Kullanışlı Android Uygulamaları – Yararlı Uygulamalar 2019

0

Kullanışlı Android Uygulamaları

Google Play Store içerisinde farklı kategorilere ayrılmış milyonlarca farklı uygulama yer almaktadır.Kullanıcılar en iyi uygulamalar listesine ulaşmak için hayli uğraş verip “Kullanışlı Android Uygulamaları” “Yararlı Android Uygulamaları” gibi aratmalar yapıyor. Biz de sizler için 7 tane kullanışlı android uygulamasını derledik. İşte o uygulamalar:

Kullanışlı Android Uygulamaları

Pocket

Kullanışlı Android uygulamaları listesinin ilki ile başlayalım.Pocket, İnternet içinde bulunan her türlü içeriğin kaydedilmesini sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Pocket hesabına kaydedilen içeriklerin sonradan görüntülenebilmesi için internet bağlantısına gerek yoktur. Mesela, Pocket uygulaması ile kaydedilen bir video internet bağlantısı olmadan da izlenebiliyor. Kaydedilen içerikler, telefon, tablet veya bilgisayar gibi cihazlar üzerinden görüntülenebiliyor. Pocket uygulamasını kullanmak için, gerekli olan alanların doldurulması yeterlidir.

EverNote

EverNote, bir not alma uygulamasıdır. EverNote uygulaması ile alınan notlar tek bir ortama kaydedilir. Notlara, bilgisayar ve taşınabilir cihazlar kullanılarak kolay bir şekilde ulaşılabilir. EverNote ile kullanıcılar, kendilerine özel olan notları basit bir şekilde uygulama içerisine kaydedebilir. Alınan notların üzerine linkler ve etiketler eklenebilir veya notlar kategorilere ayrılabilir. Ayrıca ajanda işlevi de gören bu uygulama ile şifreler, e-posta adresleri, telefon mesajları ve dokümanlar kolay ve hızlı bir şekilde kaydedilebilir. Notlar, farklı format seçenekleri üzerinden saklanabilir. EverNote uygulamasına Google Play üzerinden ulaşılabilir. Uygulama, kullanıcılarına aylık olarak 40 MB’lık bir veri tabanı sunmaktadır.

Runtastic

kullanışlı Android uygulamalarıAndroid cihazları kişisel fitness asistanına dönüştüren uygulama, sağlık ve fitness ile ilgili işlemlerin yapıldığı bir uygulamadır. Kullanışlı android uygulamaları arasında yer alan Runtastic, kişilerin istikrarlı olarak spor aktivitelerini devam ettirmelerine yardımcı olur. GSP verilerini kullanan uygulama, kullanıcıların yaptığı koşu, bisiklete binme ve bunun gibi spor aktiviteleri için koçluk görevini üstlenir. Günlük aktiviteler ve bunlarla ilgili performans analizlerini kişilere sunan Runtastic, motivasyon arttırmak için de kişilere çeşitli destekler verir. Runtastic uygulaması tamamen ücretsizdir ve kolay bir şekilde cihazlara yüklenebilmektedir.

Es File Explorer

Es File Explorer, bir dosya yöneticisidir. Android cihazlar için geliştirilmiş olan uygulama hepsi bir arada dosya yöneticisi olarak kullanılmaktadır. Es File ile cihaz içerisinde bulunan uygulamalar yönetilebilir, görevler sonlandırabilir ve ftp istemci özelliklerinden yararlanılabilir. Bunların haricinde yerel telefonlar ve uzak bilgisayarlar arasında dosya gezgini olarak kullanılabilen Es File, uygulamalar ve dosyalar üzerinde kes, kopyala ve yapıştır gibi işlemlerin yapılmasına izin verir. Es File uygulaması ile uzaktan medya oynatma, resimleri görüntüleme ve dosya arama işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan dosya yöneticisi uygulaması mutlaka denemesi gereken uygulamalar arasında yer alıyor.

Mimo

Mobil uygulama ve oyun geliştirmek için kod yazma uygulaması olan Mimo, kullanışlı android uygulamaları arasında yer alıyor. Mimo uygulaması, Learn To Code, mobil uygulama ve mobil oyun geliştirmek isteyenler için yardımcı kod öğrenme uygulaması niteliğindedir. Şu anda 3 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Mimo, her seviyede olan kişiler için basamaklar ve seviyeler içeriyor. Günlük olarak belirli bir düzen içerisinde ilerleme sağlanabilen uygulama içinde Pyhton, HTML, CSS, SQL, PHP, Java ve C# gibi birçok programlama dili öğretiliyor. Google’ın 2018 yılında en iyi Android uygulamalar listesinde de yer alan Mimo, sıfırdan programlama, oyun yapma ve etik hackerlık gibi birçok konuda kullanıcılara bilgiler veriyor. Başlangıç olan ücretsiz olan dersler daha sonrasında ücretli olarak kullanıcılara sunuluyor.

Drops

Kullanışlı Android uygulamaları denilince dil uygulamalarındn bahsetmezsek olmaz.Drops, İngilizce’den Fransızca’ya, Rusça’dan İspanyolca’ya kadar birçok yabancı dili eğlenceli animasyonlarla öğreten ücretsiz bir uygulamadır. Yabancı dil öğrenmek isteyenler için kolay ve pratik bir uygulama olan Drops, kelime öğretiminde diğer uygulamalardan farklı bir yol izliyor. Drops, kelimeleri kullanıcılara oyun şeklinde öğretmeyi amaçlıyor ve günde uygulama için 5 dakikanızı ayırmanız yeterli oluyor. Resimlerle ve animasyonlarla daha hızlı, akılda kalıcı ve eğlenceli öğrenmeyi sağlayan uygulama, 5 dakika oturum süresince kullanıcılara bağımlılık yapıcı oyunlar sunuyor. Bunların haricinde uygulamaya her ay 30’un üzerinde yeni kelime ekleniyor. Bu avantajlar ve etkili öğrenme stratejisi ile kullanıcılarına pratik yaparak yabancı dil öğrenimi sağlayan Drops, 99 konuşa 1700’den fazla kelime içeren paketi kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunuyor.

ExpessVPN

ExpressVPN, Android telefon ve tabletler üzerinden İnternete erişimi sağlayan ve İnternette özgürce dolaşıma imkan veren bir uygulamadır. Android cihazlara ücretsiz bir şekilde yüklenebilen Express VPN ile güvenilir bir şekilde İnternette gezinti yapılabilir. Vpn sağlayıcısının özellikleri şunlardır:

  • Engellenen sitelere kolay ve hızlı erişim
  • Güvenli İnternet kullanımı
  • İnternet üzerinde kimliğin gizlenerek gezinti yapılması

Kullanımı çok basit olan Express VPN uygulaması üzerinden Amerika, Avrupa ya da Asya sunucularından herhangi biri seçilerek gezintiye başlanabilir. Bunun haricinde uygulama içerisinden yaşanılan bölgeye ait olan sunucuları da seçmek mümkündür. Express VPN, İnternet üzerinde yapılan işlemlerde kişilerin gizliliğini ve güvenliğini ön planda tutar. Uygulama ilk önce ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır sonrasında üyelik satın alınarak sınırsız kullanıma geçiş yapılabilir. Memnun kalmayan kullanıcılar 30 gün içerisinde paralarını geri almak şartı ile uygulamayı iade edebilir. Uygulama, Google Play üzerinden indirilebilir.

Not : Kullanışlı Android Uygulamaları listesindeki uygulamalardan Guzelfikir.com sorumlu tutulamaz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.