Tasarruf Nasıl Yapılır

Tasarruf Nasıl Yapılır?

Tasarruf günümüz insanının artık olmazsa olmaz yaşam felsefesi haline geldi. Yaşam şartlarının zorlanması, para kazanma iş bulma zorluğu, lüks yaşam ve ihtiyaçların artması insanların geleceğe güvenle bakabilmesi için tasarruf yapma gerekliliğini ortaya koydu. Günümüzde tasarruf yapma teknikleri şunlardır:

Tasarruf Nasıl Yapılır?

İndirimleri takip etmek

Ürünler ilk çıktığında pahalı olur. Erik ilk çıktığında kilosu 100 lirayı bulur. O yüzden erik yazın 2 lira olduğunda yenilebilir. Bir ürün mağazaya ilk konulduğunda yüksek fiyattan konur. Ürün sezon sonunda yarı yarıya uygun fiyata satılır. Bu anlamda indirimleri takip etmelisiniz.

Pazarlık yapmak

Ne alırsanız alın pazarlık yapmayı yaşam felsefeniz haline getirin. Pazarlık sünnettir. Direk ödeme yerine fiyatları kırarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Bir ürünü direk almak yerine iyi araştırma ve analiz yaparak ürünü uygun yerden uygun fiyata alabilirsiniz.

Marka tutkunluğuna son vermek

Tanınmamış markaları tercih edin. Kaliteli bulduğunuz markayı almaya çalışın. Bazı ürünlerde kişi parayı markaya verir. Bu yüzden markalaşmamış ama çok kaliteli ürünlerin olduğunu unutmayın. Bu ürünleri bulup kullanmak size ciddi tasarruf sağlayacaktır. 150 liralık pantolonu 100 liraya alıp 50 lira tasarruf sağlamış olursunuz.

İsraftan Kaçınmak

Ev,iş,giyim,kuşam,dışarda yemek yemek gibi hemen hemen her konuda gereksiz harcamalardan kaçınmak gerekir.Tasarruf etmenin en altın kuralı israftan kaçınmaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here