Kirpik Gürleştiren Doğal Yöntemler ve Öneriler 2021

0

Maalesef herkes doğuştan güzel ve kıvrımlı kirpiklere sahip olamıyor. Kimimizin kirpikleri çok kısa, kimimizin açık renkte ya da seyrek. Bu yazımızda hiçbir kimyasal kullanmadan kirpik gürleştiren doğal yöntemler ve önerilerimizi sizlerle paylaşacağız. Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz günlük bakımlarla kirpiklerinizin daha dolgun ve güzel görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Daha fazla güzellik ipuçları için bağlantıyı takip edin.

Kirpik Gürleştiren Doğal Yöntemler ve Öneriler 2021

Kirpik Gürleştiren Doğal Yöntemler ve Öneriler 2021
Kirpik Gürleştiren Doğal Yöntemler ve Öneriler 2021

Kirpik Fırçası Kullanın

Kirpik fırçası ya da Maskara fırçası ile her gün sadece bir dakikanızı ayırarak kirpiklerinizi taramayı ihmal etmeyin. Böylece kirpiklerinizin daha uzun – kavisli olmasına destek olabilirsiniz. Hatta fırçanıza bir damla E vitamini kapsülü ya da organik bir bitki yağı ( Örneğin Argan yağı ) damlatarak bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece kirpiklerinizin beslenmesi ve nemlendirilmesine de yardımcı olabilirsiniz. Düşünsenize bu hareketi her gün bir – iki defa yapsanız kısa bir süre sonra daha bakımlı daha kalın bir kirpik görünümüne sahip olduğunuzu…

Zeytinyağı Deyip Geçmeyin

Sadece yemek ve salatalarda değil hayatımızın dört bir yanında kolaylıkla tercih edebileceğimiz bir yağ. Sabunlarımızda, şampuanlarımızda, cilt bakım ürünlerimizin içerik ve formüllerinde en sık karşılaştığımız maddedir Zeytinyağı. Bu nedenle kirpiklerimizi bu güzel yağdan uzak tutmamalıyız.

kirpik bakımı nasıl yapılır
kirpik bakımı nasıl yapılır

Sadece günde bir defa birkaç saniyenizi ayırmanız yeterli. Bir parça pamuğa birkaç damla Zeytinyağı damlatın ama organik olmasına özen gösterin ve sonra kirpiklerinize nazikçe sürün. Durulama yapmayın. Beş dakika bekleyin ve öyle yıkayın. Beş dakika bekleyelim ki kirpiklerimiz bir tadına varsın değil mi…

Vazelin ve Kirpik Bakımı

Kirpik Gürleştiren Doğal Yöntemler
Kirpik Gürleştiren Doğal Yöntemler

Saç ve kirpiklerin uzamasına destek olabilen katı cilt bakım yağlarından olan Vazelini kirpiklerimizden esirgemeyelim lütfen. Geceleri uyumadan önce kirpiklere yedirelim ve sabaha kadar öyle kalsın. Sabah yıkayın tabi. Evde vazelin yoksa eczanelerden alabilirsiniz. Her yerde var. Vazelin kullanmak istemiyorsanız bu uygulamayı E vitamini kapsülünün kendi yağı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Vitamin Tüketmeye Dikkat

B, D, E vitaminlerini yeterli seviyelerde tükettiğinizden emin olun. Bu vitaminleri içeren yiyecek ve içecekleri tüketmeye çalışın. Eğer yeterince tüketemiyorsanız olabildiğince doğal vitamin tabletleri ile bu durumu gidermeye özen gösterelim.

Kirpik Gürleştiren Doğal Yöntemler ve Öneriler 2021
Kirpik Gürleştiren Doğal Yöntemler ve Öneriler 2021

Makyaj Temizliğine Dikkat

Eğer siz makyajınızı yeterince iyi ve dikkatlice temizleyemezseniz kirpikleriniz zayıflar. Çünkü tüm gün makyajlı kalan kirpikler yeterince hava alamaz, yeterli vitamin – mineral alamaz. Üstüne bir de makyajınızı temizlemeden uyuduğunuzu düşünün nasıl güzel kalsınlar öyle değil mi? Bu nedenle göz makyajınızı olabildiğince hafif yapmaya özen gösterin. Bu mümkün değilse olabildiğince kısa süre içerisinde en iyi şekilde hijyenini sağlayın.

Kirpik Kıvırıcıları Unutun

Aman daha uzun daha kıvrımlı daha kavisli kirpikleriniz olsun diye bu kirpik kıvırıcıları kullanmayın. Tamam iyi kıvırıyor ama kirpik yapısına zarar veriyor. Bunun yerine yukarıda sıraladığımız bakım uygulamalarını yapın daha faydalı. Kıvırıcılar kirpiklerin kırılmasına da neden olabilmektedir.

Bunun üstüne birkaç doğal tarif de verelim değil mi? İşte kirpiklerinizi doğal yollarla gürleştirebileceğiniz bazı organik kürler. Her numarada yazılmış maddeleri temin ederek birbirine karıştırınız ve kirpiklerinize uygulayınız. Birkaç dakika ya da birkaç saat bekleterek yıkayınız. Herhangi bir maddeye karşı alerjisi olanlar kendilerine uygun kürleri denemeliler dikkat edelim.

  • Aloe Vera, Hint Yağı, E Vitamini
  • Zeytinyağı, Badem yağı, Karite Yağı
  • Hindistan Cevizi yağı, Kakao yağı
  • Acıbadem yağı, Avokado yağı
  • Balık yağı, Buğday yağı
  • Ruşeym yağı
  • Ceviz yağı, Çitlembik yağı
  • Çörek otu yağı, Defne Tohumu yağı
  • Fındık yağı, Gliserin
  • Hardal tohumu yağı, Havuç yağı, Haşhaş yağı

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.