Saç Dökülmesinden Kurtulmak İçin Doğru Şampuanı Seçin

0

Saç dökülmesi sorununu sizde yaşıyor musunuz? Bunun yanlış şampuanı kullandığınızdan kaynaklanabileceğini hiç düşündünüz mü? Doğru şampuanı seçmek burada çok önemli bir rol oynar. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Saç dökülmesinden kurtulmak için en iyi şampuanı seçmenize yardımcı olacak ipuçlarını aşağıda listeledik.

Saç Dökülmesinden Kurtulmak İçin Doğru Şampuanı Seçin

Saç Dökülmesinden Kurtulmak İçin Doğru Şampuanı Seçin
Saç Dökülmesinden Kurtulmak İçin Doğru Şampuanı Seçin

İşte doğru şampuanı seçmek için birkaç ipucu

1. Saç ve Saç Derisi tipi

Doğru şampuanı seçmeden önce dikkat etmeniz gereken ilk şey, saçınızın ve saç derinizin doğru şekilde bilinmesidir! Bu olmadan ne kadar çok şampuan denerseniz deneyin, işe yaramazlar. Arabanızdan benzin yerine su ile çalışmasını istemek gibi. Yağlı saçlar kuru saçlar için olan şampuanla nasıl temizlenebilir ?

2. Beslenme ve nemlendirme

Farklı saç türlerine girmeden önce , ısrar ettiğimiz bir nokta var! Saçınıza iyi davranın! Uygun nemlendirme ve beslenme sağlıklı saçlar için şarttır. Ürün etiketlerine bakın ve içindeki malzemeleri kontrol edin. Shea yağı, soya sütü, yumurta proteini ve gliserin gibi içerikler saçınız için çok iyidir. Ve mümkün olduğunca çok sayıda iyi içeriğe sahip bir ürün seçtiğinizden emin olun!

3. Yağlı saçlar için

Bu saç tipinde iki şeye dikkat edilmesi gerekiyor. pH dengesi – şampuanın sadece yağlı saçlar için değil, aynı zamanda uygun şekilde dengelenmiş olduğundan emin olun
Güç – Saçınız için tasarlanmış ve dengeli bir şampuan kullandığınızdan emin olmanıza rağmen saç dökülmesi yaşıyorsanız, o zaman bunun nedeni çok sert olmasıdır! Yağlı saçlara güzel bir parlaklık kazandırmak için çok sık yıkanması gerekir. Şampuanınız çok sertse, saç dökülmesi sorunu yaşarsınız.

4. Normal saçlar için

Normal saça sahipseniz ve kuruluk sorununuz yoksa ve hala saçlarınız dökülüyorsa, saç derinizde herhangi bir tahriş olup olmadığını kontrol etmenin zamanı gelmiştir. Çay ağacı yağları içeren bir şampuan deneyin! Harikalar yaratıyorlar.

Ve işte başka bir ipucu: normal saçlara sahip olduğunuz için şanslısınız ama şansınızı zorlamayın! İyi bir yumuşak şampuan seçin ve ona bağlı kalın! Piyasadaki her ürünü saçınızda denemeyin.

5. Kuru saçlar için

Ana odak noktanız saçınıza nem vermek olmalı! Bu yüzden sizin için çok fazla kimyasal içeren şampuanlar asla olmamalı! Evet, saçlarınız yıpranmaya eğilimli olduğu için saç bakımına ihtiyacınız var ancak önce kuru saçlar için iyi nemlendirdiğinden emin olun.

6. Kıvırcık saçlar için

Doğal olarak kıvırcık saçlara sahipseniz veya kalıcı bir perma yaptırdıysanız, saçınıza diğer kadınlar gibi aynı şekilde bakamazsınız! Bu nedenle, protein içeriği yüksek olan veya derin kök bakımı ve nemlendirmeyi sağlamak için saç tipinize uygun özel olarak üretilmiş bir şampuan seçtiğinizden emin olmalısınız.

7. Boyalı Saçlar için

Boyalı saçlar kimyasal işleme tabi tutuldukları için özel bakıma ihtiyaç duyar! Ve tüm normal şampuanlar boyalı saçlara iyi etki vermez. O yüzden güvenli olan ve boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlardan seçim yapın!


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.