Siyah Leke Neden Oluşur? Siyah Lekeler Nasıl Geçer?

1

Siyah lekeler neden oluşur? diye arıyor ve siyah lekeler nasıl geçer sorusuna bulduğumuz çözüm ile siyah lekeleri doğal yolla temizleyin.

Cildimizde çıkan lekeler yaşa bağlı olarak artış gösterebilmekteyken genel olarak genç yaşlarda da görülebilir. Cilt lekeleri genel olarak yüzümüzde göz çevresinde ve ellerimizde olabilmektedir. Güzelliğine dikkat eden kadınlar için el üstlerinde görülen siyah yada kahverengi renkte olan cilt lekelerine çözüm ise oldukça basittir.

Burunda Siyah Nokta, Yanakta Siyah Nokta

Siyah noktalar vücutta en çok burunda ve yanakta çıkmaktadır. Burunda çıkan siyah nokta nasıl geçer ile yanakta çıkan siyah nokta nasıl geçer sorularının yanıtı aynıdır. Neticesinde her iki siyah nokta da yüz bölgesinde ve benzer ten uyumunda çıkan noktalardır.

Bu uygulamayı evde kendiniz de kolay şekilde yapabilirsiniz. Haftada 2 kez yapacağınız bu uygulama ile cilt lekelerini yok edebilir veya en aza indirebilirsiniz.

ciltte-cikan-siyah-lekeler-nasil-gecer
Ciltte Çıkan Siyah Lekeler Nasıl Geçer

Yüzde Siyah Leke Maske Tarifi

3 yemek kaşığı yoğurt, 3 tatlı kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı kullanarak maskemizi hazırlayacağız. Bunları hepsini birbiriyle karıştırabilirsiniz.

Bu karışımı güzelce karıştırdıktan sonra maskemiz hazır hale gelecektir. Bu maskenin içinde bulunan limon ve karbonat, yoğurt gibi maddeler cildimizdeki siyah olan alanları beyazlatmak için kullanılacaktır. Bu bölgelerde özellikle cildimizde siyah olan alanlar kolay şekilde beyazlatılabilmektedir.

siyah-leke-maskesi
Siyah Leke Maskesi

Maskemizi haftada 2 gün uygulayarak yüz ve el bölgelerimize, vücudumuzda siyah lekeler nerelerde hangi alanlarda oluşmaya başladı ise kolay ve hızlı şekilde uygulayarak siyah alanları aydınlatabiliriz.

Bunların haricinde siyah noktalar için maske tariflerini görmek istiyorsanız diğer yazımıza da göz atın: https://guzelfikir.com/siyah-noktalar-icin-maske-tarifleri-2021/

Yüzümüze uygulayacağımız bu yöntem siyah noktaların ve cilt lekelerini açıcı özellikleri ile kısa sürede cilt lekelerinden kurtulabiliriz. Ancak bu uygulamayı yapmadan önce cilt lekelerinin neden ortaya çıktığıyla ilgili olarak bir cildiye uzmanına danışmalı ve bilgi almamız gerekecektir.

Bazı cilt lekeleri güneş ve benzerli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilirken bazı cilt lekeleri ise bir takım ilaçlar ve doğum kontrol hapları gibi ilaçların etkisiyle de meydana gelebilmektedir.

yuzde-siyah-leke-neden-olur
Siyah Leke Neden Çıkar

Bu maske ile cildimizi kolay ve hızlı şekilde cilt lekelerinden kurtulabilmek mümkün, içerdiği laktik asit sayesinde cildimizde siyah veya gri olan alanları aydınlatma özelliğine sahip olan maddeler sayesinde cildimiz daha parlak bir görünüme sahip olacak aynı zamanda zamanda yüzünüzde bir ferahlama hissi de oluşacaktır.

Maskenin içeriğinde yer alan zeytinyağı ise cildimize bu maskenin daha kolay nüfuz edebilmesi ve cildimizi nemlendirmek için gereklidir, zeytinyağı ile birlikte cildimizin nemlilik oranını koruyabilir ve maskenin daha iyi etki etmesini sağlayabilmekteyiz.

Siyah Lekeler Nasıl Geçer

Cildimiz hassastır özellikle yaz aylarında ciddi derecede gün ışığına mağruz kalan ve gün ışığı altında çalışmak zorunda olan kişilerde sıklıkla cilt lekeleri görülebilmektedir. Bunların yanında cilt lekeleri yaşlılıkla da ilgili olarak oluşabilmektedir.

Cilt lekeleri yaşlılık ve diğer sebeplerin dışında altında yatan farklı nedenler de görülebilmektedir, örneğin genetik bir problem de olabilir. Kişinin anne ve babasında var olan bir takım cilt lekelerinin çocuğa geçmiş olabilmektedir.

Bu yüzden cilt lekeleri ile ilgili olarak bir takım uygulamalar ve maskeler yapmadan önce mutlaka cilt lekelerinin neden oluştuğu konusunda bir detaylı araştırma ve tetkik yaptırmanızda fayda var, eğer ki bir takım ilaçlardan dolayı oluşmakta ise bu ilaçları bırakmayı deneyebilirsiniz tabi ki doktor kontrolünde.

 


1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.