Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi

0

Bu içeriğimizde mutlaka izlenmesi gereken en iyi 10 dizi ye yer vereceğiz. Sizler de yabancı dizi izlemeyi seviyorsanız mutlaka bu dizileri izlemiş olmanız gerekmektedir. Sizleri hem güldürürken aynı zaman da hüzünlendirerek duygular arası geçiş sağlayacak. İşte şimdi sizlere mutlaka izlemeniz gereken 10 diziyi söylüyoruz.

 1. Breaking Bad

  Breaking Bad, ABD drama televizyon dizilerinden biridir. Konusu ise 50 yaşında kimya öğretmeni olan Walter White, maddi açıdan sıkıntı yaşaması ve üstüne kanser teşhisi konması üzerine ailesinin giderlerini ve o öldükten sonra onlara rahat bir yaşam sunabilmek için uyuşturucu üreten eski bir öğrencisi ile bu işe girer.

  Jesse Pikman ile uyuşturucu üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. Kanser teşhisi konmadan öncesine kadar çok düzgün, şerefli ve namuslu bir yaşam süren Walter White ” şimdiye dek namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak elime kanserden başka bir sonuç gelmedi” şeklinde düşünmeye başlar. Bundan sonraki geleceği ise yaşan olaylar örgüsü ile sadece kendisini ve ailesi değil beraberinde onu tanıyan seven herkesin geleceğini değiştirecektir.

  Bu dizi izledikten sonra asla ama asla pişman olmayacaksınız. Diziyi izlerken ilk başlarda ne kadar sıkıcı deseniz bile asla kapatmayın emin olun sonrada çok pişman olursunuz. Breaking Bad tüm zamanların en başarılı ve en çok izlenen dizilerinden biridir. Final bölümü ile rekor kıran dizi mutlaka izlemeyi unutmayın.

  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
 2. Prison Break

  Dünya üzerinde belki de izleyip izleyebileceğiniz en kaliteli dizilerinde biri olan Prison Break, ülkemiz tarafından da büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Prison Break ülkemizde son zamanlarda en çok araştırılan diziler arasında yerini almıştır. Dizimizin konusu da şu şekildedir.

  “ Lincoln işlemediği bir suç yüzünden idam ile cezanladırılmaktadır. Lincoln’in kardeşi olan Micehal abisini kurtarmak için bir plan yapmaya başlar. Bu planın en başında ise abisin tutuklu olarak idamını beklediği hapishanenin kendisinin tasarlamış olmasından geçmektedir.

  Planını devreye sokabilmek için iyi bir araştırma yaparak ve yalandan bir suç işleyerek abisi ile aynı hapishaneye düşer. Hapishaneye düşmeden önce kendisinin tasarlamış olduğu hapishanenin planlarını vücuduna dövme olarak yaptırır ve planlarını devreye sokarak hapishaneye girmeyi başarır. Ve bu şekilde Prison Break dizisi bütün bir heyecanı ile başlamış olur.”

  Sıkılmadan, bunalmadan ve hatta ağınızın açık bir şekilde bu diziyi izleyeceğinize emin olabilirsiniz. Prison Break dizi 5 Sezonluk bir dizidir. Ve toplamda 92 bölümü bulunmaktadır. Bu bölümlerden 2 tanesi özel bölümdür. Oyuncu kadrosu ve karakterleri ile sizleri kendine hayran bırakacak bu diziyi izlemeye hazır mısınız?

  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
 3. How I Met Your Mother

  Ülkemizde mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biri olan How I Met Your Mother ABD televizyonlarında yayın hayatına başlamıştır. Gençler tarafında hem bizim ülkemizde hem de diğer ülkeler de büyük bir ilgi ile takip edilen dizinin konusu şu şekildedir;

  “ Dizimiz 2030 yılında Ted Mosby adlı başrol oyuncumuzun çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatmakla başlamıştır. Bu dizimizde genellikle Ted’in geçmişteki en yakın arkadaşları ile geçirdikleri zaman ve yaşadıkları anlatılmaktadır. Dizin başında Ted çocuklarına “ size anneniz ile nasıl tanıştığımı anlatacağım” diyerek dizimiz 2005 yılına döner ve başlar.”

  Bu efsanevi gençlik dizisi gençler tarafından yoğun bir ilgi ile takip edilerek izlenmektedir. Çünkü dizimin asıl teması arkadaşlık, dostluk ve aşk üstüne kuruludur. Dizimin başrol oyuncusu Ted dışında üniversite döneminde tanıştığı en yakın arkadaşı olan Marshall ve sevgilisi Lily karakteri yer almaktadır.

  Bunların yanı sıra dizimize ayrı bir renk katan söylemeden geçemeyeceğim benim en çok güldüğüm Barney karakteri ve Robin karakterimizde yer almaktadır. Dizimizin yazarları aslında bu diziyi yazarlarken kendi dostluklarını kendi yaşanmışlıklarını aktararak yazmışlardır. Dizimiz toplamda 9 sezondan oluşmaktadır. Ve her bölüm yaklaşık 22 dakika sürmektedir.

  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
 4. La Casa De Papel

  Netflix üzerinden yayınlanan La Case De Papel dizisi dünya çapında büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Dikkat çeken konusu ve güçlü ve kendini sevdiren oyuncu kadrosu ile büyük izleyici kitlesine sahiptir. Dizimizin konusu ise şu şekildedir,

  “ Bir suç dehası olan Profesör planını gerçekleştirmek için polisleri ustalıkla yönlendirirken beraberin de olduğu 8 hırsız ile rehineleri esir alarak İspanya Kraliyet Darphanesine kendilerini kilitlerler ve yapmış oldukları planları hayata geçirmeye başlarla.” dizimiz İspanya yapımı bir soygun dizisidir. Son sezonu iyi gitmesinden kaynaklı 5. sezonun çıkacağı bilinmektedir. Ama sizlere üzücü bir haberim olacak ki maalesef ki 5. sezon bu dizimin son sezonu olacak.

  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
 5. Dark

  Netflix’in en özel ve en güzel işlerinden biri olan Dark, Alman yapımı bir dizidir. Karmakarışık hikayesi ile yeni sezona çat gibi giren Dark dizimiz ülkemizde de beklenilenden fazla bir şekilde ilgi görmektedir. Dark dizimizin konusu şu şekildedir.

  “Winden isimli bir Alman kasabasında geçen dizimizin hikayeye başlarken iki çocuğun bir andan ortadan kaybolması ile başlamışlardır. Gelecek, geçmiş ve günümüz arasında geçen dizimiz sizi adeta zaman yolculuğuna çıkartacak. Dizimiz bir çok konuya değinmektedir. Geçmiş ve daha da geçmişe giderek ve en sonunda geleceğe giderek iyice kafalarımızı karıştırmaya devam etmektedir. Kimin kim olduğunu çözmeniz için ilk sezonu çok iyi bir şekilde izlemenizi öneririz.”

  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
 6. Stranger Things

  Dizimiz ne kadar macera tadında olsa aslında alttan alttan korku teması da işlenmiştir. Yeni bir türe öncülük eden Stranger Things ülkemizde ve dünya çapında büyük bir ilgi ile izlenmektedir. Dizimizin konusu ise şu şekildedir;

  “1980’li yıllarda insanlar üzerinde paronormal ve doğaüstü araştırmalar ve deneyler yapan bilim insanları “Baş Aşağı”nın kapıları açan bir portal yaratırlar. Bu portal sadece laboratuvarla sınırlı kalmayıp tüm kasabayı etkisi altına almaya başlar. Aşağıdan gelen yaratıklar kasabada yaşayan bir çocuğu kaçırması ile hikaye başlamış olur.

  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi
  Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Dizi

  Daha fazla içerik ve bilgi için https://tr.pinterest.com/fikirguzel/_created/ adresine giderek ulaşabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.