Modern Siyah Banyo Dekorasyonu İpuçları 2021

0

Banyonuzda alışılmışın renklerin dışına çıkıp, güçlü ve modern görünüme sahip bir renk arıyorsanız siyah ve siyahın farklı tonlarını banyonuzda kullanabilirsiniz. Siyah banyo dekorasyonu ilk etapta size riskli bir fikir gibi gelebilir. Banyonuzun çok karanlık, kasvetli bir havaya bürünebileceğini düşünüyor olabilirsiniz, bu noktada siyah yanında onu dengeleyecek ve bastıracak bir renk kullanmalısınız. Yazımızda bugün dekorasyonda siyah sevenlere ilham vereceğini düşündüğümüz stil sahibi modern siyah banyo dekorasyonu modelleri ve ipuçları derledik.

Siyah Banyo Dekorasyonu İpuçları 2021

Banyoda siyah duvar dekorasyonu
Banyoda siyah duvar dekorasyonu

Söz konusu banyo dekorasyonu olunca siyah genelde akla en son gelebilecek renkler arasında yer alıyor olabilir, fakat banyoda siyah kullanılmaz diye bir kuralda yok elbette. Her renkte olduğu gibi siyahta doğru şekilde ve doğru yerde kullanıldığında son derece estetik ve modern bir banyo dekorasyonu ile karşılaşılması hiçte sürpriz olmayacaktır.

Banyoda siyah kullanımı
Banyoda siyah kullanımı

Önemli olan nokta, banyoda siyahı kullanmadan önce bir tema üzerinden yola çıkmak ve buna sadık kalmaktır. Peki banyoda siyah dekorasyon nasıl yapılır? Banyoda siyah renkler kullanırken nelere dikkat edilmeli? İşte siyah banyo dekorasyonu hakkında merak ettiğiniz detaylar ve dekorasyon önerileri.

Modern siyah banyo dekorasyonu fikirleri

Modern siyah banyo dekorasyonları 2021
Modern siyah banyo dekorasyonları 2021

Banyoda siyah kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle bir iç dekorasyon stili belirlemeli ve bu stilin öne çıkan tüm özelliklerini banyonuza yansıtmaya çalışmanız gerekir. Örneğin, minimalist bir banyo dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız siyahı hangi alanlarda be nerede öne çıkaracağınızı önceden belirlemiş olmanız gerekir.

Siyah beyaz banyo dekorasyonu 2021
Siyah beyaz banyo dekorasyonu 2021

Siyah, modern ve yenilikçi banyo dekorasyonu örneklerinde karşımıza sıkça çıkan bir renktir. Dolayısı ile banyonuzu dekore etmeden önce, hayalinizdeki banyoya benzer dekorasyonları incelemek size zaman kazandıracaktır.

Siyah banyo dekorasyonu için aydınlatma

Banyo dahil olmak üzere tüm yaşam alanları için geçerli bir kural varsa, oda siyah kullanılacak alanın yeteri kadar ışık alması gerektiğidir. Bu noktada banyoda siyah tonlar kullanacaksanız banyonuzun büyük ve yeterince ışık alması gerekir. Küçük bir banyoda siyah renkler sıkıcı ve karanlık bir atmosfer yaratacaktır.

Siyah klasik banyo dekorasyonu
Siyah klasik banyo dekorasyonu

Dar bir banyo için siyah kullanılması gerekiyorsa, en uygun alanlar zemin ve banyo dolaplarıdır. Zeminde siyah beyaz dekoratif fayanslar kullanabilir, modern tasarım bir siyah banyo dolabı tercih edebilirsiniz. Tabi ki bu tarz bir banyoda duvarları ve tavan için açık renkler tercih edilerek banyoda ferah ve şık bir görünüm ortaya çıkabilir.

Siyah duvar tutkunları

Yenilikçi modern banyo dekorasyonları 2021
Yenilikçi modern banyo dekorasyonları 2021

Banyo duvarları için siyah renklere şans vermek kesinlikle cesur ve riskli bir karar. Çünkü siyah tonlar nerede kullanılırsa kullanılsın mekanın ışığını çekecektir. Bu noktada tüm banyo duvarlarını siyaha boyamak bek akıllıca bir seçim olmayabilir.

Siyah beyaz banyo duvar kağıdı dekorasyonu
Siyah beyaz banyo duvar kağıdı dekorasyonu

Eğer siyah kullanmakta kararlıysanız tek bir duvarda, ve desenli bir siyah duvar kağıdı kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde daha dengeli, temiz bir görünüm ortaya çıkacaktır. Tabi ki diğer duvarlar için açık renkler tercih edilmelidir.

Siyah banyo zemin dekorasyonu

Siyah banyo zemin dekorasyonu 2021
Siyah banyo zemin dekorasyonu 2021

Siyah bir banyo dekorasyonu yapmak için en risksiz ve zahmetsiz seçenek banyo zemininde siyahı öne çıkarmaktır. Özellikle hem modern hem de klasik tarz banyolara yakışan siyah beyaz kombinasyonu yaparak çok şık ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Zemin için siyah fayans seçerken, modelin desen, doku ve büyüklüğü gibi önemli noktaları mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu noktada mat siyah tonları içeren fayanslar yerine daha parlak ve büyük modellere yönelebilirsiniz.

Siyah banyo aksesuarları

Modern siyah banyolar 2021
Modern siyah banyolar 2021

Söz konusu siyah bir banyo dekorasyonu olunca aksesuar gibi küçük detaylar çok daha önem kazanıyor. Modern bir banyodan bahsediyorsak ve bu banyoda siyah tonların hakimiyeti altındaysa altın, gümüş yada bakır gibi metalik renk tonlarına sahip aksesuarlar lüks bir görünüm için kullanılabilir. Banyo bataryaları, dekoratif aydınlatmalar, ayna yada tezgah üstü setler için bu tarz parlak renkli malzemeler stil sahibi bir görünüm için oldukça etkilidir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.