Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap

0

Bu içeriğimizde Okuduğunuza pişman olmayacağınız 10 Kitap listesi vereceğiz. Bu kitapları okuduğunuza asla pişman olmayacaksınız.

 1. Bukre – Kahraman Tazeoğlu

  Eğer sizler de çok güzel bir aşk romanı arıyorsanız ve bütün duyguları iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız bu kitap da sizlere göre. “Bukre” kitabını okuduktan sonra duygularınıza hakim olmayacaksınız. Ağlamamak için kendinizi ne kadar sıksanız da maalesef ki başarılı olamayacaksınız.

  “ Güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende…” Bu kitap ihaneti, aşkı, arkadaşlığı, dostluğu en iyi şekilde işlemiş bir kitaptır. Bukre ve Selim… “Bana bir veba busesi bırakıp gittin. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı…”

  bukre

 1. Yüreğim Seni Çok Sevdi – Canan Tan

  İmkansız aşk romanı arıyorsanız eğer bu roman sizlere imkansız aşk duygusunu her ince detayına kadar hissettirecektir. Aslı ve Murat imkansız aşkın temsilcileri.

  Murat, Aslı’yı ailesi ile tanıştırmak için Bursa’ya götürür ve ailesi ile tanıştırır. Ama Murat’ın ailesi gelenekleri bağlı bir aile olduğu için, oğullarının evleneceği kızın çalışması istemez, evde oturup kocasının gelmesini beklemesini ister. Aslı ise okumak isteyen kendi ayaklarında duran özgür ruhlu bir kızdır. Ve Aslı, Murat’ın ailesine göre entelektüel gelir. Bunu üzerine Murat ve Aslı’nın aşkları karışık bir hal alır. Ve imkansız aşka dönüşmektedir. Aslı olayların farkında vardıktan sonra daha da durumun ilerlememesi için Amerika’ya okuma bahanesi ile kaçar. Orada kendine yeni bir hayat kurar. Murat ise Aslı’yı çok özler ve ailesini ikna etmeye çalışır ama başarılı olamaz. Aslı ne kadar Türkiye’ye dönmek istemese de, Aslı’nın Türkiye’deki arkadaşının düğünü nedeni ile dönmek zorunda kalır. Murat’ın babası ise hastalandığı için şirketlerin başına Murat geçer. Düğün günü Aslı ve Murat düğünde karşılaşır. Murat, Aslı’ya onunla evlenmek istediğini söyler. Aslı ise bu aşkın bir çıkmaz olduğunu bildiği için Murat’a evlendim yalanını söyler. Murat bunun üzerine baya bir yıkılır. Murat’ın annesinin evlenme ısrarlarına karşı Murat ailesinin istediği bir kız ile evlenir. Aslı ise Amerika’da birisi ile evlenir ama mutlu olamaz yollarını ayırırlar. Kader ya iki aşığı yıllar sonra da olsa yine karşılaştıracak. Aslı ve Murat tekrardan Türkiye’de karşılaşırlar ve Aslı, Murat’ın evlenmiş ve çocuğunun olduğunu öğrendiğinde mutlu olur ve onu tebrik. Ama Aslı kendini çok şaşırtacak bir gerçek ile karşılaşır. Murat kızına Aslı ismini vermiştir. Ve Kızına sürekli “Aslı’m” diye seslenmektedir.

  “ Biliyorum, imkansız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime…” demiş Murat.

  “Çünkü yüreğim seni çok sevdi!” Ardından da dizelere dökmüş sevdasını. Dizeler sevdasının sesi soluğu olmuş.

  “ Yüreğim seni çok sevdi

  o yürek talan

  o yürek yangın yeri

  o yürek seni istiyor

  bir tek seni…”

  Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap
  Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap
 2. Eroinle Dans – Canan Tan

  Hüzünlü bir hikayesinin yanı sıra hayat dersi çıkarılabilecek bir roman. Elinizden bırakmadan tek bir solukta okuyabileceğiniz bu roman, üniversite kazanan Eylül’ün üniversite de yaşadıklarını anlatıyor. Eylül üniversite de eve çıkmak istemez. Yurt da kalarak okul ortamından uzaklaşmak istemez. Ailesine döktüğü diller sonucu ailesi yurt da kalmasına izin verir. Ve yurt da yerleşir. Annesi ilk olarak oda arkadaşı olan Ece ile tanışır. Fakat asıl hikayenin başlama noktası Dünya ile tanışmaları ile olur. Eylül, Dünya ile güzel bir şekilde tanışma imkanları olmamıştır. Ama zamanla birbirleri ile zaman geçirmeye başladılar ve araların sıkı bir dostluk oluştu.

  Ama Dünya’nın karanlık dünyası ile tanışan Eylül’ün, Dünya ile birlikte karanlık dünya ya çekilmeye başlar. Eylül, Dünya’yı bu karanlık dünyadan uzaklaştırmaya ne kadar çabalasa da kendini yavaştan o dünyada bulur. Dünya ile Eylül bazen Eroin kullansa da bazen de kendilerini o dünyadan uzak tutmak için çabalarlar. Ve tam bıraktık derlerken yine hayatlarında bir şey olur ve kendilerini yine o çukur da bulurlar. Ama Dünya’nın hayatta da yaşadığı olaylar onu artık hayata bağlayamaz ve Eylül’ün tüm desteğine rağmen Dünya altın vuruş ile feci bir şekilde can verir. Eylül, Dünya’yı ilk bulan kişidir. Ve Dünya’nın ölümünü kaldıramaz, büyük bir şoka girer. Durmandan Eroinin dozajını artırarak tam bir bağımlı hale gelir. Ve ailesinin yüzüne bakamaz. Ama Eylül, eroine yenilmek istemez ve aklındaki son planı devreye sokar.

  Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap
  Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap
 3. Kürk Mantolu Modonna – Sabahattin Ali

  Bu romanı anlatmaya ne kelimeler yeter ne de sayfalar. Sabahattin Ali’nin efsane kaleminden efsane bir roman. Sabahattin Ali’nin baş yapıtlarından biridir. Kitabın özeti burada anlatmayacağım. Çünkü bu kitabı özetini okuyarak değil kitabın kendisini okuyarak anlamınızı isterim. Kitap bir başyapıt asla ama asla okuduğunuza pişman olmayacağınız bir kitap.

  Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap
  Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap
 4. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

  Stefan Zweig’in kaleminden derin duygulara ev sahipliği yapmış olduğu bir roman. Okumaya başladığınız da elinizden bırakmayacağınız ve bir iki saate bitireceğiniz bir roman olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu sizleri asla ama asla okuduğunuza pişman etmeyecek. Kitap zaten ince bir roman olmasından kaynaklı özetini anlatarak büyüsünü bozmak istemiyorum. O yüzden direk kitabı alarak okumaya başlamalısınız. Tekrardan söylüyorum asla pişman olmayacaksınız. Okuduktan sonra aklınız da tek soru kalacak “ bir insan bir insanı nasıl böyle sevebilir?” öyle bir mükemmel bir kitap.bilinmeyen bir kadinin mektubu

 5. Kayıp Gül – Serdar Özkan

  Kayıp Gül Romanı hem yurt içinde hem de yurt dışından birçok başarı kazanmış bir romandır. Şaşırtıcı bir sona sahip olan kitap okuyanları kendine hayran bıraktırıyor. Klasik eserlerle kıyaslanmış olan bu roman günümüzde önemli bir yere sahip ve mutlaka okunması gereken kitaplar arasında listelere adını yazdırmıştır. Kitap kırka aşkın dile çevrilmiştir. Kanada, Çin, Japonya, Güney Kore, İtalya gibi daha bir çok ülkede çok satanların arasına adını yazdırmıştır. Kayıp Gül, yabancı medyalarda “ Türklerin Küçük Prensi” olarak geçmektedir. Kitabı hem kendinize hem de çocuklarınıza mutlaka okutmanız gereken Türk ve Dünya edebiyatın da önemli bir yere sahiptir.

  Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap
  Okuduğunuza Pişman Olmayacağınız 10 Kitap

  Daha fazla fikir için https://tr.pinterest.com/fikirguzel/_created/ adresine tıklayarak daha fazla fikir edinebilirsiniz.

   


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.