Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

0

Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir? Bu konuda sorularınızı yanıtlayarak sizleri bilgilendireceğiz. Sirke saça sürülür mü? Demeyin sirkenin temizliği hakkında kuşkusuz güvenebilirsiniz. Sirke yemeklerden, cilt bakımına kadar bir çok temizlik ve güzellik açısından kullanılmaktadır. Doğal ve etkili ürünler arasında en başta yer alan sirke, organik şifa kaynağıdır. Cilde ve saçlara uygulandığı zaman inanılmaz yarar sağlayan sirkeyi şimdi anlatıyoruz.

Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?
Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

Sirke, fermantasyon yolu ile üretilmekte olan sirke, elma ve üzüm gibi birçok farklı meyvelerden yapılmaktadır. İnsan sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan sirke gün geçtikçe güzellik açısından araştırmaları artmaktadır. Peki bu sirkenin saça ve cilde faydaları nelerdir. İşte tüm detayları.

Sirkenin Saça Faydaları

İçeriğinde yüksek oranda potasyum barındıran sirke, saçların uzamasında büyük rol oynamaktadır. Saçların ve saç derisinin Ph değerini yükselterek dengelenmesini sağlamaktadır. Saçlarınızın daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayan sirke, ölü cilt hücrelerini yok ederek saç derinizin tıkanmasını önler. Saç foliküllerini besleyerek saçları besler ve dökülmesini durdurur.

İçerisinde bulundurduğu doğal asitler, yararlı bakteriler ve enzimler sayesinde saç derisinde oluşan enfeksiyonlara ve kaşıntılara çok iyi gelmektedir. Saç derimiz de meydana gelen mantar ve kepek sorununa karşı zararlı bakteriler ile savaşarak daha sağlıklı bir saç derisine kavuşmamızı sağlar.

Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?
Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

Sirkeyi saçlarımıza uygularken bir çok çeşit de uygulayabilirsiniz. Banyonuzu yaptıktan sonra son durulama suyuna sirke katarak saçlarınızı en son o şekilde durulayabilirsiniz. Ya da saç maskesi gibi saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu sirke sayesinde saçlarınızda ki pek çok şikayette kurtulabilirsiniz.

  • Saçlarınızı canlı gösterir.
  • Saçlarınızın destek olarak daha hızlı uzamasını sağlar ve saçlarınızdaki kırıkları onarmada büyük oranda yardımcı olur.
  • Saç diplerinde oluşan artıkları temizler.
  • Saç derisinde ki kaşıntıyı önler.
  • Saçları yumuşatır.

Sirkenin Cilde Faydaları

Sirkenin saçta olduğu gibi ciltte de birçok faydası bulunmaktadır. Sirke, cildimizde oluşan ölü derileri arındırırken aynı zaman da siyah nokta ve sivilcelere karşı da çok etkilidir. İçinde bulundurduğu Alfa hidroksit özelliği sayesinde cilt kırışıklıklarına da iyi gelmektedir. Hatta daha taze ve genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Cildimiz için muhteşem bir tonik görevi gören sirkeyi uygularken su ile seyrelterek bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Bu şekilde her akşam sirkeyi cildinize uygularsanız eğer, kısa sürede faydalarını göreceğinizden şüpheniz olmasın. Ve sirkeyi cildinize uyguladıktan sonra cildinizi tekrardan yıkamanıza gerek kalmamaktadır.

Sirke, cildimize tazelik ferahlık verirken aynı zaman da cildimize Ph dengesini sağlayarak sebum üretimini normal seviyele indirerek, cildinizin aşırı yağlanmasına ya da cilt kuruluğu gibi problemlerini yaşayanlar varsa eğer kuruma problemlerini ortadan kaldırır. Bu yüzden cildinize kullanacak doğal bir ürün arıyorsanız mutlaka sirkeyi tercih etmelisiniz.

Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?
Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

Hangi Sirke Saçta Kullanılabilir?

Her elma sirkesi ve her üzüm sirkesi saçta kullanılması doğru değildir. Organik elma ve üzüm sirkesini saçlarınızda ve cildinizde kullanmalısınız. Peki organik sirkeyi nasıl seçeceğiz? Organik sirkeyi seçerken berrak olmaması lazım, organik sirke bulanıktır. Buna dikkat ederek kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Organik marketler de organik sirkeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?
Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

Daha fazla bilgi ve içerik için https://tr.pinterest.com/fikirguzel/_created/ adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Cilt bakımı ve saç bakımı için sitemize bakarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Güzelliğine dair her şeyi sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca aklınız gelebilecek her şeyi yine sitemizden ulaşabilirsiniz. Yorum kısmından bize sorularınızı ve isteklerinizi gönderebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.