Sosyal Medya’da Kendi Kendine Paylaşım Yapıyor Hatası

0

Yazı amacı : Instagram uygulama kaldırma , Twitter uygulama kaldır ve Facebook uygulama kaldırma sayesinde sosyal medya hesaplarında izin yapılan işlemleri engellemek.

Bu yazımızda günümüzde en sık yaşanılan problemlerden biri olan hesapta istemsiz hareketlenme.Nedir bu istemsiz hareketlenme ? Hesaplarınızda haberiniz olmadan başkasını takip etme , kendi kendine fotoğraf beğenme ,  kendi kendine fotoğraf paylaşma vb.Peki neden oluyor bunlar ?

Bunlar sizin izin verdiğiniz uygulamalar sayesinde oluyor.Özellikle profilimi kim görmüş gibi uygulamlar sadece bu amaçla yapılmaktadır.Lütfen bu konuda daha dikkatli olun.Peki Instagram uygulama kaldırma , Facebook uygulama kaldırma ve Twitter uygulama kaldırma nasıl yapılır ? Gelelim çözüme , 3 büyük sosyal site için ayrı ayrı izinli uygulamalar ayarlarını inceleyelim :

  • Facebook Uygulama Kaldırma:

>Hesabımıza giriş yapıyoruz.

>Ayarlar sekmesinde sol sütünda engelle kısmından engellemek istediğiniz uygulamanın ismini yazmanız yeterli.

  • Twitter Uygulama Kaldırma :

>Hesabımıza giriş yapıyoruz.

>https://twitter.com/settings/applications adresinden resmi olmayan uygulamaları kaldırıyoruz(Android ,İos vb haric)

  • Instagram Uygulama Kaldırma :

>Hesabımıza giriş yapıyoruz.

>https://instagram.com/accounts/manage_access adresinden tüm uygulamaları kaldırıyoruz.

Bunları yapmanıza rağmen sorun devam ederse yapacağınız işlem şifrenizi değiştirmek olsun.Çünkü bazıları uygulama yerine şifrenizi kaydedip yönlendirme yaptırıyorlar böylece bu sorunu böyle halletmiş olursunuz.

Umarım faydalı olur.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.