Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır? Sanal Pos Nasıl Kurulur?

0

Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-ticaret sitesi kurmak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken birçok nokta var. Kullanıcıların dikkat etmeleri gereken noktalardan birisi de ödeme sistemleri. İnternet sitesi üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların ürünler karşılığında nasıl ödeme yapacaklarının belirlenmesi adına oldukça önemli bir kısım olan ödeme sistemleri içerisinde en geçerli olanı ise sanal pos sistemi. Sanal pos sistemi sayesinde kullanıcıların kredi kartlarıyla mesafeli alışveriş yapmaları oldukça kolay bir hal oluyor. Bu şekilde sanal pos adı verilen ödeme sistemini kullanabilmek için ise kullanıcıların mutlaka sanal pos sistemini almaları gerekiyor. Sanal pos sistemi olarak gösterilen sistemin kurulması içinde bilinmesi gereken aşamalar var. Peki bu aşamalar neler? Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır ? Nasıl Kurulur ? Adım adım bakalım.

Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal Pos Kurulumu

Sanal Pos adı verilen sistemin kurulumu için ilk olarak banka başvurusu yapmanız gerekiyor. Fakat banka başvurusu yapmadan önce yapılması gereken birçok önemli işlem var. Tüm bu işlemlerle beraber aşamalara bakalım.

1.SSL Güvenlik Sertifikası Almak

Öncelikle sanal pos sisteminde banka başvurusu yapmadan yerine getirmeniz gereken işlemler var. Bu noktada ilk olarak SSL sertifikası almanız gerekiyor. SSL sertifikası hem kredi kartı bilgilerinin şifrelemesi hem de site güvenliği için oldukça önemli.

2.Ödeme Ekranı Oluşturma ve Sözleşmeler Düzenlemek

Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise gerekli olan tüm sözleşmeleri düzenlemek. Mesafeli satış sözleşmelerinin de gerektirdiği tüm işlemleri yapmanız gerekiyor. Bu şekilde başvuru yapmadan önce son olarak anlaşılır bir ödeme ekranı oluşturmanız gerekecek.

3.Banka Başvurusu

Şimdi ise yapmanız gereken banka başvurusu yapmak. Tüm sistemleri hazırladıktan sonra ödeme desteğini alacağınız bankaya giderek başvuru yapmanız ve ardından da form doldurmanız gerekiyor. Daha sonra banka değerlendirme sürecine giriliyor.

4.Onay Alımı

Son olarak bankanın başvuruyu onaylaması durumunda. Sitenize kısa süre içerisinden sanal pos kurulumu gerçekleştiriliyor. Ardından ödeme almaya başlayabiliyorsunuz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.