Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları

0

Bu içeriğimizde Start-Up Dizisi ve Oyuncuları yer vereceğiz. Gerçek anlamda gerçek hayata uygun en güzel Kore dizilerinden biri olan Start-Up, izleyenleri kendine hayran bıraktırıyor ve tekrar tekrar izletiyor. Oyuncu kadrosundan başlayıp dizinin konusundan çekim yapılan mekanlara kadar harika ötesi bir dizi. Start-Up dizisinin konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir? Kaç Bölümdür? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Hadi Start-Up dizisini ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Start-Up Dizisi Konusu

Dizimizin konusu bir grup gencin Kore şartlarında hayatta kalmak için girişimcilik mücadeleleri konu almaktadır. Kurdukları şirketin gelecekte Google ve Amazon gibi olmasını isteyen gençlerin hayatını konu almaktadır.

Bir grup mühendisin okulu bitirdikten sonra kendilerine ufak bir şirket açması ama bir şekilde başarılı olamamışlardır. Diğer tarafta ise Seo Dal- Mi ve Won In- Jae kardeşlerdir. Bu iki kardeş küçük annelerinin babasını terk etmesi ile kardeşlerden biri anne ile giderken diğeri ise babaları ile kalmaktadır. Babaları da girişimcilikle uğraşmaktadır. Ve sunum yapmak üzere şirkete giderken trafik kazası geçirir ve ölür. Geride kalan Seo Dal-Mi ise babaannesi ile beraber yaşamaya başlar. Ve yıllar sonra bir programda kardeşi Won In-Jae ile karşılaşır. Bu karşılaşmada Wın In-Jae nin kardeşini tepeden bırakarak ezmesi ve onu küçük görmesine dayanamayan Seo Dal-Mi güzel bir proje geliştirerek SandBox’a başvurur aynı zamanda üvey babasının baskılarından bunalan Won In-Jae kendi ayaklarının üstünde durabilmek için oda bu programa başvurur. Ve hikaye bu şekilde ilerlemektedir.

Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları
Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları

Şunu duyar gibiyim bu dizide aşk yok mu? Her dizide olduğu gibi bu dizimizde de iki oğlan arasında kalan bir kızımız vardır. Ama burada ki hikaye daha farklı ilerlemektedir. Diğer aşk dizilerinde saçma iki oğlan arasında kalan kızı unutun. Bu hikayemizde babaannesi ile yaşayan Seo Dal-Mi çok yalnızlık çeker ve kendine göre arkadaş bulamaz. Babaannesi ise sokakta kalmış olan Han Ji-Pyeong dükkanın arka odasını açar ve ona yardım etmeye başlar. Ve ondan torununun mektup arkadaşı olmasını ister. Kendini mahcup hisseden Han Ji-Pyeong bunu kabul ederek gazeteden gördükleri bir ismi kullanarak Seo Dal-Mi ile mektuplaşmaya başlarlar.

Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları
Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları

Zamanla buna alışan Han Ji-Pyeong severek yazmaya başlar. İlerleyen zamanlarda ise bağlantıları kopar Han Ji-Pyeong ise kaldığı yerden ayrılarak hayatına devam eder. Yıllar sonra ablası ile karşılaşan Seo Dal-Mi sevgilisi olduğunu ve çok zengin olduğunu söyler ve tekrardan mektuplaştığı çocuğu aramaya başlar ama Han Ji-Pyeong yerine Nam Do-San ismini kullandıkları için Nam Do-San aramaya başlar. Babaannesini yıllar sonra ziyarete gelen Han Ji-Pyeong ‘dan yardım ister ve bu çocuğu bulmasını ister. Daha sonra Han Ji-Pyeong, Seo Dal- Mi ve Nam Do-San bir araya gelir ve hikayemizin devamı ise bunları girişimcilik ve aşk hayatlarını konu almaktadır.

Start-Up Oyuncu Kadrosu

Suzy

Dizideki İsmi Seo Dal-Mi’dir. Suzy dizede Steve Jobs gibi biri olmayı hedefler ve bunun için çabalar. Kendi şirketini kurmak için 90 bin dolara ihtiyaç duyan Seo Dal-Mi okuduğu üniversiteyi maddi durumlardan dolayı bırakarak çalışamaya başlar ve hedeflediği parayı biriktirmeye başlar.

Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları
Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları

Nam Joo-Hyuk

Dizide Samsan Teknolojinin kurucusudur. Dizideki ismi Nam Do-San’dır. 15 yıl önce matematik olimpiyatlarında birinci olan Nam Do-San ailesinin gözdesi ve gurur kaynağıdır. Ama arkadaşalrı ile kurduğu şirket tam bir içler acısıdır. Bir gün aynı hayali kurmuş olduğu Seo Dal-Mi (Suzy) ile yolları kesişir. Seo Dal-Mi onu ilk aşkı olarak bilmektedir. Nam Do-San ise zamanlar Seo Dal-Mi aşık olur ve bu yanlış anlaşılmayı gerçeğe çevirmeye çalışır.

Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları
Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları

Kim Seon-Ho

Dizideki ismi Han Ji-Pyeong’dur. SH girişimin yatırım finansmanının en iyi takım lideridir. Şaşırtıcı derecede olan yatırım becerileri ve sivri dili sayesinde çok başarılı bir iş adamı haline gelmiştir.

Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları
Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları

Kang Han-Na

Dizideki ismi Won In-Jae’dir. Toplumun sevdiği ve saygı duyduğu CEO karakterine hayat verir. İyi bir eğitim sayesinde çok başarılı olan Won In-Jae ne kadar zebgin bir aileden gelse de bunu bir zayıflık olarak görerek üvey babasının sunduğu her şeyi redderek kendi başına ayakları üstünde durmaya çabalar.

Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları
Start-Up Dizisi Ve Oyuncuları

Kim Hae-Sook

Dizideki ismi Choi Won- Deok’dur. Canlandırdığı karakter Seo Dal- Mi nin babaannesi olan Choi Won-Sook’dur.kim hae

Dizi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Adı

Start-Up

Tür

Dram, Romantik, Komedi, Gençlik

Yönetmen

Oh Choong-Hwan

Senarist

Park Hye- Ryun

İMDB

8.5

Bölüm Sayısı

16

Yapım Yılı

2019 – 2020

Dili

Korece

Ülke

Güney Kore

Diziyi izlemek isteyenler Netflix’den rahatlıkla izleyebilirler. Eminim ki bu diziyi izlediğinize asla ama asla pişman olmayacaksınız. Umarım Start-Up dizisini severek ve beğenerek izlersiniz.

start up1

https://www.netflix.com/watch/81290293?source=35 linke tıklayarak diziye ulaşabilirsiniz. Dizi hakkında yorumlarınızı bizlere yorum kısmından bırakabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.