Modern Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

0

Bu konumuzda her ne kadar modern genç kız odası dekorasyon fikirleri olsa da, diğer dekorasyon fikirleri ve konseptleri hakkında da ufak bilgiler vermeye çalışacağız. Genelde genç kız odası tasarımı yaparken, bir temaya bağlı kalınır. Tek renk, tek mobilya çeşidi, tek duvar boyası ve benzeri detaylar her zaman tekil olur.

Ancak son günlerde sıklıkla rastladığımız genç kız odası dekorasyonu fikirleri arasında çoklu tercihler göze çarpmaktadır. Örneğin açık mavi duvar boyasının bir kısmı pembe ile süslenebilmektedir. Çocuk odası dekorasyonuna uygun renkler de seçilebilir.

Mobilyaların yarısı farklı renk yapılarak, odaya farklı bir renk cümbüşü verilmektedir. Duvarları süsleyen poster veya tablolar, yere serilen bir döşek veya dekoratif bir abajur, oda dekorasyonunu çeşitlendirmektedir.

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

Hangi odayı tasarlarsanız tasarlayın, yaşam biçimini yansıtırsınız. Odanızın tasarımı, ruh halinizin aynasıdır. Genç kızların ruh halleri çok değişken olduğu için, oda dekorasyonu fikirleri de değişik olabilmektedir. 2021 yılında en çok tercih edilen konseptlerden biri olan, modern genç kız odası tasarımı, şu an sık kullanılan dekorasyon fikirleri arasında yerini çoktan aldı bile.

Moda olan lila, turkuaz, mor renkleri genç kız odalarında kullanılan en popüler renkler arasındadır. Klasik pembeden çoktan vazgeçilmiş bile. Pembe rengini daha çok 7-10 yaş arası kız çocuklarında görmekteyiz.

Şimdiki genç kızlar daha çok özgür renkleri tercih etmektedir. Mobilya olarak kesinlikle hafif ve pratik mobilyalar seçilmelidir. Ergenlik döneminden hızlı geçişler sırasında, kolayca değiştirilebilecek tarzda mobilya kullanılması çok önemlidir.

genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri
Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç Kız Odası Tasarımı

Yatak rengi ile duvar veya mobilya renklerinde farklılıklar, modern genç kız odası dekorasyon fikirleri arasında en çok kullanılan tasarım fikridir. Genç kız odalarının olmazsa olmazları ise, elbette dekorasyon nesneleridir.

Süslü ve renkli abajurlar, şık ve kolay kullanıma sahip duvar rafları, çekici çerçevelere sahip duvar posterleri, hafif mobilyalar genç kız odası tasarım araçlarından bazılarıdır.  Odanın kullanım açısından pratik olması esastır.

Gereksiz tüm eşyalardan kurtulun! Modern genç kız odası tasarımı ana fikri budur. Sadelik ve şıklık. Rahatça hareket edebileceğiniz yaşam alanları oluşturun, odanızda nefes alabileceğiniz yerler olmalı. Çalışma masanızın rengi bile, konsantrenizi etkiler. Renk seçiminde kesinlikle hafif renkler tercih edilmelidir.

modern-genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri
Modern Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

Modern Genç Kız Odası

Odada kalan genç kız sayısına göre odanın tasarımı yapılabilir. 2 kız kardeş beraber yaşıyorsa, ona göre dekore edilmelidir. Tabi ortak noktada buluşarak, renk ve mobilya seçimi yapılmalıdır.

Odanın perdelerinde kullanılan renk, ruh haline etki edeceği için, mutlaka iç açıcı renkler kullanılmalıdır. Kahverengi veya sade beyaz perdelerden uzak durulmalı ve koyu renkler seçilmemelidir.

Ağır mobilyalar yerine, katlanabilir ve pratik mobilyalar seçilmelidir. Çalışma masası üzerinde gereksiz kalabalık ve süs eşyalarından kaçınılmalıdır. Yer halısı boydan boya olmamalıdır. Bunun yerine yarım dekoratif kilim kullanılabilir. Kilim renginin odaya uyumlu olmasına gerek yoktur.

modern-genc-kiz-odasi-dekorasyonu
Modern Genç Kız Odası Dekorasyonu

Farklı renkler, odaya canlılık katacaktır. Renk kombinasyonunu kullanın. Zıt renklerden oluşan, çok farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Oda tasarımı belli zamanlarda değiştirilebilir. Bunda her hangi bir sakınca yoktur.

Aksine farklı bir ruh hali için ideal bir yöntemdir. Örneğin sınav dönemlerinde stresi azaltan, değişik dekorasyon objeleri ile odayı süsleyebilir ve stresli modunuzu değiştirebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.