LoL’de E-Sporcu Nasıl Olunur? LoL E-Spor Lisansı Nasıl Alınır?

0

LoL’de E-Sporcu Nasıl Olunur? LoL E-Spor Lisansı Nasıl Alınır?

Dünyanın en fazla oynana oyunlarından birisi olan League of Legends’ta E-spor oyuncusu nasıl olunur merak ediyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne gerçekleştirmeniz gereken lisans başvurusu elektronik sporcu olmanın ilk adımıdır.

Başvuru sırasında T.C. kimlik numaranız, güncel bilgisayar başında oyun oynayabileceğinize dair sağlık raporunuz ve tescil fişini doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında 2 adet vesikalık fotoğrafınız (bunlardan birisi tescil fişine yapıştırılmalı) ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru ve lisans çıkarmak tamamen ücretsiz bir işlemdir. Belgeler hazır olduğu takdirde başvuru işlemini sizin yerinize menajer veya veliniz gerçekleştirebilmektedir. Yaşınız 18’den küçükse velinizin izni ve imzası gerektiğini unutmayın.Peki,LoL’de E-Sporcu Nasıl Olunur?

 Lol’de E-Sporcu Nasıl Olunur?

Aslına bakarsanız biraz önce bahsetmiş olduğumuz lisansa sahip olduğunuz takdirde tüm çevrimiçi oyunlarda bir elektronik sporcu olarak görülürsünüz. Çünkü tek bir belge üzerinden gerçekleştirilen işlemler sonrasında lisansınız ile turnuvalara başvurabilir ve kabul edildiğiniz takdirde ödül kazanmak için yarışabilirsiniz.

League of Legends’ta bireysel turnuvalar çok nadir yapılmakta olup genellikle takım oyununa dayalı bir oyun olmasından kaynaklı 5’e 5 karşılaşmalar düzenlenmektedir. Bu yüzden bireysel yeteneğinizle oyun içerisinde yer alan lig sisteminde yükselerek takımların ve menajerlerin dikkatini çekerek sizi profesyonel bir takıma davet etmelerini beklemelisiniz. Bunun yanı sıra kendi arkadaşlarınızla bir takım oluşturarak alt liglere katılım gerçekleştirebilir ve büyük liglere çıkmak için mücadele edebilirsiniz. Lol’de e spor oyuncusu nasıl olunur sorusunun net cevabı budur. Aklınıza takılan tüm soruların yanıtına resmi LOL sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.