Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

0

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Dijital oyun satışı için en çok tercih edilen platformlardan biri olan Steam, her geçen gün yeni güncellemeler almaya devam ediyor. Uygulamaya sürekli olarak eklenen yeni güncellemelerle beraber her seferinde biraz daha işlevsel hale gelen uygulamanın son yeniliklerinden birisi de Steam Aile Paylaşımı özelliği olmuştu.

Steam Aile Paylaşımı Nedir?

Steam Aile Paylaşımı uygulaması Steam hesabınızda yer alan oyunları tanıdıklarınızla paylaşmanızı sağlayacak bir uygulama. Kullanıcıların aile üyeleriyle paylaşabilecekleri oyunları kullanıcı çevrim dışı olduğunda paylaşılan kişilerin oyunları oynaması mümkün kılınıyor. Kısacası sistemin bir nevi oyun paylaşım sistemi olduğunu söylemek gerekiyor.

Steam Aile Paylaşımı Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle Steam aile paylaşım özelliğini aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu işlem için hangi aşamaların yapılacağına bakalım.
  • İlk olarak güvenlik ve Steam gereksinimleri için Steam Guard sistemini etkinleştirmeniz gerekiyor.
  • Bunun için ise Steam hesabınıza ya da uygulamanıza girip “ayarlar” sekmesini seçmeniz gerekiyor. Ardından ise “hesap” kısmına giriş yapıyorsunuz. Buradan Steam Guard özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Steam Guard özelliğini kullanıma soktuktan sonra ise şimdi paylaşım kısmına geçelim.
  • Steam Aile Paylaşımı için yine Steam üzerinden ayarlar kısmına girişi yapıyorsunuz. Buradan aile kütüphanesi paylaşımı sekmesine giriş yapıyoruz.
  • Şimdi ise oyunlarınızı kullanmasına izin vereceğiniz hesapları ve bilgisayarlara yetki vermek için önce özelliği kullanabilir duruma getirmeli ardından ise “bu bilgisayarı yetkilendir” butonunu kullanmanız gerekiyor.
  • Tüm bu işlemlerinden sonra oyunlarınız seçtiğiniz kullanıcı ve bilgisayarlarda da oynanabiliyor. Toplamda 10 bilgisayara kadar kullanım sunan özelliğin bunun dışında 5 hesaba kadarda destek verdiğini belirtelim. Yani maksimum olarak 10 farklı cihazda oyunlarınız için izin vermeniz mümkün kılınıyor. 10 cihaz dışında yetkilendirme yapmanız mümkün değil.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.