Samsung Ekran Videosu Çekme Nasıl Yapılır

0

Samsung Ekran Videosu Çekme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuzun ekran görüntüsünü kayıt altına almak, bu videoları YouTube üzerinden yayınlamak ya da kendi rehber videolarınızı hazırlamak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Videoların yayınlanması ve kendi rehber videolarınızı oluşturmanız için ise bazı gereklilikleri yerine getirmeniz gerekiyor. Tabii ki ilk yapmanız gereken şey ekran görüntüsünü kayıt altına almak. Bunun için birçok yöntem var ancak hiçbir yöntem programlı ekran kaydı kadar geçerli değil. Belli başlı bazı programları kullanarak, izleyicilere sanki kendi telefonlarını izliyormuş hissi verebiliyorsunuz. En çok kullanılan akıllı telefon markası olan Samsung modellerinde, bu hissi vererek Samsung Ekran Videosu Çekme işleminin nasıl yapılacağına bakalım.

Adım Adım Samsung Ekran Videosu Çekme

Başta belirttiğimiz gibi birçok farklı yöntem var. Telefonu başka bir cihazla kayıt etmek, bilgisayar bağlantısı ile kayıt yapmak, telefonun belli başlı özelliklerini kullanarak kayıt gibi uğraştırıcı bazı yöntemler var. Tüm bu yöntemleri geri plana atacağız ve en kolay işlemden söz edeceğiz. Artık uzun uzadıya uğraşarak, Samsung Ekran Videosu Çekmeye çalışmayacaksınız. Hemen neler yapacağımıza geçelim.

  • Samsung Ekran Videosu Çekme konusunda en kolay yöntem için yardımcı uygulamalar kullanacağız. Kullanacağımız uygulama ise bu alanda en çok kullanılan DU Recorder uygulaması olacak. Yaklaşık 60 milyon indirmeye sahip olan uygulamanın nasıl kullanıldığından söz ederek işe başlayalım.
  • Yapacağınız ilk işlem Google Play Store üzerinden “DU Recorder” uygulamasını aratmak olacak. Daha sonra uygulamayı indirin.
  • Uygulamanızın indirilmesi ve yüklenmesinin ardından DU Recorder uygulamasına giriş yapın.
  • Samsung Ekran Videosu Çekme aşamasına direk olarak geçmeyin. Yani hemen kayıt yapmaya başlamayın.
  • Öncelikle tam olarak istediğinizi elde edebilmek adına bazı kayıt ayarlarını düzenleyin. Uygulamanın ayarlar kısmına girmek için “çark” şeklinde simgeye tıklayın.
  • Buradan istediğiniz ayarları düzenlemenin mümkün. Video kalitesi, video çözünürlüğü, FPS değeri gibi değerler karşınıza çıkacak.
  • Ses ayarı gibi tüm ayarları isteğinize göre düzenlemeniz gerekiyor.

Dikkat: Diğer maddeye geçmeden önce bir uyarı ekleyelim. Video kalitesini ve video çözünürlük değerlerini en yüksek değerde seçmek isteyebilirsiniz. Ayrıca birçok kullanıcı FPS değerini de maksimum seviyeye çıkarıyor. Ancak burada dikkatli olmanız gerekiyor.

En yüksek değerler, çekilen videonun çok daha fazla alan harcamasına neden olacaktır. Video boyutu büyük olacak, haliyle kapladığı alan yüksek olacaktır. Çok yüksek kaliteli bir video çekmek istemiyorsanız, ayarlarınızı standart değerlerde tutabilirsiniz.

  • Kayıt işlemlerine devam edelim. Samsung Ekran Videosu Çekme işlemi için son yapmanız gereken bildirim alanına bakmak.
  • Uygulamanın bildirim alanında tüm komutlarıyla yer aldığını göreceksiniz. Burada başlat tuşuna basmanız, videonun kayda başlamasını sağlayacaktır. Yine durdurma işlemini de buradan yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama çalıştığı sürece sağ ya da sol kısımda küçük bir ikon bulunduğunu ve komutları direk olarak bu kısımdan da kontrol edebileceğinizi göreceksiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.