Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma – Hafıza Kartı Koruma Kaldırma

0

Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma – Hafıza Kartı Koruma Kaldırma

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sd kart koruma kaldırma hafıza kartı koruma kaldırma telefon sd kart koruma kaldırma gibi başlıkların cevaplarını arayacağız.

Hafıza kartınızı kullanmaya çalıştığınızda disk yazmaya karşı korumalı hatası ile karşılaşıyorsanız uygulayabileceğiniz 4 farklı yöntem bulunuyor. Bunları sırayla deneyerek sorunu aşabilir ve SD kart yazma koruması kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hafıza Kartı Disk Yazma Koruması Çözümü

Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma

Uygulayabileceğiniz 4 farklı yöntem olduğundan daha önce bahsetmiştik, bunlardan birincisi;

Çözüm 1; Hafıza kartınız üzerinde yer alan kilit kapalı konumda ise açın.

SD kartlarının sol tarafında bir kilit koruması yer almaktadır. Kilit düğmesinin yukarıda (üstte) olup olmadığını kontrol edin. Kilidin yukarıda olduğundan emin olduktan sonra tekrar deneyin. SD kartınızın kilidinin aşağıda olması hafıza kartının yazma ve düzenleme işlemlerine karşı koruma altında olduğu anlamına gelir.

Çözüm 2; Kilit düğmesini bozulmuş ise değiştirmeyi deneyin.

Hafıza kartınızın üzerinde yer alan kilit anahtarı zamanla bozulabiliyor veya kırılmış olabiliyor. Eğer kilit anahtarınız bozulmuş ise hafıza kartı yuvasına yerleştirildiği sırada istemsizce kilitleniyor olabilir.Bu durumda teknik destek almanız gerekir eğer ürün yeni ise hemen değişim sağlayın veya garantisi devam ediyorsa teknik servise yollayın.

Çözüm 3; Mobil cihazını veya pc kayıt defterini  kontrol etmeyi deneyin.

Bazı mobil cihazlarda hafıza kartlarını kilitlemeye yarayan bir özellik yer almaktadır. Eğer sorunun bu olabileceğini düşünüyorsanız yapmanız gereken işlem mobil cihazınızın üretimini gerçekleştirmiş olan firmayla iletişime geçerek durumu izah etmek. Gerekli desteği ve uygulanması gerekenleri sizinle paylaşacaklardır.Eğer pcden sıkıntı yaşıyorsanız regedit kayıt defterinde sd kart ile ilgili sınırlama getirilmiş olabilir.

Çözüm 4 : Başka bir cihazda fotoğraf makinesi vb gibi cihazlarda sd kartı takıp biçimlendirmeyi deneyin.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.