Özel Ders Almanın Faydaları

Herkese merhaba arkadaşlar.Bu yazımızda sizden sürekli soru olarak gelen “Özel Ders Almanın Faydaları Nelerdir?”Sorusuna değinmek istedik.İçerik olarak özel ders almanın faydaları nelerdir sorusunun yanı sıra özel ders alırken dikkat edilmesi gerekenlere de değineceğiz.Hazırsak özel ders almanın faydaları nelerdir bakalım.

Özel Ders Almanın Faydaları

Başarısız Olduğun Konu Üstüne Özel Ders Almak

Özel ders almanın amacı aslında budur.Eğitim gördüğünüz yerlerde yapabildiğiniz hatta ustası olduğunuz derslerin eğitimini görürsünüz.Sizin zaten bildiğiniz şeyler olduğu için bu derslerde sıkılabilir ve konsantrasyonunuzu kaybedebilirsiniz.Fakat özel ders alırken eksik olduğunuz konular üzerine yoğunlaşacağınız için böyle bir şey söz konusu olmayacak ve tüm dersler sizin için verimli geçecektir.

Birebir Anlatım Farkı

Birebir anlatım farkı şudur, kendinizi bir sınıf ortamında veya sadece ders üzerine değil spor olarak da düşenebiliriz.Bir fitness eğitmenini düşünelim.Bir spor salonunda 15 öğrencisi olsa sizinle ne kadar alakadar olabilecek? Veya matematik öğretmeniniz 30 kişilik bir sınıfta birebir olduğu kadar etkili olabilir mi? Çünkü toplu alanda herkesten bir ses çıkabilir,sizden başka soru soranlar olabilir,diğer insanlar dikkatinizi dağıtabilir,eğitim aldığınız kişi yorgun düşebilir.Bu etkenler bilindik etkenler zaten fakat birebir eğitimde bu etkenlerin görülme ihtimali azalır.Bu da özel ders almanın faydaları listesinin en önemli unsurlarından biridir.

Zaman ve Taktiksel Artı

Özel ders alırken eğitim vereniniz sizinle birebir alakadar olacağı için taktiksel anlamda daha verimli olacaktır.Ne demek bu?Yine bir sınıf düşünelim konu anlatılırken 2-3 kişi bir şey sorsa siz anlasınızda zaman kaybı yaşıyorsunuz, işte birebir derste bunu yaşamazsınız.Her eğitmenin kendine göre bir konuyu özetleme ve o konu hakkında özel taktikleri vardır.Bunları sınıf ortamında yapmak pek mümkün olmadığı için birebir eğitimlerde bu hem basit konuları hızlı geçmeye hem de diğer konularda farklı taktikler öğrenmenize yarayacaktır.

Daha İyi Analiz

Birebir eğitimde eğitmeniniz sizi daha iyi analiz eder, daha iyi eksiklerinizi görür ona göre bir çalışma planı hazırlar.Bu da sizin öğrenme sürenizi daha verimli hale getirir.Bildiğiniz konulara değil eksik olduğunuz konular üzerine plan yapılacağı için farklı bilgi birikimlerine ulaşırsınız.

Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Eğitmeninizi çok iyi seçin.Birebir eğitimin faydalı olmasını istiyorsanız en önemli hususlardan biri bu.Eğer eğitmen öğretme konusunda başarısız ise faydasız olma ihtimali olabilir.
  • Her şey eğitmen değil,sizin azminiz de çok önemli.Özel ders aldığınız için kendinizi salmayın, daha çok disipline olun ve oluşturduğunuz plana mutlaka uyun.
  • Çalışma plan oluştururken mutlaka birbirinize istişare edin.Ortak bir çalışma planı daha faydalı olacaktır.
  • Kendinizi iyi anlatın, iyi olduğunuz ve eksik olduğunuz konuları bildirin.Böylece daha verimli çalışma planı ortaya çıkarırsınız.
  • Kendinizi iyi analiz edip ne istediğinize iyi karar verin çalışma planı size göre oluşturulacağından sonradan plan değişikliği karmaşıklağa neden olabilir.
  • Fiyat konusunda arkadaşlarınıza birlikte almaya çalışıp indirim talebinde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here