Sevgiliyle Konu Açma – Konu Açma Soruları – Sevgiliyle Konuşulacak Konular

0

Herkese merhaba Guzelfikir’da bu benim ilk yazım, biraz eğlenceli olsun istedim 🙂 Bugün sevgiliyle konuşurken konuşacak konu bulamayanlara çözüm getirmek istiyorum kendimce.Sevgiliyle konu açma , konu açma taktikleri , mesajlaşırken konu bulma başlıklarından bahsedeceğiz tabii bu ilişkinin başlarında olan şeyler daha çok çünkü almış başını gitmiş ilişkilerde bu tarz sorunlar olmaz genellikle umarım işinize yarar 🙂 Hazırsak başlayalım.

Sevgiliyle Konu Açma Taktikleri

1-)Sürekli konuşma çabasına girmeyin :

Sürekli konuşma çabasına girerseniz hem itici gözükebilir hem de konularınızı çok çabuk tüketirsiniz biran mesajlarınız cevapsız kalabilir.Sonuçta herkesin bir kendi hayatı meşgul olduğu bir şeyler ailesi vb şeyler var sürekli size vakit ayıramayabilir.O yüzden konuşşsana , neden konuşmuyorsun gibi mesajlarla sebebini biliyorsanız karşınızdakini çok darlamayın 🙂

2-)Günlük sorulardan yeni sorular türetin:

Bu madde ile ne yapmak istedim mesela sevgilinize bugün ne yapacaksın planın ne vb dediğimizde ailemle tiyatroya gideceğiz dediği örneğin bunu dedikten sonra tiyatro onun için ne kadar önemli en sevdiği tiyatro oyunları , en sevdiği tiyatro oyuncuları vb gibi yeni sorular türebilirsiniz.

3-)Kendiniz olun :

Öncelikle siz ne konuşmayı seviyorsanız öncelikle onu deneyin hem daha samimi hem daha komik şeyler çıkabilir.Mesela kültürlü gözükmek için kendinizi kasıp tam bilmediğiniz sevmediğiniz şeyler konuşmanıza gerek yok 🙂 Zaten sevgiliyseniz sizi böyle sevmiştir doğal olun.

4-)Gelecek Planları :

Rutin konuşmalar biterse gelecekten bahsedip plan yapabilirsiniz.Tabii bunun da sınırı var gelecekte ki bir şeyden daha olmadan kavga eden çift arkadaşlarım var 🙂 Ortamı yumuşatmak adına geleceğe dair güzel şeyler hayal edebilirsiniz bu sizin ilgi alanınıza bağlı.

5-)Onu çok iyi tanıyın :

Karşınızdaki insanı çok iyi tanımaya çalışın nelerden hoşlanır , neleri sevmez ısrarla sevmediği şeyleri konuşmanın anlamı yok.Karşınızdaki insanın beklentİleri sizin beklentileriniz uyuşuyor mu ? X koşulunda y durumunda olsa neler yapardın gibi sorular sorarak onu daha iyi tanıyabilirsiniz.

6-)Mesajlaşmayı eğlence haline getirmeye çalışın :

İkili olarak daha iletişimi mesaj yoluyla yapıyorsanız bunu eğlenceli hale getirin.Birbirinize komik snapler atabilirsiniz.En doğal halinizle birbirinizi güldürmeye çalışıp troll tabir ettiğimiz mesajlasma işlemini gerçekleştirebilirsiniz bu sizi eğlenceli vakit sunabilir.

7-)İlgi Alanı Bağdaştırma:

Gündelik olayları kendi ilgi alanınızla bağdaştırıp komik,romantik vb konular bulabilirsiniz.Atıyorum sevgiliniz doktor komik bir doktor haberine denk geldiniz bunun üzerinden komik samimi konuşmalar geçebilir.Veya bir yazılım mühendisisiniz sabaha kadar kod yazdınız sabahın ilk ışıklarında romantik bir günaydın mesajı atabilirsiniz.

8-)Ortak İlgi Alanı :

Ortak ilgi alanı yaratın bu bir aktivite olabilir , bir sanal oyun olabilir tutuğunuz takım olabilir.Zaten bunun üzerinde vakit geçereceğiniz için bunlar üzerinden komik anılarda birikecektir.Birbirinize bu komik anıları anlatarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

9-)Krizi Fırsata Çevirme 🙂

Bir yerde oturdunuz veya mesajlasıyorsunuz aklınıza bir şeyler gelmiyor ve mesajlasma tıkandı bu krizi fırsata çevirme yolları da var elbet 🙂 Bir anda romantik dönüş yapıp “gözler konuşsun” moduna geçebilirsiniz 🙂 Hepimiz hemen hemen sosyal medyadayız artık aklımıza gelen bu gibi durumlarda illaki bir kaç espri görmüşsünüzdür bunları kullanabilirsiniz 🙂

10-)Gündem

Evet en kötü zamanda imdadımıza yetişen bölüm mesajlasma bitti hoop ya duydunmu diyip x haberleri 🙂 Veya gündemdeki komik esprilerle trollemeye çalışmak , gündemdeki özel gün etkinlikleri vb. Zaten konuşmaların büyük bir bölümünü gündem oluşturur gündemde ne varsa konuşun.

Bonus : Konu konuyu açma taktiği :

Bir konu konuşuyorsunuz atıyorum sizde aile gelenekleri nasıl diye bir soru sordunuz orda anahtar kelime gelenek bu kelimeyle zaten aklnızda başka sorular canlanacak gelenek ile alakalı onları cepte tutup konu soğumadan tekrar sorun böylece yeni sorular sorabilirsiniz veya espriler( üretebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.