Steam'e Nasıl Üye Olunur

Steam’e Nasıl Üye Olunur Nasıl Para Yüklenir?

Dünyanın en büyük dijital oyun satış platformlarından birisi olarak Steam dikkat çekiyor. Valve yapımı olan hem sürekli yeni yayıncı desteği vermesi hem de en geniş oyun yelpazesine sahip olmasıyla beraber bu alanda en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi. Hem en çok tercih edilen yapımlardan biri olması hem de sürekli ilginin artmasıyla beraber Steam’in kullanım detayları da merak edilmeye başlanıyor. Öncelikle uygulamanın en kolay ama en çok merak edilen kısmından üyelik kısmından bahsedelim.Peki Steam’e Nasıl Üye Olunur ?

Steam Nasıl Üye Olunur

  1. İlk olarak belirtmemiz gerekiyor ki Steam sadece online yani web üzerinden kullanılan bir sistem değil. Hatta daha çok Steam platformunun yazılımını indirmeniz ve oyun yüklemeleriniz için bu uygulamayı kullanmanız gerektiğini belirtelim.
  2. Üye olmak için ise web sitesini kullanmanız yeterli. Bunun için öncelikle Steam sayfasına giriyoruz. Steam sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede “steam yükleyin” sekmesinin yanından giriş kısmına tıklamanız gerekiyor. Ardından ise gelen ekrandan giriş bilgileri değil de sağ kısımda yer alan “kayıt oluştur” kısmına gelmeniz gerekiyor.
  3. Buradan “Steam’e katıl” demeniz ve açılan formu da doldurmanız gerekiyor. Son olarak mailinize gelen onay mesajını da doğrulamanızla üyelik işlemi tamamlanıyor.

Steam Hesabına Para Yükleme

  • Üyelik dışında Steam üzerinde daha kolay oyun satın alabilmek için hesabınıza para yüklemenizde mümkün. Bunun için yapmanız gereken işlemlere bakalım.
  • Buradan “steam hesap ayrıntıları” kısmına girmek gerekli. Hesap ayrıntıları kısmından ise sağ kısımda yer alan “steam cüzdanına para ekle” seçeneğini kullanmanız gerekiyor.
  • Şimdi ise eklenecek olan para miktarını seçmeniz gerekiyor. Ardından ödeme yöntemi seçip ödeme yapmanızdan sonra Steam cüzdan hesabınıza para eklenmiş oluyor. İstediğiniz zaman hesabınız üzerinden Steam cüzdan ile ödeme yapabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here