Matematiği Anlamıyorum Ne Yapmalıyım ?

0

Matematiği Anlamıyorum Ne Yapmalıyım ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda çoğu öğrencinin kabusu haline gelen matematiği anlamaya yardımcı maddelerden bahsedeceğiz umarım faydalı olur.

Matematiği Anlamıyorum Ne Yapmalıyım ?

  • Düzenli ve Sistemli Çalışma :

Arkadaşlar ne kadar anlamıyorum,yapamıyorum deseniz de pes etmeden çalışmalısınız.Peki Nasıl ? İlk önce muhakkak konu anlatımı inceleyin.Gerek okulda , gerek internet ortamında gerekse kitaplarınızda.Zaten matemetikte ilerlemek istiyorsanız konu anlatımlı ve soru çözümlü kitabınız mutlaka olsun.Bu işlemlerden sonra soru çözmeye geçin.

  • Yardım Alma :

Konu anlatımını bitirdiniz.Sorulara geçtiniz ama 10 soruya bakıp 10’nunu da yapamadınız.Hemen birinden yardım isteyin ve o soruları çözdürün nasıl çözdüğünü iyice kavrayın ve o soruları tekrar tekrar çözün.

  • Bol Soru Tipi :

Matematik ne kadar uğraşırsan o kadar başarı elde edersin sanatıdır yani ne kadar çok soru tipi görürseniz ilk başlarda zorlansanızda sonradan kolay gelecektir.

  • Anlamadığınız Konuya Yoğunlaşın :

Örnek verecek olursak türev çok iyi yapıyorsunuz günde 500 tane türev sorusu çözüp 50 tane diğer sorulardan çözemeye çalışıyorsunuz bu fazla işe yaramaz.Zaten bildiğiniz konu hakkında pekiştirici sorular çözüp bilmediğiniz konular üzerinde yoğunlaşırsanız başarılı olursunuz.

  • Kitap Seçimi :

Mutlaka seviyenize göre kitaplar alın yeni başlandığınız bir konu için çok zor bir yayın alırsanız erken pes ederseniz.Daha öncede dediğim gibi konu anlatımlı ve soru çözümlü bir kitap işinizi daha da kolaylaştırır.

Bu aşamaları pes etmeden sürekli yaparsanız faydasını kesinlikle göreceksinizdir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.