Maalesef Whatsapp Durduruldu Hatası

Maalesef Whatsapp Durduruldu Hatası ve Çözümü 2019

Whatsapp en popüler uygulamardan biri.Milyonlarca kullanıcısı var ve her geçen gün artıyor.Kalitesini korumaya çalışan Whatsapp da her uygulama gibi sorunlar çıkabiliyor bunlardan biri de “Maalesef Whatsapp Durduruldu” hatasıdır.Bunun için bir kaç çözüm önerisi var umarım yararlı olur.

Whatsapp Durduruldu Hatasının Çözümü

Verileri ve Önbelleği Temizleyin :

Uygulama bilgisinden verileri ve önbelleği temizleyin.Uygulamalar > whatsapp > önbelleği temizle.

Whatsapp Sürüm :

Whatsapp’ı son sürümde kullandığınıza dikkat edin veya son güncellemeden sonra hata aldıysanız önceki sürümün apksini kurabilirsiniz.( Telefon markanıza göre Google Play veya App Store üzerindne kontrol sağlayabilirsiniz.)

Tekrar Kurulum :

Whatsapp’ı silip tekrar yükleyin.

Telefon Ram Ön Belliği Temizleme :

Ram önbelleğini temizleyin.Telefon ayarlarından önbellek temizleyebilirsiniz.

Telefonu Sıfırlama :

Hiçbir şey işe yaramazsa telefonu fabrika ayarlına geri döndürün.Bu işlemi yaparken çok dikkat edin çünkü bu işlem telefondaki tüm verileri siler.Bu işlemi yapmadan önce mutlaka yedek alınız.

Bu işlemlerden sonra büyük ihtimal ” Maalesef Whatsapp Durduruldu ” hatasından kurtulacaksınız.Peki ya çözüm bunlar değilse? Ozaman büyük ihtimal telefonunuzda donanımsal ( genellikle ram) sorunu olabilir.Telefonunuzun garantisi devam ediyorsa servise götürebilir süresi bittiyse ücretli destek alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here