Oyunda Ping Düşürme – Ping Düşürme Cmd

0

Oyunda Ping Düşürme Ping Düşürme. Ping Düşürme Cmd Ping Düşürme nasıl yapılır? Oyunda ping düşürmek için ne yapılır?

Online oyunlar son yıllarda çok popüler. Son bir yıldır Battle Royal oyunlarıyla, online yapımlara ilgi daha da arttı. Online oyunların oluşturduğu rekabet duygusu, bir oyunu arkadaşlarınızla beraber oynamanın daha keyifli olması ve daha birçok nedenden dolayı, daha uzun süre de online oyunlara gösterilen ilgi düşmeyecek gibi duruyor.

Her ne kadar online oyunlar bu kadar gündemde olsa da online oyunlarda da sorunlar yaşanmıyor değil. Özellikle ülkemiz internet hızları düşünüldüğü zaman, en büyük sorunun internet olduğunu söyleyebiliriz. Genelde internet kaynaklı olarak karşımıza çıkan en büyük sorun ise yüksek ping sorunu. Oyunda Ping Düşürme yöntemleri kullanarak bu sorunu çözmek mümkün.

Aksi halde gerçekten kaliteli bir şekilde oyun oynamak mümkün olmuyor. Sorunu nasıl çözeceğimize ve tam olarak bu sorunun ne gibi bir sıkıntı oluşturduğuna bakalım.

Oyunda Ping Düşürme

oyunda-ping-dusurme-nasil-yapilir
oyunda-ping-dusurme-nasil-yapilir

Yüksek Ping Nasıl Bir Sorun Yaratır?

Ping, en genel anlamıyla sizle sunucu arasındaki veri transferinde geçen süre olarak değerlendirilebilir. Yani ping ne kadar yüksek olursa, veri transferi o kadar geç gerçekleşir. Veri transferinin gecikmesi, oyunda donmalar yaşamanıza neden oluyor.

Sadece oyun içi donmalar değil, ani atlamalar ve bağlantı kopma sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Hatta yüksek ping değerine sahip olan kullanıcılar, doğrudan oyunun yöneticileri tarafından da engellenebiliyor.

Düşünsenize ping miktarınız çok yüksek ve oyun içi karakteriniz stabil bir şekilde oyunda durmuyor. Bu gibi bir durumda karakter atlamalı, saçma sapan hareket edebilir. Bu durum diğer oyuncuları da etkileyecektir. Oyunu doğru bir şekilde oynayamadığınız gibi yöneticiler tarafından da oyundan atılabilirsiniz. Kısacası yüksek ping, oyun oynamanıza engel bir durum. Bu sorunu nasıl çözebileceğimize bakalım.

Oyunda Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

Bir bir önerilerden söz etmeden önce, donanımsal olarak birkaç düzenlemeden bahsedelim. Eğer ping değeriniz çok yüksek ve düşmüyorsa öncelikle bağlantı durumlarınızı kontrol edin. WİFİ kullanıyorsanız, modeminiz cihazınızdan çok uzak olabilir. Modeminizin sağlıklı bağlantı sunmasını engelleyen çok fazla etken olabilir. Bunun dışında aynı anda WİFİ kullanan çok fazla cihaz varsa da ping değeriniz yüksek olabilir. Bu kısa önerilerin ardından neler yapabileceğimize geçelim.

Yapacağınız işlemler “cmd” paneli üzerinden olacak. Bunun için birkaç farklı programda var ancak en genel geçer yöntem cmd üzerinden bazı düzenlemeler yapmak.

  1. İlk olarak CMD penceresini açmanız gerek. Bilmiyorsanız yapacağınız işlemler çok basit. Windows menü çubuğunda bulunan arama bölümüne “çalıştır” yazarak, çalıştır alanına girin.
  2. Daha sonra buraya “cmd” yazarak komut penceresini açmanız gerekiyor. Şimdi komut penceresine “ipconfing” yazın.
  3. ipconfing komutu sonrasında, belli başlı bilgiler size sunulacaktır.
  4.  Gelen bilgilendirme ekranı üzerinden “varsayılan ağ geçici” sekmesinin hemen karşısında yer alan numarayı kopyalayın.
  5. Aldığınız numarayla beraber şöyle bir ifade yazacağız, “ ping -t kopyaladığımız numara” şeklinde bir ifade yazmamız gerekiyor. Bunu bir alt satıra yazın ve ardından enter tuşuna basmanız yeterli.
  6. Sıralı birkaç işlem yapıldığını göreceksiniz. Tüm bu sıralı işlemin bitmesini beklemek gerekli. Erken çıkarsanız ya da komut penceresini kapatırsanız istenen sonucu alamazsınız.

Oyunda Ping Düşürme Diğer Yöntemler

Bu en çok kullanılan yöntem ancak tek yöntem değil. Bunun dışında birkaç öneri daha verelim. Oyunda Ping Düşürme işlemi için modeminizi kapatıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Modemi kapatıp, bir 10 saniye sonra geri açmanız durumunda ping değeri düşürülebilir.

Oyun sırasında ping düşürme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız kablosuz yerine kablolu interneti deneyebilirsiniz.

Oyunda Ping Düşürme işlemi için diğer dikkat edilecek olan nokta ise DNS adreslerini otomatik olarak alma. Eğer tüm bu işlemler işe yaramadıysa, DNS adreslerini yenileyebilirsiniz. Ayrıca oyuna girerken arka planda internet sitesi, indirme bağlantısı, VPN bağlantısı gibi bağlantıların olmadığından ve wifi çekim gücünün güçlü olduğundan emin olun. Bunlarda yüksek ping değerine neden olur.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.