PubG Msvcp140.dll Hatası Çözümü

0

PubG Msvcp140.dll Hatası Çözümü

Pubg sevelerin canını sıkmayı başaran msvcp140.dll hatasının kesin çözümünü sizlerle paylaşacağız. Oyun heyecanınızı yarıda bırakan bu hatanın çözümü aslında oldukça basit ve birkaç dakikanızı alacak diyebiliriz. Yaşamış olduğunuz bu DLL hatasının aslına bakarsanız yalnızca PUBG’ye özgü olduğunu söylemek doğru olmaz. Genellikle tüm uygulama ve oyunlarda karşılaşabileceğiniz bu hata bir DLL dosyasının eksik veya hatalı olarak yüklenmesi sonucunda karşılaşılmaktadır.

Pubg msvcp140.dll Hatası Çözümü

Öncelikle hatanın çözümü için bilgisayarınız işletim sistemini öğrenmeniz gerekmektedir. Çözüm yollarından 1. ve muhtemelen sorunu çözüme kavuşturacak yolu uygularken işletim sisteminize göre farklılıklar görülmektedir.

Yöntem 1: DLL Dosyasını Değiştirmeyi / Yüklemeyi Deneyin

Bilgisayarınız 32 Bit ya da 64 Bit işletim sistemlerinden hangisine sahip olduğunu biliyor musunuz? Eğer bu soruya cevabınız evet ise tek yapmanız gereken yeni bir sekmede Google’ı açmak. Daha sonrasında arama çubuğuna “msvcp140.dll 32 Bit” veya “msvcp140.dll 64 Bit” aramalarından birini yazmak. Daha sonrasında aramalarda başta çıkan siteyi ziyaret ederek DLL dosyasını kurabilirsiniz.

Yöntem 2: Microsoft Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015

DLL dosyasını yüklemiş olduğunuz halde hata almaya devam ediyorsanız bilgisayarınız çok daha büyük bir eksiği olduğu anlamına gelebilir. Bunun için öncelikle yine Google’a giriş yapmalı ve “Visual Studio 2015 indir” yazarak resmi Microsoft internet sitesi üzerinden uygulamayı indirerek bilgisayarınıza kurmalısınız. Kurulum sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlattığınız takdirde DLL hatasını çözüme kavuşturmuş olacaksınız.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.