Koyu Renk Saçlar İçin Ombre Fikirleri 2021

0

Ombre saç modelleri çok yönlüdür, bu yüzden son yıllarda oldukça trend olmuştur. İster doğal görünümlü bir ombre saç modeli tercih edin, ister cesur renkler de ombre olsun, mutlaka her kadına hitap edecek bir stil bulunabilir. Ombre saç modellerinin sunduğu en önemli avantaj ise çok az bakım gerektirmesi ve saçınızın tamamını boyamanıza gerek kalmamasıdır. Özellikle koyu saçlara sahip bir kadınsanız, elde edilmesi en kolay saçlar arasındadır. İşte ilham alabileceğiniz koyu renk saçlar için ombre fikirleri..

Koyu Renk Saçlar İçin Ombre Fikirleri 2021

koyu saçlara ombre fikirleri
Koyu Renk Saçlar İçin Ombre Fikirleri 2021

Bu yazımızda, size ilham vereceğine inandığımız, koyu renk saçlar için ombre fikirleri ekledik. Ama önce, ombre saç modellerini evde nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.

Gerekli Malzemeler;

  • Ombre Seti
  • Saç Fırçası
  • Eldivenler
  • Saç Tokaları
  • Aplikatör Fırçası
  • Eski Bir Gömlek
  • Vazelin
  • Şampuan
  • Saç Kremi

Uygulanışı;

Kirli saçlarla boyama işlemine başlayınız. Bu renklendirme sürecine yardımcı olacaktır.
Herhangi bir düğüm veya karışıklıktan kurtulmak için saçınızı tarayın. Saçınızı 4  bölüme ayırın ve solmanın başlamasını istediğiniz yerden biraz yukarıda saç tokaları ile sabitleyin.
Eldivenlerinizi takın ve üzerinize eski bir tişört giyin.

Vazelini saç çizginizin her yerine ve alnınıza, kulaklarınıza ve boynunuza uygulayın.
Kutudaki talimatları uygulayarak renklendirici ve açıcıyı karıştırın.
Karışımı aplikatör fırçası ile saçınıza uygulayın.

Her bölüm için daha alt uzunluklarda boyamaya başlayın. Her seferinde bir bölüm yukarı çıkın. Tüm bölümleri kapladıktan sonra, boyayı belirtilen süre boyunca saçınızda bekletin. Saçınızı yıkayın ve şekillendirin.

Koyu Renk Saçlara Evde Ombre Nasıl Yapılır?

Koyu Kahverengiden Sarıya Ombre

Ombre saç modelleri 2021
Ombre saç modelleri 2021

Yüksek kontrastlı bir görünüm istiyorsanız, mükemmel bir geçiş elde etmenin en kolay yollarından biri, saçın daha yüksek uzunluklarından ombre yapmaya başlamaktır. Bu tarzdaki koyu saçlar, güzel bir sarıya dönüşür. Alt tonlar oldukça havalı, bu da soğuk tonlu cilde sahip kadınlar için mükemmel bir görünüm oluşturuyor.

Hafif Çikolata Kahverengi Ombre

Ombre saç modelleri 2021
Ombre saç modelleri 2021

Zengin çikolata saç renklerine sahip kadınlar için de harika ombre modelleri var.   Stil mükemmel görünür  ve çoğu cilt tipine uyacağından emin olabilirsiniz. Karamel ve bal köpüğü tonlarda ombre yapabilirsiniz.

Koyu Gri Ombre

koyu saçlar için gri ombre
koyu saçlar için gri ombre

Bu ombre, saç köklerine çok yakın olarak başlar . Koyu gri, aşağılara doğru lila gibi tonlarını alarak daha açık renkler şeklinde inebilir. Bu ince geçişler farklı tonlar ile de sürdürülebilir. Bu teknikler saçlara hareket eklemeye yardımcı olur.

Siyahtan Ombre’ye

siyah saçlar için ombre
siyah saçlar için ombre

Siyah saçlara sahipseniz ve doğal saçınız ile kusursuz bir şekilde karışacak bir ombre istiyorsanız, sizin için harika örneklerimiz var. Saçın doğal siyah rengi, orta uzunluk kısmından omreye geçiş yapabilir.

Daha sonra renk, alt uzunlukların yakınında canlı bir tona dönüşmeli. Bu tarzdaki soğuk tonlar, koyu cilt rengine sahip kadınlar için idealdir. Ombre rengi olarak, mor, gece mavisi, yeşil karamel seçilebilir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.