Kış Aylarında Yapılacak Aktiviteler – Kış Aktiviteleri

0

Kış Aylarında Yapılacak Aktiviteler – Kış Aktiviteleri

Kış Geldi Diye Karalar Bağlamayın! İşte Kış Aylarında Yapılacak Aktiviteler…

Soğuk kış günlerinde, insanlar yapacak aktiviteler olmadığını düşünürler. Bu düşünce ise çoğu insanın enerjisinin düşmesine sebep olur. Kış ayları kesinlikle evde öylece oturup sıkılmanız gereken zamanlar değildir. İçerisinde bulunduğumuz kış aylarında siz de eve tıkılıp kaldığınızı düşünüyor ve yapacak kış aktivitesi arıyorsanız, hazırladığımız Kış Aylarında Yapılacak Aktiviteler listesi tam size göre. Yeni fikirler veya aklınıza gelmeyen gezilecek yerler ile dolu yazımız işte sizinle…

Kış Aylarında Yapılacak Aktiviteler

  1. Sinema Gecesi Düzenleyin.

Kış aylarında yapılacak aktiviteler için oldukça klişe bir fikir gibi görünse de sinema gecesi düzenlemek son derece eğlenceli bir fikir olacaktır. Arkadaşlarınızla veya sevgilinizle keyifli bir sinema gecesi geçirebilirsiniz. Özellikle yeni çıkan yataklı sinema seçeneği ile yüksek düzey konforda filminizi izleyebilirsiniz. Büyükşehirlerde yaşıyorsanız bu sinemalarda mükemmel bir zaman geçirebilirsiniz. Üstelik bazılarında mısır ve kola hediyesi de bulunuyor. Son derece konforlu bu ortamda uyumamaya dikkat edin 🙂

  1. Kış Günlerinin Olmazsa Olmazı; Kar Topu Savaşları

Kış aylarının vazgeçilmez aktivelerinden biri de kar topu savaşlarıdır. Kar yağdığı zamanlarda arkadaşlarınızla, eşinizle veya çocuklarınızla kar topu savaşları yapabilirsiniz. Hatta kardan adam yapabilir veya kardan melek yapabilirsiniz. Geçmiş zamanlardan beri kış aylarında kardan adam yapmak gelenek haline gelmiştir. Kardan melek yapmak ise özellikle çocukların son derece hoşuna giden bir aktivitedir.

  1. Kitap Kafede Zaman Geçirin.

Soğuk kış günlerinde sıcacık bir içecek ve bir kitap olmazsa olmazlardandır. İnsanların bu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla açılan kitap kafelerde insanlar, huzurlu ve sakin bir müzik eşliğinde kitaplarını okurken kahvelerini yudumlama imkanı buluyorlar. Bu kafelerin ortamları hem kitap okumak için hem de kafanızı dinleyebilmeniz için son derece güzeldir. Diğer kafelerden farkı tıpkı bir kütüphane ortamının olmasıdır.

  1. Manzara Fotoğrafları Çekin.

Kendinize yeni bir hobi edinmek istiyorsanız, kış aylarında oluşan manzara fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bunun için kendinize bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi aldıktan sonra eşsiz doğa güzelliklerinin fotoğrafını çekebilirsiniz. Özellikle puslu havaları ve karla kaplı doğa güzelliklerinin fotoğrafını çekerek kendinize albümler oluşturabilirsiniz. Hatta bu fotoğraflar ile bir blog bile kurabilirsiniz.

  1. Termal Otele Gidin.

Soğuk havalarda iş veya okul temponuzdan yorgunluğunuzu atmak ve dinlenmek istiyorsanız, en iyi kış aktivitesi termal otele gitmektir. Bazen herkesten uzaklaşmak, dertleri geride bırakmak veya eşinizle baş başa zaman geçirmek istediğinizde termal oteller sizin için harika bir seçenek olacaktır. Bu oteller içerisinde doğal sıcak su, masaj ve jakuzi gibi olanaklar da bulunmaktadır. Kendinize ve bütçenize en uygun otele giderek mükemmel zamanlar geçirebilirsiniz.

  1. Kayak Yapın.

Kar yağışının bir hayli yoğun olduğu kış aylarında, kayak merkezlerine gitmek harika bir kış aktivitesi olabilir. Kış aylarında yapılacak aktiviteler listesinin başında gelen ve sevdiklerinizle gideceğiniz bu merkezlerde çok eğlenceli zamanlar geçireceğinizi garanti edebiliriz. Üstelik kayak yapmayı bilmiyorsanız, bu merkezlerde bulunan kayak hocalarının desteği ile kayak yapmayı da öğrenebilirsiniz.

  1. Pijama Partisi Yapın.

Evden çıkmak istemiyor ama canınız sıkılıyor ise arkadaşlarınızı gece evinize çağırarak mükemmel bir pijama partisi organize edebilirsiniz. Sıcacık battaniyelerinize sarılarak sessiz sinema, tabu gibi oyunlar oynayabilir, kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla geçireceğiniz bu harika parti ile tüm neşenizi yerine getirmeniz mümkün olacaktır.

  1. Yemek Yapım Kurslarına Gidin.

Soğuk kış günlerinde gideceğiniz yemek yapım veya butik pastacılık kurslarına giderek çok iyi zaman geçirebilirsiniz. Mutfağı seviyor ve orada zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız profesyonel bir kurs ile kış aylarını sizin için eğlenceli hala getirebilirsiniz. Hatta butik pastacılık kursundan öğrendikleriniz sayesinde mükemmel pastalar yaparak onları satabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.