Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar 2021

0

Saç dökülmesine iyi gelen yağlar Ahmet Maranki gibi birçok uzmanın önerisi ile kullanılmaktadır. Saçların zaman içinde yıpranması, yapılan işlemler nedeniyle zarar görmesi dökülme sürecini hızlandırmaktadır. Dökülme oranını azaltmak ve istenilen saç sağlığını yakalamak adına saçların bakımının yapılması çok önemlidir. Yazımızın devamında yer verdiğimiz saç dökülmesine iyi gelen yağlar ile evde sağlıklı ve doğal saç bakımı yapabilirsiniz.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar 2021

saç dökülmesini engelleyen yağlar
saç dökülmesini engelleyen yağlar

Saç dökülmesine iyi gelen kürler, maskeler özel yağlarla birlikte hazırlandığında çok daha verimli olmaktadır. Saçın dipten uca kadar beslenmesini sağlamakta ve dinlenmesi için yardım etmektedir. Dökülmenin fizyolojik ve psikolojik pek çok nedeni vardır. Nedeni tespit etmek kadar süreci iyi değerlendirip doğal bakım yapmak da önemlidir.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Saç dökülmeleri bayanlarda ve erkeklerde görülen ortak sorunlardan bir tanesidir. Erkeklerde kellikle sonuçlanan bu olumsuz durum, bayanların da dış görünüşünü ciddi oranda etkilemektedir.

saç dökülmesini durduran yağlar
saç dökülmesini durduran yağlar

Süreç içerisinde özgüven ve benlik zedeleyici olan saç dökülmelerine, zamanında önlem almak çok önemlidir. Dökülmenin tespit edildiği ilk andan itibaren doğal yağlar kullanılması, sorunu en aza indirecektir. Düzenli olarak yağlı bakım yapılan saçlarda dökülmeler hatırı sayılır oranda azalmaktadır.

Saç Dökülmesi için Lavanta Yağı

Saç dökülmesine iyi gelen yağlar İbrahim Saraçoğlu tarafından sık sık gündeme getirilmektedir. Önerilen yağlar listesinde ilk sırayı ise lavanta yağı yer almaktadır.

Birçok kişinin saç dökülme sorunun nedeni, strestir. Lavanta yağı, stresi alıp başın dinlenmesi ve saç derisinin sakinleşmesi için yardımcı olmaktadır. Haftanın 3 günü, banyo etmeden 40 dakika kadar önce lavanta yağı tercih edilirse saçlarda dökülme oranı azalacaktır.

Saçınıza su ile karıştırdığınız lavanta yağını masaj yaparak uygulamalısınız. Sonrasında 40 dakika kadar bekleyip ılık su yardımıyla yıkamalısınız. Hem saçlarınızın yumuşamasını sağlayacak hem de dökülme oranını azaltacaktır.

Saç bakımı için etkili yağlar
Saç bakımı için etkili yağlar

Saç Dökülmesi için Biberiye ve Kekik Yağı

Saç için yağ karışımları hazırlamak isteyen kişiler, biberiye ve kekik yağını tercih edebilirler. Her ikisi de doğada doğal olarak bulunup damıtılmış olan yağlardır. Saçın ihtiyacı olan besleyiciliği sağlayacak ve dökülmeleri hızla azaltacaktır.

Saç dökülmelerinin nedenleri arasında kuruluk da yer almaktadır. Bu nedenle nem dengesini koruyacak yağların tercih edilmesi önemlidir. Nem dengesini korumak için kekik yağı en iyi sonuç veren yağdır. Yanında biberiye yağı kullanıldığında derinin uzun süre canlılığını korunması sağlanacaktır.

Yağ maskesini hazırlamak için derin bir kâsenin içerisinde 1 tatlı kaşığı kekik yağı, 1,5 tatlı kaşığı biberiye yağı ilave etmelisiniz. İkisini karıştırdıktan sonra 1 yemek kaşığı su ile karıştırıp saça uygulamalısınız. 30 dakika kadar bekleyip maskeyi ılık suyla çıkarabilirsiniz.

Saç için bakım yağları neler
Saç için bakım yağları neler

Saç Dökülmesi için Hindistan Cevizi Yağı

Saç dökülmesine faydalı yağlar arasında en çok ismi geçenlerden biri de Hindistan cevizi yağıdır. Özellikle saç, kirpik ve kaş konusunda sıkıntıları olan kişilerin bu yağ sayesinde dökülme sorununu aştığı bilinmektedir.

Saç dökülmesine engel olabilmek için Hindistan cevizi yağını pamuk yardımıyla saçlarınıza uygulamalısınız. Sonrasında streç film ile saçlarınızı sarmalı ve 1 saat kadar bekletmelisiniz. Kuruyan saçı ılık suyla yıkamalısınız.

Hindistan cevizi yağı maskesini haftada 1 gün aynı günlerde olacak şekilde saçınıza uygulamalısınız. Kısa süre içerisinde sonucunu gösterecek, dökülmeyi azaltacaktır.

Saç dökülmesine iyi gelen etkili yağlar
Saç dökülmesine iyi gelen etkili yağlar

Saç Dökülmesi için Badem Yağı

Saç dökülmesine iyi gelen yağlar nasıl kullanılır bunu bilip düzenli olarak kullandıktan sonra istenilen sonuca ulaşılacaktır. Kişinin düzenli olarak yağlı bakım yapması, saçların toparlanmasına ve güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Deri altına tutunabilen güçlü saçlarda azalma bir o kadar az görülecektir. Dökülmeyi engelleyebilmesi adına en uygun görülen yağlardan biri de badem yağıdır. Badem yağı hem çok yönlü azalma sağlamakta hem de saçlar için önlem olmaktadır.

Saçlarınıza badem yağı uygulamak istediğinizde bir miktar su ile karıştırıp daha sonra dilediğiniz şekilde sürebilirsiniz. 30 dakika kadar dinlendirdikten sonra soğuk su ile yıkamalısınız. Haftada 1 kez yapılan yağ maskesi dökülmelerin hızla azalmasını sağlayacaktır.

Saç Dökülmesi için Zeytinyağı

Saç dökülmelerine engel teşkil edebilmesi için tercih edilebilecek yağlardan biri de zeytinyağıdır. Zeytinyağı, saç ile ilgili neredeyse tüm maskelerin içinde yer almaktadır çünkü saça çok kısa sürede hızla etki edebilme özelliği bulunmaktadır.

Zeytinyağını dökülmeler için kullanmak istediğinizde doğal olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde dökülmeye ters etki edecektir. Hızlı şekilde olumlu sonuç almak için haftada 2 kez zeytinyağı maskesi yapabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.