Samsung Rehbere Emojili Kaydetme

0

Samsung Rehbere Emojili Kaydetme

Emojiler, hayatımızın hemen her alanında kendisini göstermeye başladı. Sosyal medya uygulamalarında, mesajlaşmalarda kısacası hemen her alanda emojileri kullanıyoruz. Durum öyle ki artık emojilerin kendi alfabesi bile bulunuyor. Hatta her sene yeni emoji karakterleriyle beraber güncellemeler yayınlandığını da söylemek gerekiyor. Kısacası mevcut karakterlere sürekli yenileri ekleniyor ve emoji kavramı biraz daha hayatımıza giriyor. Öyle ki artık kullanıcılar rehber kayıtlarında bile emojileri kullanıyor. Kişi isimlerini emojilerle renklendirmek oldukça hoş bir fikir olarak gösterilebilir. Fakat tabii ki bunun için bazı gereklilikler var. Özellikle bazı Samsung modellerinde Rehbere Emojili Kaydetme işlemi farklı ayarlar isteyebiliyor. Sözü uzatmadan Samsung Rehbere Emojili Kaydetme işleminin nasıl yapılacağından söz edelim.

Samsung Rehbere Emojili Kaydetme

Samsung Rehbere Emojili Kaydetme işlemi çok basit olarak gösterilebilir. Aslında bu işlem için tek yapılması gereken, rehbere kayıt sırasında ismin yanına klavyenin emoji bölümüne girmek ve istediğiniz emojiden birini seçmek. Fakat bazı Samsung modellerinde bu özellik çalışmıyor.

Daha doğrusu emoji gözükmüyor ya da emoji koymak istediğiniz de uyarılar alıyorsunuz. İşte böyle bir durumla karşılaşmadan Samsung Rehbere Emojili Kaydetme işleminin nasıl yapılacağından söz edeceğiz.

Kopyala Yapıştır Kullanarak Kayıt İşlemi

Çok sık kullanılan yöntemlerden birinden söz edeceğiz. Diyelim ki yukarıda söz ettiğimiz gibi rehbere kayıt sırasında uyarılar aldınız ya da emoji bölümü klavyenizde hiç gözükmedi. Bu durumda deneyeceğiniz ilk yöntem, başka bir yerden emojileri kopyalamak olacak. Daha önce emoji kullandığınız bir mesaj ya da bir uygulama bunun için yeterli olabilir.

Eğer istediğiniz emojiyi bulamıyorsanız, mesajlar kısmından ya da direk Google’da herhangi bir sayfa üzerinde istediğiniz emojiyi kullanmanız yeterli. Daha sonra bu emojinin üzerine gelerek bir süre ekrana basılı tutmanız, ardından ise kopyala seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Şimdi ise rehber alanına gidiyoruz. Kayıt edeceğimiz numarayı girdikten sonra, kişiyi nasıl kayıt edeceğinizi yazmanız ve bu isim alanına gelip, az önce kopyaladığınız emojiyi yapıştırmanız gerekiyor. Tüm işlem bu kadar.

Alternatif Yöntem

Yukarıda söz ettiğimiz işlem yeterli olmayabilir. Bazı modellerde bu işlem geçerli olmuyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, Android Rehbere Emojili Kayıt işlemi için Gmail’i kullanabilirsiniz. Bunun için yapacaklarınızdan söz edelim.

  • Telefonunuzda kullandığınız gmail hesabınızı giriş yapın.
  • Buradan ise “Google kişilerim” kısmına girin.
  • Telefonunuzda yer alan kişilerin bilgileri buradan değiştirilebiliyor. Eklemeyi buradan da yapabilirsiniz.
  • Fakat senkron özelliğinin açık olduğundan emin olmanız gerekiyor. Telefonunuzun “Ayarlar > Hesaplar” kısmına gidip, daha sonra ise Google hesabınızı seçerek, eşitleme özelliğini açık hale getirmeniz gerekiyor.

Senkronizasyon, yani eşitleme özelliği kapalıysa mailde yapacağınız değişiklikler telefon rehberinde geçerli olmayacaktır. Bunun için mutlaka eşitlemenin açık olduğuna emin olun.

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.