Krem Rengi Yatak Odası Dekorasyon İpuçları

0

Huzur veren, sakin aynı zamanda şık bir yatak odası dekorasyonu hayal ediyorsanız krem rengi mutlaka seçenekleriniz arasında yer almalı. Krem rengi yatak odası için en ideal renklerden biridir. Göz yormaz, mekanda sakin ve dinlendirici bir atmosfer oluşturur. En önemlisi krem rengi modası asla geçmeyen bir renktir ve bir çok renkle uyumludur. Diğer yatak odasında krem rengi kullanmak için önünüzde fazlasıyla seçenek bulunuyor. Yazımızın devamında size ilham vereceğini düşündüğümüz krem rengi yatak odası dekorasyon ipuçları bulabilirsiniz.

Krem Rengi Yatak Odası Dekorasyon İpuçları

Krem rengi duvar boyaları 2020
Krem rengi duvar boyaları 2020

Krem rengi klasik, modern fark etmeksizin tüm yatak odası tarzları için kullanışlı ve çok yönlü bir renktir. Diğer renklerle kolayca uyum sağlayabilir,  hem duvar rengi hem de mobilya seçimlerinde öne çıkan popüler bir renktir.

krem rengi yatak odası dekorasyon fikirleri
krem rengi yatak odası dekorasyon fikirleri

Özellikle geleneksel yatak odası stillerinde sıkça karşımıza çıkan krem rengi, dekorasyonda doğal ve sakin tarzlardan hoşlananlar için harika bir renk seçimi olacaktır. Aynı zamanda yanında kullanılacak renklere göre her iç dekorasyon stilinde rahatlıkla kendine yer yer bulabilen zamansız bir renktir.

Krem rengi yatak odası dekorasyonu

Krem yatak odası dekorasyonu 2021
Krem yatak odası dekorasyonu 2021

Krem renginin her tarza yakıştığından bahsetmiştik, söz konusu yatak odası olunca bu şık rengi genellikle romantik tarzlarda görüyoruz. Fakat modern bir yatak odası içinde krem rengini bir çok şekilde dekorasyona dahil edebileceğini unutmayın.

Gelelim yatak odasında krem rengini nasıl kullanabileceğinize. Krem renginin çok yönlü bir renk olduğunu söylemiştik, bu noktada hem mobilya, hem de duvar rengi olarak aradığınız sakin ve şık görünümü elde edebilirsiniz. Krem ve farklı krem rengi tonları popüler duvar boyası renkleridir. Dolayısı ile hiç riske girmeden duvarlarınızı krem rengine boyayarak bu zarif rengin sakin ve huzur veren etkisinden zahmetsizce faydalanabilirsiniz.

Krem rengi yatak odası duvar kağıtları

Krem rengi duvar kağıtları 2020
Krem rengi duvar kağıtları 2020

Eğer klasik, romantik bir yatak odası hayali kuruyorsanız duvarlarınız için içinde hafif yeşil desenler içeren krem rengi bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Yine Country tarzı krem rengi mobilyalar ile muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyon için, perde, halı yada yatak örtüsü gibi tekstil ürünlerinde romantik ve zarif desenleri öne çıkarabilirsiniz.

Krem rengi yatak odası dekorasyon örnekleri 2021
Krem rengi yatak odası dekorasyon örnekleri 2021

Krem rengi & Altın uyumu ile lüks yatak odası dekorasyonu

Krem rengini sadece duvar rengi olarak kullanmak zorunda değilsiniz, yatak odasında öne çıkan unsurlar içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin, duvarlarınızı beyaz tutup, krem rengi bir yatak başı, perde yada halı seçimi yapabilirsiniz. Bu noktadan sonra yatak odanız gözünüze hareketsiz, monoton gelirse altın tonlarını öne çıkarmaktan çekinmeyin.

Krem rengi ve altın uyumu
Krem rengi ve altın uyumu

Altın tonları yatak odasında her zaman lüks ve zengin bir hava yaratır. Daha çok aksesuar kullanımında öne çıkarmanızı öneririz. Dekoratif çerçeveler,  baş ucu aydınlatmaları, yada içinde altın rengi desenler içeren dekoratif yastıklar ile mekana hareket ve tarz katabilirsiniz.

krem rengi yatak odası
krem rengi yatak odası

Krem Rengi Yatak Odası Dekorasyon önerileri

Yatak odasında krem rengine en çok yakışan renklerden biride kahverengi tonlarıdır. Bu ikili mekanda doğal olduğu kadar sakin ve dinlendirici bir atmosfer oluşturur. Önemli olan nokta kahverenginin nerede ve nasıl kullanıldığıdır. Eğer yoğun kahveler eklerseniz, oda içinde kahve tonları daha basın şekilde öne çıkacak, krem tonları arka planda kalacaktır.

Krem rengi yatak örtüsü modelleri
Krem rengi yatak örtüsü modelleri

Duvar rengi, perde, yada halı gibi önemli öğelerde krem rengini öne çıkarmayı düşünüyorsanız, mobilya seçimlerinde açık kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde göze batmayan, sakin ve şık bir dekorasyon stili ortaya çıkacaktır.

Eğer hiç uğraşmadan dingin ve sakin bir stil oluşturmayı düşünüyorsanız krem rengi yanında beyaz tonları kullanın. Beyaz mobilyalar, beyaz duvarlar yada beyaz perdeler.. Beyazı ne kadar öne çıkarırsanız yatak odanız o kadar ferah ve aydınlık görünecektir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.