Samsung Cloud Nasıl Girilir ? Samsung Cloud Açma

0

Samsung Cloud Nasıl Girilir? Nasıl Kullanılır ?

Telefonların en ihtiyaç duydukları depolama alanı günden güne artış gösteriyor. Yeni dönem akıllı telefonlarda kamera özelliklerinin zenginleştirilmesi, 4K çekim yapılabilmesi, telefonların çok daha büyük dosya boyutlarını kaldırabilmesi, depolama alanı ihtiyaçlarını da arttırıyor. Bu sorunu çözebilmek için firmaların da özel bazı teknolojiler ürettiğini görüyoruz. Bunlardan birisi de Samsung Cloud sistemi.

Samsung’un yeni akıllı telefon modellerine eklemeye başladığı Samsung Cloud, bir bulut yedekleme sistemi. Telefonlarınızda yer alan verileri yedekleme, fotoğraflarınızı yedekleme ve hatta ayarlarınızı yedeklemeniz için kullanabileceğiniz sistem, yeni bir modele geçerken de dakikalar içerisinde dosyalarınızı yeni cihaza aktarmanızı sağlıyor. İlk etapta 15 GB boyutunda ücretsiz veri depolamaya izin veren Samsung Cloud, istediğiniz takdirde bu boyutu arttırmanıza izin veriyor.

Samsung Cloud Bölümüne Giriş Yapma

Sistemin ne olduğundan az çok bahsettik. Kullanıcıların ve sistemi kullananların asıl merak ettikleri konu, Samsung Cloud bölümüne cihaz üzerinden nasıl girileceği. Bu alana girerek hem yedekleyeceğiniz dosyaların seçimini yapabiliyor hem de bu alanda düzenlemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Hemen erişimin nasıl olduğundan söz edelim.

  • İlk olarak Samsung Cloud sistemine nasıl gireceğinizden söz edeceğiz. Depolama bölümüne giriş oldukça basit.
  • Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve ardından Cloud yolunu bulun. Bu alana giriş yapın.
  • Senkronize etmek istediğiniz veriler, ayarlarınız ve benzeri detaylar bu ekranda karşınıza çıkacaktır. Sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayıp, açılan menüden ayarlarınızı ve dosyalarınızı direkt olarak yedekleyebiliyorsunuz.

Yedeklediğiniz dosyaların klasörünü nasıl görüntüleyeceğinizden söz edelim. İlk aşama zaten oldukça basit ve sistemin nasıl çalıştığını gösteren aşama. Bu aşama ise senkronize edilen dosyaların görüntülenebildiği aşama.

  • Bunun için öncelikle “Dosyalarım” kısmına girin.
  • Ardından sağ üst köşede yer alan 3 nokta simgesine tıklayın ve açılan menüden “ayarlar” kısmına girin.
  • Ayarlar kısmından “gizli dosyaları göster” seçeneğini açmanız gerekiyor.
  • Şimdi telefonunuzun depolama alanına gidin. Dosyalarım içerisinde yer alan “dahili depolama alanı” sekmesine girin.
  • Burada yer alan “.cloudagent” dosyası, verilerinizin tutulduğu dosyadır. Bu dosyanın içerisine girerek yedeklemelere bakabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.