Ön Kamera Ters Çekiyor Sorunu ve Çözümü

1

Bu yazımızda kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı ön kamera ters çekiyor , ön kamera ters çekiyor sorunu , ön kamera ters düzeltme , ön kamera ters gösteriyor hatalarına deyineceğiz.

Ön Kamera Ters Çekiyor Sorunu

Fotoğrafı Çektikten Sonra Ters Çevirme Nasıl Düzelir?

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla beraber günlük hayatta birçok ayrıcalık kazanmaya başladık. Akıllı telefonların bu noktada en popüler olan ve en çok kullanılan ayrıcalıklarından birisi de telefonların kameraları. Eski sistemlere göre karşılaştırdığımızda akıllı telefonların kameralarının fotoğraf çekmek açısından büyük kolaylıklar sağladığını söylemek yanlış olmaz.

Sadece telefonları kullanarak saniyeler içerisinde fotoğraf ve hatta videoların çekilmesine olanak sağlayan yeni sistemler birçok alışkanlığı da değiştirmiş oldu. Tüm bunlarla beraber her ne kadar fotoğraf çekimi konusunda büyük oranda ayrıcalıklar sunuyor olsa da akıllı telefonların kamera sistemlerinde de sorunlar yaşanmıyor değil. Bu sorunlardan birisi de fotoğrafı çektikten sonra ters çevirme sorunu. Akıllı telefonlarınız ile çektiğiniz fotoğrafların ayna modu kapatmagörüntülemelerinde sorunlara neden olan konunun çözüm yolları da yok değil.  Peki bu sorunu nasıl çözeriz? Ön kamera Ters Çekiyor sorununun çözümü var mıdır ? Fotoğrafı çektikten sonra ters çevirme düzenlemesi nasıl yapılır?

Ön Kamera Ters Çekiyor Sorununu Çözüm Yolları

*İlk olarak yaşanan sorunun kamera ayarlarıyla mı ilgili olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer kamera ayarları kısmında “fotoğrafları ters çevir sekmesi” acıksa bu sekmeyi kapatarak kolayca sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sadece birkaç adımda bu işlemle sorunu çözmek mümkün olacaktır. Fakat telefonunuzun bu yönde tüm ayarları düzenlenmişse yani ayar konusunda bir sorun yoksa bu durumda telefonun jiroskop kalibrasyonunu yapmanız gerekiyor.

*Bu işlem içinde öncelikle düz bir zemine ihtiyacınız var. Düz bir zemine telefonu koyduktan sonra menü üzerinden “ayarlar” kısmına giriş yapıyoruz. Ardından ise “hareket” kısmına giriş yapıyoruz. Buradan da “hassaslık ayarları” kısmına giriyoruz. Tüm bu sekmelerden sonra ise Jiroskop kalibrasyonunu yap demeniz yeterli oluyor. Burada tek dikkat edeceğiniz nokta telefonun gerçekten düz bir zeminde oldu. İşlemleri yaptığınızda fotoğrafı çektikten sonra ters çevirme sorunu da ortadan kalkmış olacak.

*Ayna modu kapatma, kamera uygulamanızı açıp ses tuşuyla ayna modunu devre dışı bırakınız.

*Fotoğraf düzenleme programları, eğer sorun düzelmediyse fotoğraf düzenleme programıyla fotoğrafın yansımasını alarak düzeltebilirsiniz.

Bu işlemlerle fotoğrafınızı kameranızda gördüğünüz gibi kaydedecek ve ön kamera ters çekiyor sorununundan kurtulmuş olacaksınız.


1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.