çizgili halı kullanımı oldukça popülerdir. Siyah beyaz çizgiler kırmızıya çok yakışacağı gibi, dekorasyona derinlik katar.

Kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri ve öneriler
Kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri ve öneriler

Kırmızı koltuk dekorasyonu için gri halı renkleri

Bej rengi kadar etkili ve şık bir kombinasyon ise kırmızı gri eşleşmesidir. Gri, tüm kırmızı tonları ile müthiç bir uyuma sahiptir, söz konusu modern bir tarz ise bu ikili tüm beklentileri karşılayacaktır. Gri tonlar, kırmızının baskın karakterini yumuşak şekilde dengeleyecektir. Bu noktada düz gri bir halı seçimi yapmak zorunda değilsiniz. İçinde küçük kırmızı desenler yer alan dekoratif halılar salonda karmaşadan uzak şık bir etki ortaya çıkarır.

Kırmızı Koltuklara Yakışan Halı Renkleri
Kırmızı Koltuklara Yakışan Halı Renkleri

Kırmızı ve grinin eşsiz uyumunu mavi aksesuarlarla tamamlayarak, ortaya son derece hareketli ve rahatlatıcı bir stil çıkarabilirsiniz. Bu noktada klasik bir dekorasyon tarzı için pastel mavi tonları, modern bir tarz içinse parlak mavi tonlarını kullanabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.