One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

0

Bu içeriğimizde One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi yer vereceğiz. Sizler de bir zamanların efsane grubu olan One Direction hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu içeriğimizi okuyabilirsiniz. One Direction grubunun üyeleri kimlerdir? One Direction grubunun albümleri nelerdir? One Direction grubu nasıl bir araya geldi? One Direction grubu neden dağıldı? Gibi sorularınızın yanıtlarını bu içeriğimizde kolayca okuyabilirsiniz. İyi okumalar.

One Direction Grubu Nasıl Bir Araya Geldi?

One Direction grubu 2010 yılında Niall Horan, Zayn Malik, Harry Styles, Liam Payne, Louis Tomlinson ayrı ayrı olarak X Factor Yarışmalarına katılmışlardır. Ama her bir grup üyesi yarışmada yenilgiye uğrayarak, X Factor yarışmasının jüri üyelerinden biri olan Nicola Scherzinger önerisi ile bir grup haline getirilmişlerdir. Bir araya getirilen bu beş genç gruplar kategorisinde yarışamaya başlamışlardır. The X Factor yarışmasının yedinci sezonu üçüncülük ile bitirmişlerdir. Yarışmadan sonra One Direction grubu Syco Music ile anlaşma imzalayarak ilk kayıtlarını yapmışlardır.

One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

One Direction Grubunun Albümleri Nelerdir?

One Direction grubu 2011 yılında 11 Eylül tarihinde “What Makes You Beautiful” olan ilk teklisi yayınlanmıştır. Yayınlandığı tarihte İngiltere müzik listelerinde birinci sıraya yükselmişlerdir. Daha sonra ikinci teklileri olan “ Gotta Be You” 13 Kasım 2011 yayınlamışlardır. Hemen bunun ardından “Up All Night” adlı olan albümlerini 18 kasımda piyasaya sürmüşlerdir. Take Me Home albümlerini 2012 tarihinde piyasaya sürmüşlerdir. Ve bununla birlikte “Take Me Home Tour” adı altında Birleşik Krallık, Avrupa, Amerika ve Avustralya’yı kapsayan bir turla turneye çıkmışlardır.

One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

2013 yılında “Midnight Memories” albümlerini çıkarmışlardır. Bir sene sonra “ Four” adlı albümleri piyasaya çıkmıştır. Ama bundan kısa bir süre sonra One Direction grubunu üyesi olan Zayn Malik 2015v yılından gruptan ayrılarak solo bir şekilde müzik hayatına devam etmiştir. Zayn Malik’ten sonra One Direction grubu yoluna 4 kişi olarak devam etmişlerdir. Grubun beşinci albümü “ Made In The A.M” piyasaya çıkmıştır.

One Direction Grubunu Üyeleri Kimlerdir?

One Direction grubu 5 kişi halinde yola başlayan Britanyalı bir müzik grubudur. Grubun üyeleri Harry Styles, Liam Payne, Louis Tomlinson, Niall Horan ve Zayn Malik’tir.

Harry Styles

Gerçek adı Harry Edward Styles’dir. 1 Şubat 1994 İngiltere doğumludur. Adı Gemma olan bir ablası vardır. X Factor yarışmasına katılmadan önce de bir grupta solistlik yapan Harry, X Factor yarışması ile One Direction grubu ile bir araya gelerek dünya çapından büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Günümüzde hayatına solo bir şekilde devam eden Harry Styles bir çok film ve dizilerde de oynamıştır.

One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

Liam Payne

Gerçek adı Liam James Payne’dir. 29 ağustos 1993’de West Midlands, İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Evin tek oğlu olan Liam, Ruth ve Nicola adında iki ablası vardır. Liam 2008 yılında 14 yaşında iken X Factor yarışmasına katılarak hayır cevabını almıştır. 2010 yılından tekrar aynı yarışamaya katılarak şansını denemiştir. 2010 yılında yarışmaya tekrar katılması ile One Direction grubu üyelerinden biri olarak yola devam etmiştir. Ve dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olmuşlardır. Günümüzde hayatına solo bir şekilde devam eden Liam, bir tane de erkek çocuğuna sahiptir.

One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

Louis Tomlinson

Gerçek adı Louis William Tomlison’dur, 24 aralık 1991’de Doncaster, İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Annesinin tekrar evlilik yapmasından dolayı dört tane üvey kız kardeşe sahiptir. Bunlar Charlotte, Felicite ve ikizler Daisy ile Phoebe’dir. Kız kardeşlerini çok sevdiğini ve onlarla çok güzel anlaştığını söyleyen Tomlinson, bu yüzden Fat Friends adlı bir play’de oynadıktan sonra oyunculuk okula giderek oyunculuk eğitimi almıştır.

One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

2010 yılında X Factor yarışmasına solo olarak katılan Louis, ilk elemeye geçerek Boot Camp’â yükselmiştir. Ama burada başarısız olan Louis One Direction grubu ile bir araya gelerek dünya çapından büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Günümüzde müzik hayatına solo bir şekilde devam eden Louis Tomlinson, aynı zaman da çok güzel bir babadır. Bir tane oğlu olan Tomlinson hayatına bu şekilde devam etmektedir.

Niall Horan

Gerçek adı Niall James Horan’dur. 13 Eylül 1993’de Mullingar, İrlanda’da dünyaya gelmiştir. Evin en küçük oğlu olan Niall bir de Greg adında bir abiye sahiptir. 2010 yılında X Factor solo olarak katılan Niall jüriler tarafından 3 evet alarak konuk jüri olan Katy Perry tarafından kabul edilmiştir. İkinci aşamada başarısız olarak ama yetenekli olduğu için One Direction grubu üyelerinden biri olarak seçilmiştir. Günümüzde ise hayatına solo bir şekilde devam eden Niall aynı zamanda en çok sevdiği spor olan golf oynamaya da devam etmektedir.

One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

Zayn Malik

Gerçek adı Zayn Javadd Malik’dir. 12 ocak 1993’de Bradford, İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Pakistan asıllı İngiliz şarkıcı ve söz yazarı olan Malik, 2010 yılında X Factor yarışmasına katılmıştır. İkinci aşamada elenerek One Direction grubu ile bir araya gelmiştir. Jüri üyelerinin onların elenemeyecek kadar yetenekli olduğu için One Direction Grubu üyelerine yarışmaya grup halinde devam etmelerini önermişlerdir. 2013 yılında özel hayatına yoğunlaşmak için gruptan ayrılma kararı alan Zayn Malik, daha sonra hayatına solo bir şekilde devam etmiştir. Solo kariyerinde çok başarılı olan Zayn, günümüzde ise Ünlü Manken Gigi Hadid ile birliktedir. Ve geçtiğimiz günlerde Gigi ile birlikte dünyalar güzeli olan evlatlarını kucaklarına almışlardır.

One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

One Direction Grubu Neden Dağıldı?

2010 yılının sürükleyici ve inanılmaz olan One Direction serüveni Zayn Malik’in gruptan ayrılması ile dalgalanmaların başladığı ortaya çıktı. Zayn Malik gruptan ayrılma nedeni ile uzun yıllarca sessiz kalmıştır. Daha sonra çıkardığı “Zayn “ isimli kitabında da neden ayrıldığını anlatmıştır. Kitapta ayrılığı hakkında şunları söylemiştir;

“ O dönemde grupta kalmayı sürdürdüm ama. Dünyanın dört bir köşesinden inanılmaz bir şekilde hayranlarımızın desteğini alıyorduk. Ama daha sonra istediğim tarz da şarksı söyleyemediğim ve kendi yazdıklarımı söylemek istediğimden dolayı gruptan ayrıldım. Grup arkadaşlarım ile müzik zevklerimiz birbirine uymuyordu bu da benim açımdan zorlayıcı bir süreç yaşamama neden oldu. Kendimi bana ait olmayan bir kalıba girmek istediğim. Stüdyoya girdiğim zaman kendimi yansıtan sözler okumak istiyordum, başkalarının yazdıklarını değil” ifadelerini kullandı.

One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi
One Direction Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

Zayn Malik’in ayrılmasından sonra “ We Are Young” şarkısı ile yollarına devam eden One Direction grubunun 4 üyesi daha sonra eski tempoyu ve aynı heyacanı yaşayamadıkları için yollarına ara verme kararı alarak, One Direction grubundan ayrılarak yollarına solo şekilde devam etmişlerdir. Bir süre konuşmayan grup üyeleri hayranları yoğun ısrarı tepkisi ile bu konuşmamazlığa son vererek 10 yıla özel olarak Twitter hesapları üzerinden hayranları sevindirecek bir haber vererek bu hasrete son verdiler. İlk paylaşım Louis Tomlinson’dan gelmiştir.

louis tweet

Grup arkadaşdlarını yaptığı paylaşıma etiketleyen Louis Şunları yazmıştır.;

“Bugün oldukça duygusal hissediyorum. 10 yıl! Sabahları eski röportajları ve performansları izleyerek geçirdim. Sadece tüm grup arkadaşlarıma çok teşekkür etmek istedim. Birlikte yaptığımız inanılmazdı. Anlatmak için çok fazla anı var ama şaşırtıcı olduğunu düşünmediğim bir gün bile geçmedi. Hepinizle gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı

Daha sonra bir teşekkürde Liam Payne’den geldi;

liam twett

“Ne yolculuk… on yıl önce grubun kurulduğu zamanda babamın bu metnini gönderdiğimde be olduğumuza dair hiçbir fikrim yoktu. Yıllar boyunca bizi destekleyen herkes bunu benimle paylaştıkları için teşekkürler!” ifadelerini kullandı.

Twitter’dan yayılan gönderilerin ardından One Direction üyeleri Liam Payne, Louis Tomlinson, Niall Horan ve Harry Styles hayranlarını sevindirecek bir haber verdiler. 23 Temmuz 2020 tarihinde YouTube’dan yayın yapacaklarını belirtti. One Direction 10.yıla özel olarak yayınladığı videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

one direction 2


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.