Lisanslı E-Sporcu Nasıl Olunur? E-Sporcu Yaş Sınırı

0

Lisanslı E-Sporcu Nasıl Olunur? E-Sporcu Yaş Sınırı

Nasıl E-Sporcu olunur? Sorusuna cevap vermeden önce sizlerle “E-spor nedir?” bunu paylaşmak istiyoruz.

E-Spor (Elektronik Spor) Nedir?

Elektronik Spor olarak tanımlanan ve dünyanın dört bir köşesinden insanların internet bağlantıları aracılığıyla buluşarak çevrimiçi oyunlara katılabileceği veyahut belli dönemlerde uluslararası düzenlenen büyük elektronik spor organizasyonlarına katılım göstererek, diğer katılımcı kişilerle bir araya gelip, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlamak mümkündür. E-Spor’un geleneksel alışılagelmiş spor dallarıyla arasında temel fark elektronik ortam içerisinde gerçekleştiriliyor oluşudur.

Lisanslı E-Sporcu Nasıl Olunur ?

E-spor’un temelinde standart spor dalları gibi (örneğin basketbol veyahut futbol) belirli bir takıma katılmak için lisansınız ile başvuru gerçekleştirmenizdir. Elektronik Spor takımları da turnuvalara katılabilmek için lisans sahibi oyuncular ile yarışmalara katılmalı ve başvuru gerçekleştirmelidir.

E-Sporcu lisansı almak için herhangi bir ücret ödemenize  gerek yok. Tamamen ücretsiz bir şekilde Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü aracılığıyla alabileceğiniz sporcu belgeniz, yalnızca belirli evrakları teslim etmeniz halinde verilmektedir.

  1. T.C. Kimlik Numarası Beyanı
  2. Güncel Sağlık Raporu
  3. Doldurulmuş tescil fişi
  4. 2 adet vesikalık fotoğrafınız (bunlardan 1 tanesi tescil fişine yapıştırılacaktır)

E-Sporcu belgenizi alabilmek için teslim etmeniz gereken evraklar bu şekildedir. Doldurmanız gereken tescil fişini netten aratarak indirebilirsiniz.

NOT: Eğer henüz 18 yaşını doldurmamış iseniz başvuru sırasında velinizin imzasına ihtiyaç duyulmaktadır. Ailenizin de desteğini alarak yukarıda yer alan işlemleri tamamlayabilir ve lisanslı bir E-sporcu olabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.