Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır? Profesyonel Makyaj İpuçları

0

Makyajınız kişiliğinizin bir uzantısıdır. Tabii ki, her birimizin farklı bir tarzı ve tercihleri ​​var, ancak makyajınızı güzel olmasının yolları ne türden olursa olsun hemen hemen aynıdır. Profesyonel makyaj nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızda sizi bekliyor..

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır
Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır

En küçük adımlar bazen görünüşünüzün nasıl sonuçlanacağı konusunda büyük bir fark yaratabilir. Makyajınızda başarılı olmanıza yardımcı olmak yazımızda bir çok farklı detaya yer veriyoruz. Profesyonel makyaj hilelerinden kusursuz makyaj uygulamasına dahil olan adımlara kadar öğrenmek için okumaya devam edin

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır

Mükemmel bir makyajın anahtarı, hazırlığınıza bağlıdır. Hazırlığın ne kadar hayati olduğunu yeterince vurgulayamam çünkü işinizi kolaylaştırır ve cildinizin zaten sahip olabileceği sorunları düzeltmek için çok uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Profesyonel Makyaj
Profesyonel Makyaj

Hazırlık yapmak, herhangi bir makyaj uygulamasını yapmadan önce yüzünüzü iyice temizlemeyi ve nemlendirmeyi gerektirir. Aşağıdaki adımları takip ederek makyaj yapmaya ayıracak zamanınız yoksa bile, 3 dakikada profesyonel bir makyaj görünümüne sahip olabilirsiniz.

İhtiyacınız olan makyaj malzemeleri;

  • Astar
  • Fondöten
  • Kapatıcı
  • Allık / Bronzlaştırıcı
  • Pudra
  • Göz farı
  • Göz Kalemi / Eyeliner
  • Rimel
  • Ruj

Tercihlerinize göre kullanmak istemediğiniz ürünleri atlayabilirsiniz. Sizin için eksiksiz adım adım detaylar hazırladık. Unutmayın, cilt tipinizin farkında olmanız önemlidir, böylece cildiniz için doğru ürünleri seçebilirsiniz. Örneğin yağlı bir cildiniz varsa su bazlı makyaj sizin için doğru seçimdir. Kuru ciltler ise yağ bazlı formülleri deneyebilir. Ve hassas cilde sahipseniz, mineral makyaj ürünleri deneyebilirsiniz.

Profesyonel Makyaj İpuçları

Profesyonel makyaj ipuçları
Profesyonel makyaj ipuçları

Astar

Herhangi bir makyaj stilinin ilk adımı bir astar uygulamaktır. Bunu yapmak, kapsamı artırır, dokunuzu yumuşatır, gözenekleri en aza indirir ve makyajınızın ömrünü uzatır. Eğer hareketli bir gün geçirecekseniz veya terleyecekseniz, bir astar şarttır.

Fondöten

Cilt tonunuza uygun bir fondöten seçin ve fondöten fırçası veya nemli bir sünger kullanarak astarlanmış cilde uygulayın. Ürünü yüzünüze, çene hattınıza ve boynunuza iyice karıştırdığınızdan emin olun, böylece kötü görünmezsiniz. İnatçı lekeleriniz varsa, eşit bir sonuç için her zaman daha fazla kullanım sağlayabilirsiniz. Altın kuralı unutmayın daha azı daha fazladır. Gerçekten fondöten de durum böyledir.

Profesyonel Makyaj: Kapatıcı

Kapatıcıyı cilt tonunuzdan biraz daha açık bir tonda uygulayarak gereken tüm alanları aydınlatın ve eşitleyin. Bir kapatıcı fırça kullanarak, formülü gözünüzün altına ters üçgen şeklinde uygulayın ve gerçekten çok iyi harmanlayın. Kapatıcıyı koyu lekelere ve diğer kusurlara hafifçe sürerek iyice karıştırın, böylece kapatıcınız fondöteninize sorunsuz bir şekilde uyum sağlar.

Ağırlıksız kapsama alanı ve göz altı bölgesi gibi yüzünüzün geniş bir alanı için sıvı bir kapatıcı seçin. Daha sağlam kaplama ve daha küçük alanlar için kompakt veya çubuk kapatıcı seçin.

Profesyonel Makyaj: Pudra

Normal cildiniz varsa, T bölgenize biraz pudra sürmeniz yeterlidir. Bununla birlikte, yüzünüzün geri kalanını kapatmak için kompakt pudra kullanması iyi bir fikirdir. Tozu yüzünüze ve boynunuza eşit bir şekilde uygulamak için bir parlatma fırçası kullanın.

Kompakt bir pudrayı çantanızda taşımak kolaydır ve gün boyunca birkaç rötuş yüzünüzün parlamadan korunmasını sağlayabilir.

Göz Kalemi

Bulaşmayan veya akmayan yüksek kaliteli bir göz kalemi ve maskaraya yatırım yaptığınızdan emin olun.

Göz kalemi ile gözlerinizin iç ve dış kısmına hafifçe renklendirin. Sert çizgileri önlemek için yumuşak bir göz kalemi kullanın.

Rimel

Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı ile kıvırmanız daha uzun ve düzgün görünmesini sağlar.

Gözlerinizin canlı ve açık görünmesini sağlamak ve baygın bakışları önlemek için bir kat rimel uygulayın.

Profesyonel Makyaj: Göz Farı

Eksiksiz bir görünüm için göz kapaklarınıza nötr bir göz farı tonu ekleyebilirsiniz.

Kaş Kalemi

Kaşlarınızı tanımlamak yüzünüze anında yapı katar. Normalde koyu renkli ve iyi tanımlanmış kaşlarınız varsa bu adımı atlayabilirsiniz. Ancak seyrek veya aralıklı kaşlarınız varsa, bunları doldurmak için kaş kalemi kullanmalısınız veya kaş farı da olabilir.

Allık

Allık, cildinize güzel bir ışıltı katar ve cildinizin taze ve sağlıklı görünmesini sağlar. Allığı yanaklarınızın üzerine uygulamak için büyük bir fırça kullanın. Dokuları karıştırmaktan kaçının,  eğer bir pudra kullanıyorsanız, pudra allıklarına ve pudrasız tercih edecekseniz  krem ​​allıklar olabilir.

Çekici bir ışıltı için burun köprüsü boyunca ve kaş kemiklerinizin altına elmacık kemiklerinize bir miktar ışıltı ekleyebilirsiniz.

Ruj

Dudaklarınıza herhangi bir şey sürmeden önce dudak balsamı ile nemlendirin. Cilt tonunuzu tamamlayan dudak renklerini seçin. Ten rengi ruj sürmek istiyorsanız cilt tonunuz için doğru nude tonunu bulun.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.