Kıvırcık Saçların Kabarması ve Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

0

Kıvırcık Saçların Kabarması ve Elektriklenmesi Nasıl Önlenir? – Kıvırcık Saçların Kabarmaması İçin Doğal Yöntemler

Kıvırcık saça sahip kadınların en çok dert yandığı konulardan olan saçın kabarması ve elektriklenmesini önlemek için yapılması gerekenler için bu dertten muzdarip olup çözümüne kovuşan Nursena’dan yardım istedik.Umarım faydalı olur.Bizi kırmadı ve kendi çözümünü bizimle paylaştı ;

Kıvırcık Saçların Kabarmaması İçin Doğal Yöntemler

Kıvırcık saç her zaman beğenilen, değişik ve övgülere layık bulunan bir saç tipi olsa da aslında bu saç tipine sahip olanlar genellikle dert yakınırlar. Memnuniyetsizliklerinin sebebi kabarma ve elektriklenme probleminden kaynaklanır. Hatta ‘dışı seni içi beni yakar’ sözünün can bulmuş haliyiz bile derler. Ben de o kişilerden biri olarak uslanmaz buklelerimle nasıl başa çıktığımı sizlerle paylaşıyorum.

Öncelikle saçlarımızı her gün yıkamaya alıştırdıysak en az 2 günde bir yıkamaya alıştırmaya çalışmalıyız. Böylece saçımızın doğal nemini korumamıza ön ayak olmuş olacağız. 2’si bir arada şampuanlar yerine şampuan ve saç kremi ayrı olacak şekilde şampuanları kullanmak gerekiyor. Tarağımız kesinlikle seyrek aralıklı, kalın ve düz dişli taraklardan olmalı. Bu da buklelerimizin tel tel ayrılmasına engel olacaktır. Tarama kısmını ise eğer saçlarınız çok dökülen bir yapıya sahip değilse suyla ıslattıktan sonra yapabilirsiniz. Ama dökülmeye yatkınsa duştan sonra tarayın derim. Ve geldik püf noktaya. Kesinlikle kalın ve sert baş havlusu kullanmak yasak! Mümkünse penye kumaşlı bir şeyle bile sarabilirsiniz ama yine de o sert baş havlularından vazgeçin. Ve saçınızı ilk açtığınızda havluyla iki ucu birbirine sürtecek şekilde kurulama işlemi yapmaktan kaçının. Bu bahsettiğim iki şey saçınızı daha kurumaya başlamadan elektriklendirecek ve kabartacaktır. Mümkün olduğunca yumuşak kumaşlı bir parçayla nazikçe suyunu aldırmaya çalışın. Sonra eğer bir saç kremi veya köpük kullanacaksanız başınızı öne eğerek saç uçlarından yukarı doğru uygulama işlemini yapmaya özen göstermeliyiz. Aman diyim saç diplerine çok fazla yanaşmayın yoksa bu sefer de kepek problemiyle karşılaşırsınız benden söylemesi. Son olarak saç kurutma makinasının vigo ucuyla yine başımız öne eğik yada geriye salarak kurutabileceğimiz gibi sinüzit probleminiz yoksa kendi halinde kurumaya da bırakabilirsiniz. (İkinci yöntemi bukleler daima daha çok seviyor)

Umarım bu yazı size biraz olsun kolaylık sağlamıştır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.