Limonata Diyeti Nedir? Limona Diyeti Kilo ile Verilir mi?

0

Master temizlik veya Maple Şurup diyeti olarak bilinen Limonata diyeti yaklaşık iki hafta içinde hızlı kilo kaybını sağlayan bir diyettir. Bu diyet vücuttaki zararlı toksinleri dışarı atar. Bu diyet ile Grammy ödüllü şarkıcı ve oyuncu Beyonce Knowles 20 kilo verdiğini söylemiştir. Diyet öncelikle basit bir 16 günlük detoksifikasyon programıdır. Limonata diyeti hakkında tüm merak ettiğiniz detaylar yazımızda sizleri bekliyor..

Limonata Diyeti Nedir? Limona Diyeti Kilo ile Verilir mi?

Limonata diyeti nedir?

Taze limon suyu, acı biber, akçaağaç şurubu saf su olmak üzere 4 ana maddesi vardır. Diyet bazen suyu temizlemek olarak da adlandırılır. Bu diyet ekstra kilo verdirir ve biriken toksinlerden kurtulmak için en iyi diyettir. Limonata diyet 1940’larda Stanley Burroughs tarafından geliştirilmiştir. Burroughs iki kitap yazmıştır. Diyet hakkında değerli bilgiler veren Aydınlanma çağı şifa kitabı vardır.

limonata diyeti nedir nasıl yapılır
limonata diyeti nedir nasıl yapılır

Limonata diyeti özellikle kolon bölgesindeki zararlı toksinlerin vücuttan temizlenmesini sağlar. Limonata diyeti bugün en hızlı kilo verdiren diyettir. Bu diyet takip edilirken hiç bir katı gıdaya izin verilmez. Bu özel limonata karışımı altı veya daha fazla porsiyon her gün tüketilir. Buna ek olarak tuzlu su vücudu temizlemek için yardımcı olur.

Nasıl kilo kaybını sağlar

Limonata diyetini takip edenler bir gün boyunca en az altı kez limon suyu,acı biber, akçaağaç şurubu ve saf su tüketmek zorundadırlar. Herhangi bir katı gıda kalori alımı yapacağı için fazla tüketilir. Kadınlar 1600 kalori erkekler içinse 2500 kalori bir günde tüketilmelidir.10 gün boyunca düşük kalorili sıvı alımı vücudun gerekli işlevlerini yerine getirmek için enerji kaynağı olarak yağ hücrelerinin kullanılmasına yardımcı olacaktır.

Limonata Diyeti Vücudu nasıl temizler?

Limonata diyetin ana maddesi olan limon antioksidan içeren mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Antioksidanlar hücrelerin yapısına zarar veren serbest radikalleri temizler. Bunlar kalp hastalığı, işitme bozukluğu, inme kalp krizi gibi hastalıkların nedeni olabilirler.

Akçaağaç şurubu da bir antioksidandır. Enerji üretmek için hücrelere yardımcı olur. Normal sinir ve beyin hücreleri için gerekli mangenezin kaynağıdır. Bu tatlı altın şurup bağışıklık sistemini güçlendiren çinko içerir. Kalsiyum, potasyum ve magnezyum üretimine yardımcı olan akçaağaç şurubu felç ve yüksek kan basıncını engeller.

Kırmızı biber bir anti -alerjen olarak soğuk algınlığı ve grip önleyicidir. Anti-mantar ve anti-tahriş edici özelliklerine sahip sindirime yardımcıdır. Ayrıca migren baş ağrısını önlemeye yardımcı olur ve tükürük üretimine yardımcı olur.
Su vücudun hücrelerinin nemli kalmasını sağlar ve vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.