Sütün Cilde Faydaları Nelerdir? Süt İle Cilt Bakımı

0

Tabiat üzerindeki en sağlıklı ve en faydalı besinlerden biri olan süt, vitamin ve mineral konusunda oldukça zengindir. Bu nedenle de birçok kişi sütü cilt üzerinde kullanmak istemektedir ve bu nedenle de ‘sütün cilde faydaları nelerdir?’ sorusunun cevabını aramaktadır. Süt, içermiş olduğu laktik asit nedeniyle ciltte bulunan ölü hücrelerin giderilmesine ve cildin yenilenmesine büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Peki süt ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Sütün Cilde Faydaları

Sütün Cilde Faydaları Nelerdir
Sütün Cilde Faydaları Nelerdir

Sütün cilde faydaları Suna Dumankaya tarafından da onaylanmakta olan bir durumdur. Suna Dumankaya’nın süt ile cilt temizleme formülü sayesinde, ciltteki tüm siyah noktalar giderilmekte ve lekelerden arınabilmek mümkün olmaktadır. Öte yandan cilt, süt içerisinde yer alan maddeler ile beslenmekte ve daha canlı kalmaktadır.

Çiğ Sütün Yüze Faydaları

Doğanın bize sunmuş olduğu ürünlerden biri olan süt, doğru bir şekilde kullanıldığı zaman cilde ve yüze harika faydalar sağlamaktadır. Çiğ sütün faydaları o kadar fazladır ki, saymakla bitmeyecek kadar çok diyebilmek mümkündür.

Sütün Cilde Faydaları Nelerdir
Sütün Cilde Faydaları Nelerdir

Çiğ süt, yüzün canlanmasında, nemlenmesinde, kötü ve zararlı hücrelerden arınmasında, kırışıkların önlenmesinde, güneşten korunmasında, cildin renginin açılmasında ve daha birçok konuda, olumlu yönde faydalar sağlamaktadır.

Yüze Süt Sürüp Yatmak

Geceleri yatmadan önce yüzünüze uyguladığınız süt, cilt gözeneklerinizin açılmasında, sivilcelerin azalmasında, siyah noktaların giderilmesinde, cildinizin nemlenmesinde ve cildinizin daha bebeksi bir yapıya sahip olmasında etkili rol oynamaktadır. Bu nedenle yüze süt sürüp yatmak son derece faydalı olan bir cilt bakım işlemidir.

Sütün ile cilt bakımı önerileri
Sütün ile cilt bakımı önerileri

Süt Maskesi ile Lekelere Son

Sağlıklı bir cilt için ve lekesiz bir cilt için, süt maskesi ile lekelere son diyebilmek mümkün. 1 kaseye bir yemek kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı bal ve biraz tarçın katarak, tüm bu besinlerin iyice karışmasını sağlayın. Ardından gözün yakın çevresi hariç, yüzünüzün ve cildinizin birçok yerine uygulayın. Her gün bu işlemi düzenli olarak yapmanız durumunda lekelerden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Süt ile Cildi Beyazlatma

Yaz aylarında güneşten ötürü yanmanız durumunda, cildinizi süt karışımı ile beyazlatmanız mümkündür. Süt ile cildi beyazlatma işlemi için, 1 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Sonrasında ise bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 ya da 20 dakika sonra temizleyin. Cildiniz hem yumuşak hem de daha beyaz olacaktır.

Sütün ile cilt bakımı önerileri
Sütün ile cilt bakımı önerileri

Sütün Sivilcelere Faydası

Sivilceler, tüm kadınların korkulu rüyası haline gelmiştir ve en kısa süre içerisinde tüm kadınlarda yüzlerindeki sivilcelerden kurtulmak istemektedirler. İşte bu konuda sütün sivilcelere faydası tam anlamıyla size hitap etmekte olan bir konudur.

Yüzün doğal bir şekilde nemlenmesine neden olan süt, aynı zamanda yüzün ve cildin temizlenmesine olanak tanır. Öte yandan ölü hücreleri vücuttan uzak tutan süt, bununla birlikte gözeneklerin temizlenmesine ve daha sıkı olmasına neden olur. Bu sayede yüzünüz canınızı sıkan o sivilcelerden arınmış olur.

Yüze Süt Sürmek Sivilce Yapar Mı?

Günümüzde birçok kişi ‘yüze süt sürmek sivilce yapar mı?’ sorusu nedeniyle her zaman için ikilemde kalmaktadır. Ancak süt, hem cilt hem de yüz için son derece faydalı bir üründür ve herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Yüzünüzün daha canlı ve daha temiz bir görünüm kazanabilmesi adına yüze süt sürmek son derece faydalıdır. Öte yandan yüze süt sürmek sivilce yapmayacağı gibi sivilcelerden arınmanız içinde size yardımcı olacaktır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.