Sarımsaklı Şampuan Faydaları Nelerdir?

0

Eskiden beri sarımsağın faydaları ve özellikle saça iyi geldiği konusunda bilgiler kanıtlanmıştır. Saça uygulanan sarımsaklı şampuan; saça parlaklık ve güç kazandırır. Defalarca boyanmış ve yıpranmış saçların tekrar hacim kazanmasına neden olur. Saçlar genetik nedenlerden dökülüyorsa, yeniden saç çıkarma etkisi konusunda kesinleşmiş bir bilgi olmamakla birlikte, çevresel nedenlerden dolayı dökülen saçlarda etkili sonuçlar alınmaktadır.

Sarımsaklı Şampuan Faydaları Nelerdir?

Sarımsaklı Şampuan Faydaları Nelerdir
Sarımsaklı Şampuan Faydaları Nelerdir

Saç derisi problemi olan kişiler veya kullanılan ilaçlardan dolayı deri döküntülerinin ortaya çıktığı durumlarda, sarımsaklı şampuan kesin sonuç vermektedir. Şampuan seçiminde doğal ve bitkisel ürünlerin tercih edilmesi, olumlu sonuç almak için önemlidir.

Piyasada satılan ürünlerden, emin olduğunuz ve doğal sarımsaktan üretilmiş olan şampuanı tercih etmelisiniz. Bazı şampuanlar, sarımsak esansı konularak ve kimyasal karıştırılarak satışa sunulmaktadır. Bu ürün konusunda seçici olarak, sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Sarımsaklı Şampuanın Faydaları

Sarımsaklı Şampuan Faydaları
Sarımsaklı Şampuan Faydaları

Sarımsaklı şampuan kullanımı; saçların hızlı uzamasına, saç tellerinin güçlenmesine ve saçların parlamasına neden olur.

  • Saçta oluşan kepek, enfeksiyon ve saç dökülmelerini gidererek, sağlıklı saçlara kavuşmayı sağlar.
  • Sürekli saç boyası kullanan kişilerde saçtaki yıpranma ve renk solmasını gidererek, canlılık ve hacim kazandırır.
  • Saç kırılmasının önüne geçerek, kurumuş saçları onarır.

Piyasada hazır sarımsaklı şampuan ürünleri satılmaktadır. Güvendiğiniz doğal ve bitkisel üründen üretilmiş olan sarımsak şampuanını satın alabileceğiniz gibi, evinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde doğal yollarla yapılan sarımsaklı şampuanın yapılışı ve kullanımı çok kolaydır. Sağlıklı saçlara kavuşmak ve gönül rahatlığı ile uygulamak için, evde kendiniz sarımsaklı şampuan yapabilirsiniz.

Evde Sarımsaklı Şampuan Yapımı

Sarımsaklı Şampuan Faydaları 2021
Sarımsaklı Şampuan Faydaları 2021

Bunun için bir avuç soyulmuş ve yıkanmış sarımsak dövülerek, bir iki damla Ay çiçeği yağı ve Nane yağı damlatıp, bir yemek kaşığı Zeytinyağı ekledikten sonra macun kıvamına gelene kadar blenderden geçirmek yeterlidir.

Hazırlanan karışım hava almayacak küçük bir şişe içerisinde muhafaza edilerek, haftada iki üç gün, şampuan yerine kullanılmalıdır. Bu şekilde doğal yollarla, saçlarınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz. Sarımsaklı Şampuan Faydaları Nelerdir? Detaya sahip olduktan sonra düzenli kullanımda etkisini görebilirsiniz.

Sarımsaklı Maske İle Saç Çıkaran Tarif

Bazı nedenlerden dolayı, saçlar yıpranır ve dökülmeye maruz kalır. Stres, ilaç kullanımı, saçın sürekli boyanması, hastalık ve mevsim geçişleri gibi durumlarda saç dökülmesi kaçınılmaz bir durumdur. Eskiden beri yaygın olarak kullanılan sarımsak, şampuan olarak üretilerek, saçın eski hacmini kazanması ve dökülmesi engellendiği gibi yeni saç çıkmasında da etkili yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Sarımsaklı Şampuan
Sarımsaklı Şampuanlar ve faydaları

Fakat evde hazırlan doğal maskeler ve şampuanlarla da saç çıkmasına yardımcı olacak kürler elde edebilirsiniz. Saç maskesi için; sarımsak ve zeytinyağı birlikte krem kıvamına getirilerek, saç diplerine sürülür. Bir süre sonra şampuanla yıkanır. Sarımsak maskesinin, saç çıkmayan bölgede saç çıkardığı kanıtlanmıştır.

Kepek Önleyici Sarımsaklı Saç maskesi

Saç diplerinin mevsimsel kuruması veya antibiyotik kullanımı sonucu deri döküntüsünün oluşması, kötü görüntüye neden olmaktadır. Kepek şampuanlarının çoğu bu konuda yeterli olmamakla beraber, saçları daha da yıpratmaktadır. Ev yapımı maskeler ile saçta oluşan kepekleri yok edebilir ve saçların daha hacimli durmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için yarım çay bardağı sarımsak suyu, sarımsak suyunun yarısı kadar limon suyu ve 2 çay kaşığı bal karıştırılarak, saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Yarım saat bekletilen maske, şampuan ile yıkanarak, bol su ile durulanır.

Bu şekilde düzenli olarak sarımsaklı saç maskesi yaparak, saçınızdaki kepeğin anında kaybolduğuna şahit olabilirsiniz. Her evde kolay bulunabilen malzemeler ile kendinize özel, doğal kepek şampuanı yapabilirsiniz. Saç derisini besleyen bu karışım sayesinde, saçlarınız daha güçlü ve parlak çıkarak, hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlar.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.