Samsung Galaxy Watch Akıllı Saat Nasıl Kullanılır ?

0

Samsung Galaxy Watch Akıllı Saat Nasıl Kullanılır ?

Samsung Galaxy Watch Kurulumu Nasıl Yapılır?

Samsung, Ağustos ayının en iyi telefonlarından biri olarak gösterilen Note 9 modelinin tanıtımını yaptı. Note 9 modellerine eşlik eden ürünlerden birisi de Galaxy Watch akıllı saat modelleri oldu. İsim olarak yenilenen ve özellikleri zenginleştirilen yeni akıllı saat, her konuda merak uyandırdı.

Henüz ön sipariş aşamasında olsa da kullanıcıların merak ettikleri konulardan birisi, Galaxy Watch modellerinin kurulumunun nasıl yapılacağı. Yeni bir saatten söz ediyoruz ve yeni akıllı saatin tüm özelliklerinden yararlanmak için doğru bir kurulum yapmak gerekiyor. Doğru bir şekilde kurulumun nasıl yapılacağından söz edelim.

Samsung Galaxy Watch Kurulumu

Saatin akıllı telefon iletişiminin kurulmasından önce, saati hazırlamanız gerekiyor. Kutudan çıkardığınız saati bir süre şarj etmeniz ve şarj ışığının yeşile dönmesini beklemeniz gerekiyor. Sonrasında saat için kilit ekranı belirlemeniz gerekiyor. Tabii ki bu alternatif bir seçenek.

Kilit için öncelikle saatin çerçevesini sağa ve sola bir kez çeviriyoruz. Ardından “Ayarlar>Güvenlik” yolunu izliyoruz. Kilitle bölümünde “Yaz” seçeneğini seçip, ekran kilidinizi belirliyorsunuz. Kurulum için yapacağınız işlemlere geçelim.

  • Android 5.0 ve üzeri cihazlarda çalışan Galaxy Wearable uygulamasını yüklemek gerekiyor. Galaxy Watch akıllı saat için kullanılacak uygulama, kurulum için gerekli.
  • Uygulamayı güncellemeniz ve açmanız gerekiyor.
  • Şimdi ise “Yolculuğu Başlat” gibi bir seçenek göreceksiniz. Burada telefonunuz ile saatinizi bağlamak için komutlar gösterilecek.
  • Komutları izlemeniz yeterli. Bu kısımda Bluetooth bağlantısı yapmanız ve yönergeleri izlemeniz gerekiyor.
  • Bağlantılar için yapacağınız tek işlem bununla sınırlı. Bağlantıyı doğru bir şekilde yaptığınız zaman, saat ile akıllı telefonun bağlantısı gerçekleştirilecektir.

Eğer sorunsuz bir şekilde saat ile telefonunuz eşleştirilmiş olursa, bu durumda Galaxy Watch saatiniz ile ilgili bazı öğreticiler karşınıza çıkacak. Saatin özellikleri kısmında yapılan bilgilendirmeler, daha iyi bir kullanım deneyimi için sunuluyor.

Bu aşamaları da tamamlamanızın ardından, saatin akıllı telefonda uygulama içerisinde gözüktüğünü göreceksiniz. Artık verilerinizi eşleyebilir ve saat üzerinden elde etmiş olduğunuz verileri kontrol edebilirsiniz. Yine uyku takibi gibi özellikleri de bu kısımda kontrol etmek mümkün.İşlemlerin sonunda başarıyla Samsung Galaxy Watch Kurulumu işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.