Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu

0

Siyah ve beyaz çocuk odası dekorasyonu için pek alışılmış renkler değil, fakat minimalist modern tarzlardan hoşlananlar için ideal bir renk kombinasyonudur. Söz konusu çocuk odası olunca canlı ve parlak renklerin hüküm sürdüğü, hareketli ve enerjik bir oda tasarımı akla gelir. Bu canlı renklerin dikkat çektiği bir gerçek, fakat çocuklar için yoğun renkler dikkat dağınıklığına yol açabileceği için dengeli kullanılmalıdır. Siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu için sadece bu iki renge bağlı kalmak bir kural değil elbette, çeşitli aksesuarlar, aydınlatmalar ve ilgi çekici bir duvar dekorasyonu ile rahat bir şekilde dinamik ve dikkat çekici bir çocuk odası tasarlanabilir.

Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu

Modern çocuk odası fikirleri 2021
Modern çocuk odası fikirleri 2021

Bu renklerin çocukların sınır tanımayan hayal dünyasına pek hitap etmediğinin farkındayız. Ancak siyah ve beyaz bir çocuk odasında pek çok farklı şekilde yer alabilirler.

Yazımızın devamında size bu konuda ilham vereceğini düşündüğümüz, hem  birbirinden sevimli hem de modern siyah beyaz çocuk odası dekorasyon fikirleri derledik. Bu örneklerden yola çıkarak, sizde çocuk odasında modern minimalist bir tarz elde edebilirsiniz.

Siyah beyaz çocuk odaları

Modern siyah beyaz çocuk odaları 2021
Modern siyah beyaz çocuk odaları 2021

Siya beyaz bir çocuk odası denince hayalinizde kasvetli, karanlık bir iç mekan stili belirebilir, fakat bu iki rengi doğru şekilde ve doğru yerde kullanırsanız ortaya rahatlatıcı ve sakin bir çocuk odası dekorasyonu çıkabilir. Siyah beyaz zaten uyum açısından kusursuz bir renk kombinasyonu olduğundan bu ikiliyi aşırıya kaçmadan, dengeli şekilde odaya dağıtabilirsiniz. Bunun için pek çok farklı dekoratif ve şık seçenek bulunuyor önünüzde.

Modern siyah beyaz çocuk odası 2021
Modern siyah beyaz çocuk odası 2021

Zahmetsiz bir şekilde siyah ve beyaz kullanarak modern ve estetik bir çocuk odası tasarlamak için bu kombinasyonu duvarda öne çıkarmayı deneyin. Basit şekilde içinde siyah ve beyaz renklerin yer aldığı dekoratif duvar kağıtları bu şıklığı dekorasyona rahatça yansıtabilir.

Siyah beyaz çocuk odası fikirleri 2021
Siyah beyaz çocuk odası fikirleri 2021

Diğer bir seçenek ise duvarları beyaz tutup, çocuğunuzun ilgisini çekebilecek bir temaya sahip duvar çıkartmaları ile odanın duvarlarını süsleyebilirsiniz. Bunu tüm odanın duvarlarına yapmak zorunda değilsiniz, dilerseniz tek bir duvarı odak noktası haline getirebilirsiniz.

Dekoratif çocuk odası halı modelleri

Duvar dışında siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu yaparken, ortaya çıkarmak istediğiniz modern ve estetik hava için dekoratif çocuk odası halı modelleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu tasarımlar eğlenceli temalara sahip oldukları kadar çocuk odasında şık bir dekor görevi görüyorlar.

Siyah beyaz çocuk odası örnekleri 2021
Siyah beyaz çocuk odası örnekleri 2021

Zemin dekorasyonu, siyah beyaz temalı bir dekorasyon için son derece önemlidir, bu noktada zeminde ahşap tonlarını kullanarak, siyah-beyaz renklerin mesafeli etkisini rahatlıkla kırabilirsiniz. Bu şekilde oda hem sıcak görünür, hem de modern çizgilerinden taviz vermeden şık bir görünüme sahip olur.

Siyah beyaz duvar dekorasyonu
Siyah beyaz duvar dekorasyonu

Küçük çocuk odası dekorasyonu ve Siyah Beyaz Renkler

Küçük bir çocuk odası için siyah ve beyaz gibi etkili renkleri kullanırken biraz daha dikkat edilmelidir. Eğer oda yeterince ışık almıyorsa, beyaz tonları özellikle duvarda ve mobilyalarda öne çıkarmak çocuk odasını daha ferah ve aydınlık gösterecektir. Siyah renkleri bu noktada oda içinde küçük detaylarda öne çıkarmak daha doğru bir seçim olabilir. Örneğin, yatak örtüsü, yastıklar, halılar yada aydınlat elemanları gibi..

Siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu 2021
Siyah beyaz çocuk odası dekorasyonları 2021

Beyaz duvarlar için siyah yada beyaz çerçeveli eğlenceli posterler yada dekoratif duvar panoları tercih edebilirsiniz. Tabi ki bu bir çocuk odası olduğundan canlı renklere de ihtiyacı olacak. Siyah beyaz çocuk odası dekorasyonu için, pembe, kırmızı, mavi, yeşil, sarı gibi canlı ve dikkat çekici renkleri kullanabilirsiniz. Bu renkleri içeren desenleri, oda içinde perdeden, halıya, aksesuardan aydınlatmaya kadar bir çok alanda öne çıkarabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.