Sözde Ne Giyilir? – Evde Söz Kıyafetleri Seçimi

0

Sözde Ne Giyilir?

Sevdiğiniz kişiyle evlilik yoluna doğru adım atarken evlilik öncesinde yapılan hazırlıklardan ve özel günlerden birisi de söz günü ya da gecesidir. Evlenecek olan çiftlerin birlikteliğine isim vermek adına söz yapılması eskiden beri önemli bir gelenektir. İsteme ve hemen ardından yapılan söz gününde akıllara en çok takılan bu güne özel şekilde nasıl giyinilmeli sorusudur. Söz de ne giyilir diye fikir edinmek isteyenler yazımızı sonuna kadar okuyarak bu konuda en iyi şekilde bilgi edinebilirler. Bu güne özel şekilde kıyafet seçimi nasıl yapılmalı, kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yazımızın devamında en iyi şekilde alacaksınız. Bu özel gün için nasıl bir kıyafet seçerseniz bu geceyi ya da günü en iyi şekilde simgelersiniz tüm bunları detaylı bir şekilde sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sana en uygun model seçimi için nelere dikkat etmeli ve kıyafet seçimini en iyi şekilde nasıl kombinlersiniz tüm bunların cevabı için yazımızı okumanız tavsiye ederiz.

Sözde Ne Giyilir?

Sözde Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlilik arifesinden önce yapılan söz gününde elbise seçiminde nelere dikkat edilmeli detaylı bir şekilde anlatalım: Sözde ne giyilir sorusuna en yanıt olacak şekilde şunlara dikkat edebilirsiniz;

  • Söz elbisesi seçerken mekana göre elbisen seçmek önemlidir. Bu yüzden sözünüzü nerede yapacağınız önemlidir. Evde aile bireyleri arasında söz düşünüyorsanız daha sade bir elbise seçiminde bulunabilirsiniz. Söz için dışarda salon kiralamayı düşünüyorsanız buralarda daha şık ve alımlı bir söz kıyafeti seçebilirsiniz.
  • Dış mekanda örneğin havuz gibi yerlerde söz düşünüyorsanız havalı, uçuşan elbise modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Söz kıyafeti seçerken vücudunuza uyum sağlayacak özellikte kıyafet seçmeniz önemlidir. Bu şekilde vücut şekline ve kilona göre uygun kıyafet seçmelisin.
  • Kısa boylu bayanlar uzun elbise yerine daha kısa modelleri tercih edebilir. Uzun boylu bayanlar içinse yere kadar uzanan uzun elbise ya da abiye modelleri uygun olabilir.
  • Söz elbisesinde kumaş seçimi de önemlidir. Sana ve vücuduna en çok hangi tür kumaş modeli yakışıyorsa tercihin o yönde yapabilirsin.

Söz Kıyafeti Hangi Renkte Olmalı?

Söz günü için model seçimi kadar giyeceğiniz kıyafetin rengi de önemlidir. Sözde ne giyilir diye düşünenler için kıyafet seçiminde model seçimi yapıldıktan sonra renk seçiminde de uygun renklerde renk seçmek önemlidir. Kıyafet için renk seçiminde etkileyen en önemli şey cildinizin rengidir. Cilt yapınıza ve renginize göre söz de giyeceğiniz kıyafetin rengini seçebilirsiniz. Örneğin beyaz tenli bayanlar pastel tonlarda kıyafet tercih edebilirler. Pembe, lila gibi renkler beyaz tenli bayanlar için uygun olabilir. Esmer ya da koyu cilt yapışıma sahip bayanlar da kırmızı, mavi gibi daha canlı ve göz alıcı renkleri söz için tercih edebilirler.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.