Pubg Mobile – Mobil Pubg Nasıl Girilir? – Pubg Mobil Nasıl Oynanır?

0

Pubg Mobile – Mobil Pubg Nasıl Girilir? – Pubg Mobil Nasıl Oynanır?

Geçtiğimiz yıl Steam üzerinden bilgisayar oyuncuları için erken erişime açılan PUBG, yoğun talep ve beklentilerin ardından mobil platforma hızlı bir giriş yaptı. Mobil platformda oyun oynamayı seven oyuncular için ücretsiz olarak yayınlanan oyun büyük bir ilgiye maruz kaldı.

PUBG Mobilde Nasıl Oynanır?

Pubg, mobil platforma gelmesinin ardından Android kullanıcıları için Google Play Store üzerinden arama yapılarak rahatlıkla ulaşılabilir durumda. Aynı şekilde iOS ve iPhone kullanıcıları içinse AppStore üzerinden tüm dünya için indirmeye açılmış olan oyun eğlenceye davet ediyor. Oyunu resmi uygulama marketleri üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Oyunu indirip ilk çalıştırmanız ardından bilgisayar sürümünde ne kadar iyi olduğunuz pek bir önemi yok. Ya da daha önceden Pubg oyununu oynamış olmanız da bir şey ifade etmiyor, çünkü burası farklı bir dünya ve klavye-mouse ikilisine burada yer yok. Bu nedenle ilk olarak kontrollere girerek burada yer alan ayarlamaları kendi oyun tarzınız ve kullanım rahatlığınıza göre düzenleyin. Gerekli kontrol ayarlarını gerçekleştirmeniz ardından oyuna başlamaya hazırsınız.

Savaş başlıyor, hızlı davranmalı ve bir silah bulmalısın. Pubg Mobil’in temel kuralı hızlı olan savaşı kazanır. Çünkü güçlü ve etkili silahlar hızlı olanlar tarafından alınır ve düşmanlarını alt etmek için kullanılır. Çatışma anında ve düşman ararken her zaman gözünüzün ucuyla haritayı takip etmeyi unutmayın. Mobil sürümde yer alan minimap üzerinde silah seslerinin hangi bölgeden geldiği de gösterilmekte. Bunun yanı sıra oyunda başarılı olmak istiyorsanız kendinize bir binek araç bulmaya çalışın. Ayağınızın yere bastığı her saniye çok daha fazla tehlikedesiniz demektir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.